Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Motorra gyanakszok, centrifuga...

Motorra gyanakszok, centrifuga tekercs zárlatos lehet?

Figyelt kérdés

LG WD-10302 TP mosógépem mikor csavarni kellene neki akkor elkezd villogni a kijelző és közbe sípol nagyokat majd leáll azaz teljesen kikapcsolja magát.

Csapágyat cseréltem benne,a vízkieresztő pumpa rendben működik,fűtés, termosztát ok,vezérlő elektronika gondolom ok mivel minden program lemén szépen,csak akkor csinálja a fent leírt szimptomákat ha a csavaró mód van állítva.



2012. dec. 29. 19:34
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Lényegében ha olyan mosóprogramot kap amiben nincs csavarás akkor rendben lemén a mosás.
2012. dec. 29. 19:36
 2/14 A kérdező kommentje:
És a motor is szerintem melegebb volt a kelleténél,azaz már sütött!
2012. dec. 29. 20:49
 3/14 fúróferkó ***** válasza:

Ebben a mosógépben nem külön motor van centrifugának úgy-e?

Legalábbis úgy szokott lenni,hogy egy motor 2 fordulatra van tekercselve,akkor valószínű,hogy a motor centrifuga része nem vállalja a dolgot pláne ha már "sütött",leadta az indiánjelet is.

2012. dec. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Egy motor van benne,több sebességre tekercselve,az indián jelet nem adta le,szerintem a vezérlő egység ezt megakadályozza a kikapcsolással.Nem tudom az ilyen motorokat tekercselnek-e?
2012. dec. 30. 18:30
 5/14 A kérdező kommentje:
A motor az sütöt,hogy nem lehet hozzá érni,és az vezérlő panel is érezhetően hőt termelt!
2012. dec. 30. 18:32
 6/14 fúróferkó ***** válasza:
Persze,mindenféle motort tekercselnek.Két fél kell hozzá:egy aki elvállalja ,egy aki kifizeti.Már én is tekercseltem ilyent ,az érdekesség miatt,-mert előtte még ilyen nem csináltam- vállaltam,baráti alapon.A tekercselési adatait dukumentáltam.Ha a motor csak a centrifugáláskor túl forró volt,de mosáskor a dobot normálisan forgatta,akkor a nagyfordulatú tekercse menetzárlatos.A vezérlő teljesítménykimenete is ezért meleg.
2012. dec. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Mosáskor a dobot normálisan forgassa,nem melegszik,csak mikor csavarni kellene neki akkor nem történik semmi és hevül,majd a végén lekapcsolja magát.Érdemes tekercseltetni?Mármint anyagilag számolva,vagy inkább keressek egyet a bontóban?
2012. dec. 31. 09:48
 8/14 fúróferkó ***** válasza:

Mint írtam én baráti alapon nekiálltam egyszer egy ilyen motornak.Szakmai kihívásnak tartottam.

A motor hornyaiban egymástól független tekercselés van elhelyezve 2 féle póluspárra,érthetőbben fordulatszámra.

Úgy megcsinálni,hogy csak a hibás tekercset vegyük ki a horonyból,hogy az ép tekercs ép is maradjon nagyon kicsi esély van.Első feltétetel,hogy a hibás tekercs legyen felül.Azután jön a második probléma:Általában üvegkemény lakkozással van impregnálva a tekercs,de ha nem is,akkor is nagy türelem és kézügyesség kell a hibás tekercs kiszedéséhez.

Úgy is mondhatnám ezt a munkát nem lehet megfizetni.Ha az egész motor újra van tekerve az is munkaidő,anyagköltség.Manapság 2-3 ezer a rezsiórabér.Körbe kell nyomozni a tekercselőket vállalnák-e,és mennyiért,de le kell papírozni előre a vállalási költséget,mert némelyek utólag még szívatják a megrendelőt mindenféle indokkal.

Tehát részedről pénz,vállalkozó megtalálás kérdése.A döntés nálad van.

2012. dec. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Találtam 20-30€-ért bontottat az interneten,úgy hogy nem bonyolódok bele a tekercselésbe,megrendelem az ünnepek után és kicserélem a motort.Eddig 8 évet ment még pár évet kihúzom vele.
2012. dec. 31. 22:11
 10/14 fúróferkó ***** válasza:
10-12 eFt brutto kts.elviselhető egy 80-100 eFt -os gépnél,ha magad szereled.Jó lesz gyakorlatnak,de figyelembe kell venni ,hogy 8 éves kor után hamarosan jön a szimmeringek és a főtengely halála,ami általában dobcserével együtt megy.Sok sikert a jó döntéshez!
2013. jan. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!