Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Villanytűzhelyet szeretnék...

Villanytűzhelyet szeretnék venni. Indesit-et vagy Fagor-t vegyek? Mi alapján döntsek? Egyik sem tud többet a másiknál!

Figyelt kérdés
2008. okt. 13. 21:11
 1/5 anonim válasza:
75%
Akkor vedd a Fagort,olcsóbb.Nekem tűzhelyem nem,de mosógépem volt FAGOR.Soha nem volt vele gond,12 éves,Anyám még vígan mos vele.
2008. okt. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Én biztosan az Indesitet vennék meg. A Fagorrol csak rosszat hallottam. Egyébként nekem Indesit a tűzhelyem, igaz gázos és a mosógépem is, de semmit rosszat nem tudok róla mondani.
2008. okt. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mikor vetted a tűzhelyet?
2008. okt. 14. 22:15
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia,

Mindenekelőtt azt nézd meg, hogy melyik készülék milyen energiaosztályba van sorolva. Lehetőség szerint „A” energiaosztályba sorolt tűzhelyet vásároljál. (Energiaosztályokról némi infó: [link] ) Mi egy Pelgrim márkájú tűzhelyet vásároltunk ami „B” energiaosztályos (anyagi okokból döntöttünk e márka mellett), ez a sütő hő kibocsátásán érződik igazán, 200 fokra felfűtve már nem lehet megfogni a tűzhely oldalát. (Ezt leszámítva tökéletesen teljesít a tűzhely.) Ez a probléma egy „A” energia osztályba sorolt készülék esetén a jobb hőszigetelés miatt elvileg kevésbé fog jelentkezni. Egy „B” energiaosztályos tűzhely sütője a 30%-os pluszfogyasztást (az „A” energiaosztályhoz képest) nagy valószínűséggel a konya fűtésére fordítja. Célszerű megnézni a sütőajtót is, a jobb készülékeknek, már nem dupla, hanem tripla üvegezésű ajtaja van.

Célszerű a tűzhelyek dokumentációját a vásárlás előtt egy villanyszerelőnek megmutatni, hogy az otthonod elektromos hálózata megfelel-e az általad választott tűzhely követelményeinek.

Manapság szinte mindegy, hogy melyik márkát választod, nem ritka, hogy a nagy cégek a fődarabokat egy beszállítótól vásárolják, egyébként, ha látnál szétszerelve egy villanytűzhelyt, megdöbbennél, hogy milyen primitív szerkezet, én is meglepődtem, amikor lekaptam a kerámialapos Pelgrim hátulját, hogy megnézzem, hogy, hogy lehetne a sütő hőszigetelését megtuningolni.

2008. okt. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A legfontosabb, hogy milyen kategoriába van sorolva a fogyasztása miatt. Amikor én vásároltam ezt nem vettem figyelembe és sajnos nem kevés a fogyasztása.
2008. okt. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!