Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mosógépünk (régi Hajdú)...

Mosógépünk (régi Hajdú) keverőtárcsája nem forog (szorul), a motor hang alapján működik. Mi lehet a baj? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Szóval a keverőtárcsás mosógépünk már elég régi, rozsdásodgat is szépen, de a motorja még jónak tűnik. Keverőtárcsáját viszont nem tudja bemozdítani. Már nem először. Tavaly még sikerült valahogy ütögetéssel, ruhán keresztüli kalapálással bemozdítani (és utána már forgatta a motorja), de idén nem akar sikerülni. Persze nem volt áram alatt, amikor bemozgattam. Most nagyon szorul. Mi lehet az oka? Mit tegyek? Egyáltalán merre kéne forognia (óramutató járásához képest)?
2010. jún. 17. 12:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Emlékeim szerint az órával egyező irányba forog. Rászorult, mert vízkövesedik, meg a ruhákról lemálló szöszök, haj satöbbi rátekeredik a tengelyre és egy idő után összeáll egy bunkóba. Leszedni a tárcsát ellenkező irányú óvatos ütögetéssel lehet, vagy ha már annyira megszorult akkor sajnos szét kell szedni, és a tengelyen ellentartani, és úgy ütögetni. Nem egyszerű a mutatvány, lehet, hogy jobb lenne szerelőt hívni hozzá, mielőtt eltöröd a tárcsát.
2010. jún. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1 Balra forog mert a tengelyen jobbos menet van. Balra is lehet lecsavarni a tárcsát.

2 Ha már beállt, az azt jelenti, hogy a szimmering ereszt, és a víz miatt a csapágy korrodált.

3 Ez nem fog meggyógyulni magától, a motor is leéghet miatta, sőt áramütés veszélyt is okoz a beszivárgó víz.

4 Mivel a kérdésedből arra következtetek, hogy nemigen tudnád megjavítani, ezért bízd szakemberre. A kalapálós beavatkozás arra utal, hogy a tengelyre rátapadt a rozsdás szimmering amíg nem volt használva. Ezzel valószínűleg a tengely is károsodott, ami nem otthoni barkácsfeladat helyrehozni.

2010. jún. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, jobbra forog, balra lejön.
2010. jún. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok....akkor nem is mondtam hülyeséget. :)))) Amúgy a régiek nem is menetesek voltak, emlékszem még gyerekkoromból, hogy olyan rászorulós megoldása volt akkor a miénknek. :)
2010. jún. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szivesen segítenék megcsinálni, ha megírnád merrefelé laksz. Én Tatán lakok.
2010. jún. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, de nagyon messze vagyok Tatától. Másrészt pedig elrozsdásodott, elrohadt a mosógép alja, így inkább a kiselejtezése mellett döntöttünk.
2010. jún. 21. 22:35
 7/8 A kérdező kommentje:
Máskor hogyan előzhetem meg azt, hogy a hosszú ideig (akár hónapokig) használaton kívül lévő mosógép keverőtárcsája szorulóssá váljon?
2010. jún. 21. 22:38
 8/8 anonim ***** válasza:
Használattól függően 2 évente szimering csere, jó sok zsírral. Így 200 forintból megúszod.
2010. jún. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!