Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogyan működtessem a hűtőtáská...

Hogyan működtessem a hűtőtáskám 220 V-ról?

Figyelt kérdés

Jövő héten kempingezni megyünk.

Az ismerőstől kértünk kölcsön egy szivargyújtóról működő hűtőtáskát.

Az interneten láttam többféle adaptert is, amivel szerintem meg lehetne oldani, hogy 220 V-ról is menjen.

Szerintetek is megoldható?

Ha igen, mire kell figyelni az adapter vásárlásánál (gondolok itt az áramerősségre, feszültségre stb.)?

A hűtőtáska bírni fogja ha megy tíz napig folyamatosan?


2009. aug. 7. 11:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Elvileg bírja a folyamatos üzemet. De ne hagyd tűző napon, árnyékba tedd.

Arra figyelj, hogy ne legyen túl vékony az adapter vezetéke, mert az melegedni fog az áramfelvétel miatt.

Én egy PC táp 12V-jára kötöttem rá, az bőven elbírja.

Ja és figyeld a szivargyújtó dugóját mert az szeret melegedni az átmeneti ellenállás miatt.

2009. aug. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha van akkutöltőd az is jó! Adapternél vigyázz,hogy kétszeres egyenirányított feszt adjon le!(az alsó szinuszt is egyenirányítsa)mert általában az olcsóbbak szaggatott egyenfeszt adnak le ami normál készüléknek jó,de a hütőtáska ventillátora szaggatottan fog járni (ki-be kapcsol)amitől tönkre megy! Második a teljesitmény,mekkora teljesítményű összesen a hütőtáska,annál nagyobbat vegyél.Nem jó csúcsra járatni a diódákat. max 2/3 terheléssel.Pl.150W-os a hütőtáska ne 150W os adaptert vegyél hanem ami a leadott oldalon min.200 W -ot ad le.
2009. aug. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Van egy régi tápom. Melyik drótra kössem a szivargyújtót, mert vagy 20 jön ki belöle?


Akkutöltő alatt az autó akkumlátor töltőt érted?

2009. aug. 8. 16:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen sima gépkocsi akkumulátortöltő!A tápot látni kéne,de ha van akkutöltő nem kell táp,a kimenet:pozítív-pozitívra,negatív-negatívra
2009. aug. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Most vettem. Szivargyújtó csatlakozóhoz kell az adapter, és van 220 V energia forrás. Hasonló mint a laptophoz van. Nem lehet hasra esni a hidegtől amit tud produkálni. Arra jó hogy ne romoljon meg a kaja. Legalábbis remélem...
2010. jún. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!