Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Kaptam egy varrógépet, cirill...

Kaptam egy varrógépet, cirill betűkkel van írva a kapcsolójához valami; mit jelentenek ezek a jelölések, rövidítések?

Figyelt kérdés

Képek a varrógépről és a kapcsolóról:


[link]


[link]


Előre is köszönöm a válaszokat!


Közületek valakinek van ugyanilyen varrógépe?



2012. jún. 25. 10:37
1 2
 1/14 anonim válasza:

V, S, N. nem tudom mit jelentenek, próbáld egy rossz anyagon kikísérletezni :)

amúgy nagyon szép, imádom az orosz dolgokat...irigyellek.

2012. jún. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló!


Köszi, hogy írtál. A cirill ABC-t én is ismerem, de sajnos azt nem tudom, hogy a betűk milyen szavak rövidítései lehetnek.


Szeretem én is ezt a varrógépet.


Jó ötlet, hogy kísérleteznem kéne a varrással, közben a kapcsolót különböző állásban használhatnám, de nem akarom elrontani...


Szép napot!

2012. jún. 25. 10:54
 3/14 anonim válasza:
Szia!Szerintem nyugodtan próbálgathatod a különböző funkciókat,nem hiszem,hogy emiatt elromlana a gép! :)
2012. jún. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Pont úgy néz ki, mint egy UNION 2M (régi, orosz, van szekrényes, meg bőröndös verziója is).

Az a kapcsoló lehet, hogy az előrevarrás, a visszavarrás, meg a nulla (vagy az N lehet esetleg a normál rövidítése is).

2012. jún. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Szia!


Úgy rémlik, mintha a kapcsoló egyik állása nem is magához a varrás funkcióhoz, hanem az orsózáshoz szükséges - így hiába varrok a géppel, ez nem fog kiderülni (számomra, aki nem értek hozzá).


Nem tudok varrni, a varrógépeket nem ismerem, így fogalmam sincs, hogy mi micsoda a készüléken...

Ezek a kezdeti lépéseim.


Szép napot! :-)

2012. jún. 25. 11:58
 6/14 A kérdező kommentje:

Szia 11:57-es Válaszoló!


Köszönöm a válaszodat! Megpróbálom értelmezni, amit írtál! :-)

2012. jún. 25. 11:59
 7/14 A kérdező kommentje:

Kedves 11:57-es Válaszoló!


Az előre- és visszavarrást nem azzal az ezüst színű kallantyúval kell állítani, amelyik függőleges irányban fel-le mozgatható és egy számskála van a két oldalán? (Nem tudom, hogy ez mennyire kivehető a képen.)


A varrógép nevét/márkáját nem tudom, de megpróbálom kinyomozni.


Azt hiszem, hogy ehhez a készülékhez is volt valamilyen tartó, talán bőrönd, de én csak a varrógépet kaptam, tokot nem.


Szió!

2012. jún. 25. 12:11
 8/14 A kérdező kommentje:

Kerestem az interneten UNION 2M márkájú varrógépet, tényleg nagyon hasonlít az a gép az enyémhez! Nagyon köszönöm, hogy megírtad a te készüléked nevét, mert így találtam egy fotót a neten egy olyan masináról, mint amilyen - szerintem - az enyém!

Így kiderült, hogy valószínűleg "Kalinin" a márkája, de az is lehet, hogy a gyártója! :-)

2012. jún. 25. 12:29
 9/14 vikTORZ válasza:

Helló!

Bár már elég régi a kérdés, de válaszolok, hátha... :D


Pont ilyen varrógépem van. Union a márkája. Az enyém bőröndös, villanymotor is van rajta.


A kapcsolók betűinek jelentését nem tudom, de a használatukat nagyjából igen. A kapcsoló három állása az anyagtovábbító süllyesztését és emelését hivatott állítani. (Az anyagtovábbító a varrótű alatt elhelyezkedő pici "fogak".)

A varrógép testén a fém fogantyú, amit fel le lehet mozgatni (számok és beosztások vannak mellette) az öltésnagyságot, és az előre-hátra varrást lehet vele állítani.


Az orsózó funkció a nagy keréken elhelyezkedő kis keréken történik. Ha az orsót a kiálló tengelyre teszed, majd lenyomod a fölötte lévő kart ütközésig, és a cérnát is a megfelelő helyre fűzted, akkor szuper módon orsózni fog.(A megfelelő befűzés: az előbb említett kapcsoló mellett kiálló függőleges tengelyre kell helyezni a varrócérnát, a mellette lévő szálvezetőn átdugva az orsóhoz kell "felvinni". Ha minden jó helyen van, fél perc alatt feltekeri az orsót.)

Orsózáskor nem szerencsés, ha a tű is fel-le mozog. Ezt kiiktatni a nagykerék hátsó részének közepén, egy kisebb kerék eltekerésével lehet megtenni azt hiszem. Ez sajnos az én gépemen nem működik.


Ami a képen nem látszik: a másik oldalon is van egy fém fogantyú a gép elején. Ezzel lehet a talpat lenyomni és felemelni.

Ettől a cucctól nem messze van egy műanyag alkatrész. Ez a szálfeszítő, ennek lazításával vagy szorításával lehet beállítani a különböző cérnákhoz az erősséget.


A többi alkatrész sem bonyolultabb ennél, csak kissé hosszadalmas lenne leírni. (talpcsere, tűcsere, alsószál - ezek mind ugyanolyanok, mint a legtöbb varrógépen.)


Funkciója nincs sok. Sima öltéses varrás és orsózás. Az öltések hosszát lehet rajta állítani, a varrás irányát. Egyéb program vagy funkció nincs. (a legjobb tudomásom szerint, de hangsúlyoznom kell, hogy még csak tanulgatok rajta, nem vagyok a gép "beavatott mestere".)


Remélem tudtam segíteni, ha egyáltalán még aktuális a kérdés. :)

2014. márc. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Kedves vikTORZ!

Elnézést, hogy csak most tudok válaszolni! Nagyon köszönöm a részletes válaszodat, igazán rendes vagy!

2014. márc. 19. 20:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!