Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mosógépvásárlás előtt állunk....

Mosógépvásárlás előtt állunk. Milyen márkát ajánlanátok? Nektek melyik vált be, és melyik az amelyiket nem éri megvenni?

Figyelt kérdés
2012. okt. 5. 15:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk Whirlpool volt 10 évig, 600 fordulatos, elöltöltős. Műszakilag nem volt vele gond, csak éppen 2 hónap használat után elkezdett penészesedni(ahogy olvastam sok Whirlpool tulaj szenved ettől a problémától). A ruháknak sosem volt friss mosószer/öblítő illata, hiába vettük meg a legjobb-legdrágább cuccokat.


A penészesedés miatt cseréltük le másfél éve egy LG-re. 1000 fordulatos, elöltöltős. Másfél éves, penésznek nyoma sincs, nagyon halk a Direct Drive motor miatt, 800 fordulaton már jól centriz, nincs gőzben a szoba. A ruháknak újra van friss illata, mint a Whirlpool előtti Hajdu-Energomat mosógépben (megjegyzem 15 évig használtuk a Wh előtt, de ebben sem volt nyoma penésznek.)


Tesóm Samsungja 60.000Ft volt, ebben sincs nyoma penésznek 2 év használat után, a mi LG-nk 100.000Ft volt, ebben sincs penész, mint írtam, a Samsunghoz képest sokkal több programot tartalmaz.


Arra kell figyelni, hogyha van nyomott felületű pólód vagy pulcsid, akkor legyen rajta NORMÁLIS kímélő program.(különben leválik a minta, vagy megtörik) Ami azt jelenti, hogy "sokvizes" program legyen rajta, vagyis a ruhák ne a dobnak legyenek csapkodva, illetve ne nehezedjenek egymásra, hanem legalább félig engedi a dobot vízzel, és úgymond "lebegnek" a ruhák a vízben, ezáltal nem törik meg a nyomott minta a pamut anyagon. Na ezt a sokvizes programot sok gyártó nem teszi bele már a gépbe energiatakarékosság miatt.

3 márkát ajánlok, amikből még létezik ilyen típus, persze nem az összes ilyen, utána kell nézni:

Olcsóbb kategóriából Zanussi. Középkategóriából: Electrolux. Felsó kategória: LG.

2012. okt. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 ERDÉLYI LAJOS ***** válasza:
Nekünk Samsung van elöltöltős van tíz éves semmi gond vele.Anyáméknak Lg elöltöltős van hat éves és remekül működik.
2012. okt. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Nekünk is Samsungunk van, egy Whirphool után.

A Wh-val az volt a gond, hogy 4 hónap használat után tiszta penész volt belül.

Lecseréltük egy 70 ezres Samsungra.

Ez még 5 év után sem penészedik.

2012. okt. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
A Hajdu Super Energomat meeg mindig mukodik. Havonta egyszer egy liter ecettel uresen jaratni es a calgon sem kell.
2012. okt. 7. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat. Még várok tapasztalatokat.
2012. okt. 9. 08:33
 6/25 anonim válasza:

Tudom, az volt a kérdésed, hogy milyen mosógépet vegyél, én csak azt tudom mondani, hogy milyet ne:)

5 év alatt a 3. mosógépemet fogyasztom.

Az első Indesitemmel 5 évig nem volt gond, aztán 25ezerért szivattyúcsere, onnantól számítva napra pontosan 2 év múlva meghalt az elektronikája.

Következett a Candy egyik mosógépe, még szerencse, hogy vettem rá +2 év garanciát, mert a gyári gari idő lejárta után 1 héttel meghalt. A garanciát intéző cég csak Indesitet tudott felajánlani, kénytelen voltam elfogadni:( Mondanom sem kell, hogy lejárt az egy éves garanciája, és rá 2 héttel megadta magát az elektronikája.

Ekkor úgy dönöttem, hogy nem veszek többet 70ezrekért új mosógépet, töredék áron vettem egy használt de felújított Wh gépet. Ha elromlik ezért nem fog fájni szívem. Nekem nem penészedik, bár én eddig is minden mosógépem ajtaját nyitva hagytam, ill. a mosószer adagolóját (fiókot) kihúztam a mosás után.


A fentiekből következik, hogy Candy-t ill. Indesitet biztosan nem javaslok. (bár ezeket az előttem szólók sem írták)

Ha most akarnék új mosógépet venni, biztosan nem vennék túl design-os, túl elektronikázott masinát.

2012. okt. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Samsung-ot vegyél. Ár-érték arányban messze a legjobb a ma kínálatban lévő képek között. Azon meg magad gondolkozz el, hogy hogyan szoktál mosni. Gyorsan rá fogsz jönni, hogy néhány féle mosási programtól sose fogsz többet használni. Amúgy azt is neked kell eldönteni, hogy elvárod hogy egy gombnyomásra egy motor kinyissa a mosószeradagolóját, vagy hajlandó vagy a kezeddel kinyitni és becsukni. Ha már a vásárlás előtt tisztában vagy néhány ilyen dologgal, a könnyebb lesz a választás.
2012. okt. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Ár-érték arányban nem rossz a Samsung.

De megemlítem, hogy az olcsóbb gépein (120 ezer Ft alattin nem láttam)nincsen kímélő program. Ez nagyon súlyos hiányosság szerintem. Ha van tizen-huszonéves férfi a családban, vagy kisgyerek, akkor tutira lesz nyomott felirítú pulóver és póló. Na ezekkel a samsung gépek nem valami kíméletesek. Én 26 éves férfi vagyok, nem örülnék neki, ha a Diesel és Armani felsőim a nővérem Samsung gépébe kerülnének, kitöri a feliratokat sajnos. A kisgyerek pólóin is kitöri 5-6 mosás után.

Hát én nem kockáztatnék 20-30 ezer Ft-os felsőket.

Samsung gépet akkor vennék, ha nagyon számítana a pénz. Bár ekkor meg inkább Zanussit választanék a kímélő program miatt, és inkább a ruhákat helyezném előtérbe, mint a Samsung nagyobb márkanevét. Szóval szerintem inkább LG: sokkal jobb és változatos programok a Samuhoz viszonyítva, halkabb centri, fejlettebb DD motor, jobban mos, szóval mindenbe jobb.

2012. okt. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:

Nekünk Daewoo mosógépünk volt. Nagyon szerettem, de kb 3-4 év után állandóan csapágyasra hajtottam. Most, az utóbbi időkben már 3-1 havonta cserélte a férjem a csapágyat benne. Nem is mosott már szépen, szinte koszosabb volt a ruha, mint amikor betettem, mert rozsa és zsír szivárgott a ruhákhoz. Amennyire imádtam az első években, annyira utáltam az utolsó időkben.

Most egy Electrolux mosógépet vettünk éppen tegnap. Szárítós is, hogy a nyálkás, taknyos időkben is megszáradjanak a ruhák és 3 nap után ne büdösödjenek meg (van néhány vastagabb ruha, pl: baba hálózsákok, amik régebben hajlamosak voltak rá).

Remélem ez sokáig mosógép marad.

Én is nézegettem a neten, hogy melyik gépről írnak jót, rosszat. Az Elecrtrolux-ról nem nagyon találtam semmit, ezért úgy gondoltam, hogy ha nem írnak róla, és nem panaszkodnak rá, akkor jó gép lehet.

2012. okt. 11. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
Szia, mi whirpoollal eloszor nagyon megszivtuk garancia utan hamar tonkrement , utána volt egy ariston, az mar jobb volt, tovább tartott, de voltak vele gondok, joparszor járt nálunk a szerelo, es az alkatrészek is drágák hozza. Utána jött a megváltás az Electrolux. Ez a legjobb, nagyon jol Össze van rakva, kényelmes használni, jól mos, ugyan meg nincs meg 2 Éve, de ha esetleg lenne vele valami gond, az uj alkatrész a többi Maros töredéke lesz,mivel az electroluxot itt gyártják az országban.A márka egyébként svéd,szoval nem nem magyar tervezés, csak itt gyártják. En ezt tudom neked ajánlani, a szerelom is ezt ajánlotta es nekünk nagyon bevált. Remélem tudtam segíteni :)
2012. okt. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!