Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogyan tudom egyfázisú motoron...

Hogyan tudom egyfázisú motoron megfordítani a forgásirányt?

Figyelt kérdés
Neten olvastam róla, de csak nem értem. Nekem a motorból 4 vezeték jön ki: kék, zöld-sárga, barna, fekete. Úgy van gyárilag bekötve, hogy a azon a sorkapcson ahol a bejövő fázis van, oda van kötve a motorból kijövő fekete, valamint egy kondenzátor egyik pontja. a kondenzátor másik pontja pedig a motorból kijövő barnával van egybekötve. Most akkor hogy kell megfordítani a forgásirányt?
2013. máj. 2. 21:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben reménytelen. Ha jól értem a leírásod.

Elvileg a két tekercselés(munkafázis+segédfázis)mindkét kivezetésének ki kellene vezetve lenni. De zöld-sárga nem lehetne, mert az csak védővezetőnek használható.

A te esetedben -valószínű- a motoron belül van közösítve a munka és a segédfázis kivezetése, és ebben az esetben nem tudsz forgásirányt váltani.

2013. máj. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Ha jól értem a leírásod. "

De nem jól értetted.


Kérdezőnek:

A feketéről tedd át a kondenzátort a kékre, mást ne változtass.

2013. máj. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!