Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen főzőlapot vegyek,...

Milyen főzőlapot vegyek, gázost vagy villanyost, én sokat főzök/minden nap/melyik a célszerübb?

Figyelt kérdés
2008. okt. 8. 13:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

mindegyik

kérdés mit rakhatsz be a lakásba.


Amúgy a németeknél szinte nincs is gázos.


ha gázost használtál csak akkor meg kell tanulni a villanyost használni. pl idöben lekapcsolni.


én már évek óta villanyost hasznßalok nekem semmi bajom vele, könnyü tisztán tartani, akkor sem lobban be ha a zsír kicsöpög.


viszont a sütö csak is villanyos. a hölégkeverés az valami irtó jó dolog, látványosan másképp süt.

2008. okt. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a villanyra szavaznék. Sokkal könnyebb tisztán tartani.
2008. okt. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%

Nálam itthon minden (főzés, hűtés, fűtés, melegvíz /de a világítás és még a TV is :)/ ) villannyal működik! Az elektromos berendezések a legtisztábbak, a legjobban szabályozhatóak és a legBIZTONSÁGOSabbak! Ha eddig gázzal főztél/sütöttél akkor először kicsit "gyakorolni" kell, de ha megszoktad akkor soha nem mondanál le róla!

Ez az én véleményem.

2008. okt. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
65%
Ha főzöl, akkor a villanytűzhely jobb. Ha viszont sütni is akarsz, vagy leginkább azzal foglalkozol, akkor a gáz a jó. Van olyan ami gáz-villanytűzhely... Ha a higénia meg az egyszerűség a cél, akkor: villanytűzhely
2008. okt. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Bármelyik szakácsot kérdezed, mind azt mondja, főzni csak lángon lehet igazán jót. Nem tudom miért. :D


Én gázzal főzök, viszont a sütőm elektromos. Beépítettnél magad állítod össze mit szeretnél. Amikor babysitterkedtem, sokat főztem a villanytűzhelyükön, azzal is megvoltam, bár én sosem tudtam megállapítani hogy mikor kell lekapcsolnom ahhoz, hogy pont készen legyen az étel. :D így mindig akkor zártam le amikor készen lett az étel. :)

2008. okt. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nos ezen a kérdésen általában jól össze szoktak veszni az emberek, csodálkozom is, hogy most nem alakult ki komolyabb vita. Értelemszerűen mindkét megoldásnak megvan a maga előnye hátránya.

Villamosmérnökként egyértelműen villany párti vagyok, hogy miért is?

Kiválóan szabályozható, egyszerű biztonsági berendezések használatával (megfelelő biztosíték, és áramvédő kapcsoló) teljesen biztonságosan használható, nincs égéstermék, ami mérgező, és a tűzhely környékén minden sárga lesz tőle.

De ne feledkezzünk meg a hátrányokról sem. Ha elektromos főzőlapot szeretnél használni, akár hagyományost, akár kerámialapost, akár indukciós főzőlapot, az otthonodnak megfelelő elektromos hálózatra van szüksége. Ez annyit jelent, hogy legalább 1x32A vagy 3x16A-es betáp kell hogy rendelkezésre álljon, és a lakásodon belül külön hálózatot kell kiépítened, a főzőlap számára ugyanis a nagy teljesítmény (főzőlap: max: 6-7KW, sutő: 2KW) miatt nem dughatod be a főzőlapot egyszerűen a konnektorba (kombinált készülék esetén a sütő mehet a konnektorról is). Na persze a földgázt is oda kell vezetni a gáz üzemű főzőlap közelébe, vagy külön tároló szekrényt kell fenntartani a gázpalacknak.

Hátrányként megemlíthetjük még, hogy az elektromos főzőlap „lomhább” lassabban melegszik és lassabban hűl ki, de ezt hamar meg lehet szokni, tehát nem hátrány.

A gáz főzőlap előnye a gyorsasága, gyorsan fűt, a kikapcsolás után gyorsan hűl. Nem érzékeny az edények egyenleten fenekére, ami sajnos nem mondható el az elektromos főzőlapokról. A gáz főzőlap mellett szól, hogy földgázzal kb.: negyed-annyiba kerül az üzemeltetése, viszont ha PB gázt használsz, akkor ez az előny ugrott ugyanis 1KW/h energia PB gázból és villanyból kb. ugyanannyiba, kerül, és ne feledkezzünk meg a palackcsere kellemetlenségeiről sem.

A gázkészülékek esetén mindig probléma lesz, hogy a gázszolgáltató szinte mindig csal a gázminőséggel, a villannyal nincs ilyen probléma, nem létezik „rossz” villany. Végül nem szabad megfeledkeznünk a gáz veszélyeiről: mérgező robban, égéstermék keletkezik, amit el kell vezetni.

Sütők tekintetében, az elektromos sütő a piros ász. A fűtőszálak elhelyezése miatt sokkal egyenletesebben süt, mint bármelyik gázsütő, és magasabb hőfokra lehet felfűteni (max 250C).

2008. okt. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó az utolsó válasz, de tudomásom szerint egy fázis esetén nem kell 32 A, elég az 1x25 A!
2008. okt. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Elismerem 1x25A már elégséges egy elektromos főzőlap üzemeltetéséhez, de hálózatfejlesztési hozzájárulás nélkül 32 ampert ad az áramszolgáltató, és ha a hálózat bírja, jól jöhet az a plusz 7 amper, plusz költség nélkül, ha az ember a főzés mellet esetleg mosna, porszívózna, hajat szárítana stb. De igaza, van az előző hozzászólónak 1x25 amperes betáppal már meg lehet vásárolni az elektromos főzőlapot.
2008. okt. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm az egyetértést!

Tökéletes a válaszod!

2008. okt. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg érdemes az indukciósnak utána nézni...
2008. okt. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!