Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Villanyszerelők! Mi történik,...

Villanyszerelők! Mi történik, ha a kis olvasólámpába, amire max 40 watt van írva,60 wattos izzót teszek? Lámpa, műanyag foglalat. Kibírja?

Figyelt kérdés
2016. nov. 30. 16:02
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Izéé, szóval FÉM lámpa, műanyag foglalat - csak a sötétben nem látom, mit írok :D
2016. nov. 30. 16:04
 2/11 anonim ***** válasza:
Energiatakarékost vegyél bele. Nem melegszik, alig fogyaszt. 60 w os égő zárt burába eléggé gázos..
2016. nov. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi. Nem zárt a búra és azért kérdeztem, mert nincs itthon más, csak 60-as, meg 15-ös, de az kevés.

Tekintettel arra, hogy 4 óra alvás után, reggel 6 óra óta fizikai munkát végeztem, most értem haza, még nem ebédeltem - így most nem fogok sehová menni, az tuti :-)

Szóval elolvad, lezárlatozik vagy kibírja?

2016. nov. 30. 16:15
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben azt tudom ajánlani, hogy félóránként megszagolod a lámpát közelről. Ha égett szaga van, lekapcsolod.
2016. nov. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Függ az adott lámpától. Valószínűleg kibírja, csak ne hagyd úgy órákig.

Vagy rakj rá ventilátort.

Hosszú távon nem szerencsés megoldás.

2016. nov. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm mindkettőtöknek - akkor majd figyelem nagyon :-)
2016. nov. 30. 16:31
 7/11 anonim ***** válasza:
12%

Manapság egy energiatakarékos égő másfél dollár. Az árát néhány hónap alatt hozza vissza, onnantól lényegében nem fogyaszt.

Erre nekilátsz okoskodni. Rá van írva, hogy max 40 watt. A lámpád valószínűleg ki fogja bírni, de mégsem jó ötlet amit csinálsz.


LEgalább környezettudatos lennél, ha már eszed nem nagyon maradt. A másfél eurós ledeket megtalálod az aliexpressen.

2016. nov. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7-es, kérlek, alaposan, figyelmesen olvass - talán meg fogod érteni, hogy most értem haza hulla fáradtan, éhesen és nincs itthon más izzóm.

De ha Téged ez megnyugtat, akkor tájékoztatásul közlöm: a lámpáim 90 %-ban energiatakarékos izzó van.

Na, most hogy így megbeszéltük, remélem, kiélvezted, hogy mára belerúghattál valakibe - egészségedre.

(Ja, nem tudom, azt tudod-e, hogy az élet rövid- vagy hosszútávon, de mindent visszaad... :-) )

2016. nov. 30. 17:11
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hehehe :-D


Tehetsz bele 60-ast de figyeld meg melegszik e. És ne felejtsd úgy éjjelre, nehogy a szomszédok riasszák a tűzoltókat éjjel 3-kor ;-D

2016. nov. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi Neked is - természetesen ez csak ma délutáni- esti, átmeneti megoldás...

Most néha lekapcsolom, hogy ne melegedjen túl - éjszaka meg sosem világít, mert ez a számítógépnél van és kikapcsolom mindkettőt.

2016. nov. 30. 20:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!