Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ha vennék 1 inverteresklimát...

Ha vennék 1 inverteresklimát és kb 2,5x5m kb 2,6m magas szobát füttenék vele vagy éppen hűttenék akkor mennyit fogyasztana áramba kb?

Figyelt kérdés
2016. júl. 10. 19:59
 1/8 anonim ***** válasza:
1 kW óránként
2016. júl. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekem az a fura ebben hogy 2800w-os akk sztem 2.8kw óránként de nem megy állandóan nekem az kéne hogy havonta kb mennyi?
2016. júl. 10. 20:44
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Alapvető tévedést szeretnék eloszlatni. Egy 2.8kW-os klímának nem az elektromos, hanem a hűtőteljesítménye 2.8kW. Az elektromos teljesítmény jóval kevesebb.


Másrészt a fogyasztása rengeteg dolog függvénye. Hány fok van kint, mennyit akarsz bent, milyen gyakran szellőztetsz, mennyit járkálnak a szobában, mennyi személy, mennyi ideig van bent, milyen elektromos eszközök fűtenek. Ez mind mind beleszámít. Legrosszabb esetben, mikor megállás nélkül megy, az 1Kw óránként nem is rossz becslés az első válaszolótól.

2016. júl. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az első vagyok!

Én júniusban vettem. 3,6 kwh os Media inverteres klímát. Minden nap, amikor használtuk ( először fűtésre, most meg hűtésre) írtam a fogyasztását. Az 1 kw óránként a legjobb közelítés, hisz nem megy egész nap, meg az odakinti hőmérséklet is eléggé változékony...

2016. júl. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
értem köszi a válaszokat
2016. júl. 10. 22:01
 6/8 anonim ***** válasza:

Én konkrét mérést nem végeztem.

én a szobámat hűtöm klímával, (3mx4mx3m)

a klíma 2,5kW hűtőteljesítményű, a specifikációja alapján hűtés esetén max 800W-ot fogyaszt óránként

a ház hőszigetelt, korszerű ablakokkal

múltkor a nagy melegekben így ment a klíma(a fújt levegő hőmérsékletén lehet érezni mikor hűt és mikor keringeti csak a levegőt)

26 fokra állítottam be, és 1 órából kb 30percet ment kb 10 és 19 óra között(ekkor volt a legmelegebb), ezeken kívül kevesebbet, mert ugye nincs olyan meleg.

(25 fokra állítva viszont már 1 órából 40 percet megy)

Esetemben, tehát maximum 800W óránként(de mivel inverteres, így ilyen esetben tuti nem megy maxon), de csak fél órát megy(hűt) tehát 400Wh az átlagos fogyasztása.

2016. júl. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezek a mai modern klímák már jó hatásfokú levegő-levegő hőszivattyúk, ahol a COP legalább 3.

Ami azt jelenti, hogy 1 kWh elektromos emergia befektetéssel képesek 3 kWh körüli, vagy annál nagyobb mennyiségű hőenergiát átszivattyúzni bentről kintre, vagy vice-versa...


Szóval ha egy ilyen klímával fűtesz, harmadannyi lesz az áramszámlád, mintha olajradiátorral egy az egyben elfűtenéd az áramot egy cekászon...

2016. júl. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2016. júl. 11. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!