Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Átfolyós vízmelegítő állandó...

Átfolyós vízmelegítő állandó használatra?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy jelenleg egy 2 éves Hajdú bojlerünk van, 120 literes. Egész éjjel be van kapcsolva, éjszakai áram nincs. Reggel jó esetben még mindketten le tudunk gyorsan zuhanyozni a férjemmel, de ez a max. amit ki tudunk hozni belőle és szerintem ez nem normális egy 120 literes bojlernél, hibát nem találtak benne. Ma reggel elmosogattam, a medencében mosogatok, tehát nem folyatom a vizet, kb. 4 óra múlva le akartam zuhanyozni és már nem volt benne meleg víz. Zuhanyozni is általában 3-4 percet szoktunk, takarékos zuhanyfejjel. A kérdésem az lenne, hogy mi a megoldás? Először arra gondoltam, hogy veszek egy 60 literes bojlert, mert az hamar felmelegíti a vizet, de nem a legjobb, mert a férjem korán megy munkába, nem hiszem, hogy szeretné másfél órával hamarabb felkapcsolni a bojlert. Azon is gondolkodom, hogy az átfolyós vízmelegítő nagyon nagy hülyeség lenne? Tudom, hogy rengeteget fogyaszt, de napi minimum 8 órát megy a jelenlegi bojler is, az pedig csak működés közben fogyasztaná az áramot.

2014. febr. 19. 23:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Gáz nincs bekötve? Átfolyós csak jobb lenne gáztól.

A bojler akkor is ilyen volt amikor vettétek? Esetleg állítsátok magasabbra a hőfokot. Őszintén szólva én furcsállom hogy föl/le kapcsolgatjátok, hidd el ha egyszer felmelegedett a víz, akkor az úgy is marad, nem fog menni a bojler. Ha napi rendszerességgel használjátok szerintem felesleges kapcsolgatni.

Meg nem tudnám mondani nálunk mennyi idő amíg felmelegszik üresről, de 2-3 óránál biztos nem több. Ha mosogatás után 4 órával nem volt meleg víz, ott valami nagyon nem stimmel. Vízkőtelenítve volt?

2014. febr. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

1. Nem kapcsolgat.

2. Vízkőtelenít.

3. Örül, mert van melegvíz.

2014. febr. 20. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Valamit nem értek! Nincs vezérelt(éjszakai) áram,de ha jól értelmezem csak éjszaka van bekapcsolva? Miért a normál tarifás áram éjszaka is ugyanannyiba kerül mint nappal. Hány fokra van álltva a szabályzó? Ha nagyon alacsonyra persze hogy kifogy a melegvíz. Viszont lehet még hibás a szabályzó de 2 éves bojlernél ez nem valószínű,esetleg a belső melegvíz cső kilukadt és csak 1 szintig ürül ki a víz belőle.

Villszer.

2014. febr. 20. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Bojlert nem kell tekergetni,be kell állitani 50-60 fokos melegre és hidegvizzel együtt kellemesre állitva használni.
2014. febr. 20. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Azért kapcsolgatom, mert pillanatnyilag 40 000/hó a villanyszámla, persze ez nem annyira furcsa, 3 szintes a ház, 4 fő lakik benne, 2 bojler, 2 mosógép, 2 elektromos tűzhely, sok számítógép. Amikor nem kapcsolgattam 60 000 volt a számla, szóval ezt soha többé nem szeretném megkockáztatni. Nem tudom mi van ezzel a bojlerrel, de már többen megnézték, beállították az ideális hőfokra és mégis ilyen. Azóta persze rájöttem, hogy az átfolyós nem a legjobb mivel 3 helyen kell meleg víz és nem akarok 3 vízmelegítőt használni. Ha valaki tud valami alternatív megoldást nagyon várom a válaszát. Egyenlőre ott tartok, hogy kicserélem 60 literesre és felkelek hajnalban, hogy legyen meleg víz, vagy egyszer kipróbálom, hogy az kapcsolgatás nélkül mennyi áramot fogyaszt. 2 éves bojlert szerintem nem szoktak vízkőtleníteni.
2014. febr. 20. 10:36
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem írtad hogy van-e gáz. A gázos átfolyós a legolcsóbb és nem kell belőle 3, ugyanúgy elég 1; mindig van melegvíz, ketten is le tudnak zuhanyozni egymás után, csak annyit fogyaszt amennyire szükség van. Nálunk folyamatosan megy a villanybojler, nem éjszakai áramról, és tuti nem fizetünk érte 20 ezret havonta. Lehet hogy nem találtak benne hibát, de szerintem te is tisztában vagy vele hogy a tiétek nem megfelelően működik. Milyen hőfokra állítjátok amikor bekapcsoljátok?
2014. febr. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nincs gáz és csak nagyon nehezen lehetne bevezetni, mert a tetőtérben lakunk és a földszinten sincs gáz, a pincében van gázkazán, talán onnan lehetne, de biztosan nagyon drága lenne. Nem tudom a hőfokot, nem tudom megnézni sem, mert nagyon lent van a bojler alja majdnem a padlónál, meg fogom nézni majd valahogy és ideírom, de egy olyan barátunk állította be, aki karbantartó egy nagy cégnél és abszolút tudja, hogy mi az ideális hőfok. Én is mutogatom mindenkinek aki ért hozzá, hogy mi van ezzel a csodabojlerrel, egyébként Hajdú, ha nem írtam volna, de igazából a lenti szinten is Hajdú van, az mégse csinál ilyeneket.
2014. febr. 20. 12:31
 8/15 anonim ***** válasza:
Ahogy már írták, a melegvíz merülőcső lesz a bibis, akkor szokta ezeket a tüneteket produkálni.
2014. febr. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Na de ha kinyitod csak a meleg víz csapot, akkor mi jön belőle? Forró ami éget vagy fürdős hőmérsékletű?
2014. febr. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem forró annyira, de keverni kell a hideg vízzel, tehát csak a meleggel nem lehet zuhanyozni, de gondolom így van jól beállítva.
2014. febr. 20. 23:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!