Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen mosógépetek van?...

Milyen mosógépetek van? Nálatok mennyi az élettartama egy mosógépnek?

Figyelt kérdés

Emlékszem, hogy a család első mosógépe egy Whirlpool volt. Az pár év után szó szerint szétrohadt belülről.

Utána vettünk egy Indesit mosógépet. Az elég sokáig bírta.

Annál az volt a baj, hogy a mosógép panel elromlott. 30 ezer forint volt a javítás. Pont a múlthéten újra elromlott ez a panel. Inkább befektettünk egy új mosógépbe.

Most egy Siemens mosógépünk van. 85 ezer volt. Remélem ez már tovább bírja.

Édesanyám szokta a mosást végezni szóval nem tudom, hogyan szokott mosni.

Pont most olvastam egy kérdést, ahol kommentben jó tanácsok vannak (7. komment) penészedés ellen.

Majd megmutatom neki, hátha talál közte valami újat. :)

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__hazimunka__4129451-s-o..


Előre is köszi a válaszokért! :)



2013. márc. 20. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Amikor elköltöztem otthonról (3 éve), akkor anyám odaadta nekünk a mosógépét (náluk éppen zajlott a fürdő felújítása és az új kialakításba nem illett bele egy felültöltős gép. Zanussi márkájú volt. Anyámék 1995-ben vették, 2011-ben mondta fel a szolgálatot (véglegesen), de 16 évet ment hiba nélkül. Az új gép is pont ezért Zanussi lett. Lassan ez is 2 éves lesz, de úgy néz ki mint az új. Nem véletlenül adott a cég 5 év teljes körű garanciát.
2013. márc. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A legelső mosógépem Energomat komfort volt sokáig bírta de költözésnél az új tulajnak otthagytam akkor vettünk egy indesit felültöltőst 2 év után nagyon szorult már a dobja rémes hangja volt és lerohadt a teteje utána lett egy fagor elölablakos mosógép nem szerettem mert sokáig mosott és nem is szépen eladtam utána egy felültöltős whirlpool 5-6 éves lassan érik a cserére
2013. márc. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Mari53 válasza:
Az első mosógépen Energomat volt, nagyon sokáig bírta (kb. 10 év, de nagyon sokat mostam vele). A mostani Fagor felültöltős, de ezt senkinek nem ajánlom. Még 5 éves sincs, de kb egy éve iszonyatosan hangos, valósággal dübörög, amikor centrifugál (tömbházba már kilakoltattak volna miatta)most pedig kilukadt az alja. Mosni lehet vele, csak áll a rozsdás víz alatta mire kimos, úgy hogy sajnos kuka, másikat kell venni. Most én sem tudom, hogy milyet vegyek, ami ennél azért egy kicsit tovább bírja.
2013. márc. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Legelsō automata mosógépünk Fagor volt 4 évig mostunk vele oda adtuk mamàmnak 14.évében romlott el mamàmnàl. Egyszer nagyon beindult centrizésnél és szò szerint kiszakadt a dob a helyérōl! Nagyon ijesztō! Vettünk egy Indesit-et az is 4 évet bírt. Mostunk vele függönyt beindult a centrizésnél kilyukadt a dob jött a viz belōle meg ledobda az ékszìjat! Utàna vettünk egy AEG electrolux mosógépet 5.évet húzza nagyon jó mosógép megérte az àràt!! Szóval ìgy jàrtunk a mosógéppekkel! :D
2013. júl. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mamáméknak a legelső mosógépük egy Tatramat márkájú gép volt, valamikor a 70-es években vehették, amit nem is azért cseréltek le, mert elromlott, hanem mert vettünk nekik egy újat. Eszméletlen egy gép volt az, felültöltős volt, de üvegajtó volt a tetején, úgyhogy a dobot látni lehetett. Jó kis régi Csehszlovák gép, érdekes módon nem ment tönkre pedig nem kapott extra figyelmet.

Nekünk a családba az első gép egy felültöltős Whirpool volt, 17 évig bírta, 1996-ban lett véve. Igazából az sem ment teljesen tönkre, de a szivattyúja tropára volt és a lengéscsillapítók is eléggé kopogtak, tehát vettünk egy újat, ami szintén Whirpool lett, de egyébként teljesen márkafüggetlenül választottuk. Ez 2,5 évig bírta, amikor egy lecsapott biztosíték utáni visszakapcsolás végzett vele, anyukám által. Szerelő szerint 40 ezer forint lenne a javítása, de annyit nekünk nem ér meg. Így hát a mai napon vettünk egy Indesit 7 kilós elöltöltőset. 2+2 év garanciával, meglátjuk mi lesz.

2014. jan. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt hozzátenném, hogy annak idején az 1. Whirpool kb. 100 ezer forint volt, de nem is kaptál nagyon olcsóbbat, de bírta is 17 évig. Viszont ma tökmindegy, hogy 50-ért veszed, vagy 100-ért, jó esetben is 5 év után kuka. Persze én is örülnék, ha lenne kivétel. Reménykedek, hogy bevál az Indesit, mert van egy mosogatógépünk is, ami a 2000-es években lett véve, tehát már bőven az "új rendszerben" és a mai napig szolgál minket. Ha a mosógép is ennyit kibír, emelem kalapom.
2014. jan. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hasonlóan a #2/#3-as hozzászólóhoz első mosógépünk egy Hajdú felültöltős mosógép (AEG-licensz alapján ; ) ) volt. Ugrált mint egy bakkecske, de házi karbantartással (úgy, hogy nem voltunk háztartásigép-szerelők, csak megfelelő affinitásunk volt hozzá) - cseréltünk benne motrot, ékszíjat, elrozsdásodott készüléktetőt, a programtárcsa léptetőmotrát - elműködött 20 évet.



Most egy AEG (Electrolux-csoport) Lavamat felültöltős gépünk van, abban ~10 év használat után nem kellett cserélni semmit - néha ki kellet takarítani a szűrőjét, meg ecettel egy kicsit vízkőteleníteni, de semmi komolyabb.


Annyi gondunk volt vele az utóbbi időkben, hogy a mosás indításakor hibakódot adott vissza és csipogott veszettül - a mosásindító gomb 3-szori lenyomása után viszont továbbugrott a programban és szépen kimosott (bár a mosódobot véletlenszerű pozíciókban hagyta a mosás befejeztével).

Mint az Interneten elérhető szervizkézikönyvéből kiderült, a mosódob tárcsájánál levő, a dob pozicionálásában segítő szenzor rögzítését ellátó csavarok alá alátéteket téve ez a hiba eltűnt, és a mosódobot a mosás végeztével is megfelelő pozícióba (úgy hogy a mosódob ajtaja felfelé nézzen) állítja.


Ja meg a készüléktető rozsdásodik (mint a régi gépnél a zsanérnál) - de legfeljebb egy kicsit megcsiszoljuk majd lefestjük. ;)

2014. jan. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!