Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ha egy régi rezsót, -amelynek...

Ha egy régi rezsót, -amelynek még nincs hőfokszabályozója- üresen bekapcsolok, tönkremegy?

Figyelt kérdés
Ugye a merülő forraló tönkremegy, ha elfogy alóla a víz, de a rezsó kibírja, ha nem teszünk rá melegíteni valót?

2012. jún. 12. 01:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elvileg nem megy tönkre, mint ahogy a merülöforraló sem.
2012. jún. 12. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%

Te fogsz tönkremenni, mert naponta kb. egy ezrest elzabál.

Egyszer egy hétre úgy felejtettem a telken. Bár tönkrement volna közben...

2012. jún. 12. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az általad felsoroltak hőkészülékek, amelyek üzemszerűen alkalmasak arra hogy bekapcsolva üzemeljenek, rendeltetésük szerint hőt fejlesszenek.

A meghibásodási esély pont annyi mint bármi más elektromos cucc esetén.

Sőt, a régiek jobban bírják mint a mai vackok.

Ha pl a rezsóval fűteni akarsz, akkor fűteni fog. Max felpúposodik a teteje a hőtágulás miatt ha nincs rajta semmi súly. Tegyél rá téglákat, és azokat is átmelegíti.

2012. jún. 12. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát a merülőforraló tuti tönkremegy, ha nincs víz alatt, mert hallottam róla, de amúgy a másodiknak üzenem, hogy örülj, hogy nem gyulladt ki a telki házad. Mi annó mindig lekapcsoltuk a villanyórát is, mikor még volt telkünk. Amúgy nem fűteni akarok vele, csak megkérdeztem, mert tegnap mikor kipróbáltam, hogy jó-e, akkor nem tettem rá semmit -persze akkor csak rövid ideig kapcsoltam be-, de ezért jutott eszembe ez a kérdés.
2012. jún. 12. 08:34
 5/11 anonim ***** válasza:
A rezsó nem megy tönkre, ha csak önmagába melegszik, a Merülőforraló viszont igen, mert az úgy van tervezve, hogy a víz hűti. A rezsónak cserélhető a fűtőbetátje.
2012. jún. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


Hát a merülőforraló tuti tönkremegy, ha nincs víz alatt, mert hallottam róla,"


Elnézést, nem tudtam hogy te ezt hallottad.

Nekem meg volt merülőforralóm, és azzal játszottam hogy víz nélkül fűtött.

Képzeld, nem ment tönkre.

Sem a műhelyben a rezsó telente.

2012. jún. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
És a vörösizzásig hevült a merülőforralód?
2012. jún. 12. 22:52
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
"ugy van tervezve, hogy a viz hüti"....kérdésem az lenne, hogy egy forrásban levő 100 fokos viz, hogy hüti?...mert ugye 100 fokon forr a viz!...
2014. jan. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%

"Hát a merülőforraló tuti tönkremegy, ha nincs víz alatt, mert hallottam róla,"


Akkor most hallhatsz arról hogy nem.

Előfordul hogy elromlott egy példány víz nélkül, de ilyen alapon vízzel is elromlik.

2014. jan. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

8-asnak: aki ezt írta: "ugy van tervezve, hogy a viz hüti"....kérdésem az lenne, hogy egy forrásban levő 100 fokos viz, hogy hüti?...mert ugye 100 fokon forr a viz!..."


A fizikában van egy olyan mennyiség, hogy párolgáshő, illetve a forrásponton ez ugyanaz mint a forráshő. Ez az a hőenergia-mennyiség, ami ahhoz kell, hogy a 100°C-os víz 100°C-os gőzzé alakuljon. Tehát itt a halmazállapot változás nyeli el a hőt, úgy, hogy közben nem történik hőmérséklet emelkedés, és méghozzá igen jelentős hőmennnyiségről van szó. Annyiról, ami 5-ször annyi 0°C-os vizet melegíthetne 100°C-ig. Ezt a hőmennyiséget a forrásban lévő víz a merülőforralótól veszi el, és így azt -amíg a víz szintje alatt van-, nem engedi tovább forrósodni. Márpedig 100°C-on még nem fog a fűtőszál megolvadni, sem elégni. De hogy elhidd, hogy a párolgás nem csak így tud hűteni, hogy nem engedi tovább melegedni, gondolj arra, mikor nyáron kijössz a vízből, és vizes a bőröd, és ha fúj a szél, fázol. Miért? Mert a szél serkenti a bőrödön lévő víz párolgását, és így az lehűl, és a bőrödet is lehűti.

2014. jan. 26. 16:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!