Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan tudom blokkolni az SMS-t?

Hogyan tudom blokkolni az SMS-t?

Figyelt kérdés

Már lassan fél éve folyamatosan kapok több számról kamu OTP-s SMS-eket és már kezd elegem lenni.


A számokat letiltottam, de attól még ugyanúgy megkapom őket, csak a kéretlen üzenetekbe megy és nem értesít róla.


Én úgy akarom, hogy eleve meg se kapjam.



2021. okt. 2. 12:09
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és a szolgáltatónál már bejelentettem többször is, de semmi nem történik, nem foglalkoznak vele.
2021. okt. 2. 12:10
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
Ha egyszer felmentél egy zűrös honlapra az interneten, akkor nagyon nehéz lesz leállítani a betolakodókat.Le kell menteni a szükséges információkat és újra kell formázni a telefont. A lementett anyagot is egy vírusirtóval át kell vizsgáltatni és utána szabad visszatölteni a telefonra.
2021. okt. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi, de olvasd újra kérdést. 😉
2021. okt. 2. 12:45
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kívánságműsor.

A GSM rendszer így működik, még veled sem tesznek kivételt.

2021. okt. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ezek szerint a szolgáltatót nem érdekli, hogy az OTP nevében kamu SMS-eket küldenek ki ismeretlen személyek immáron lassan fél-egy éve? Kihez kellene bejelentést tenni, hogy ezt megállítsák? Nekem az is elég lenne, ha a telefon automatikusan törölné ahelyett, hogy levélszemétbe pakolja, de nem találok ilyen beállítást.
2021. okt. 2. 16:15
 6/8 anonim ***** válasza:
64%

Nem a szolgáltató találta fel a közcélő GSM hálózatot, hanem ő működteti a műszaki eszközeivel a felügyeleti szervek megfelelő engedélyének birtokában.

Se kötelessége, se joga nincs ahhoz, hogy figyelembe vegye a kérdésben szereplő körülményeket, azaz hogy befolyásolja az sms szolgáltatás működését.

Kivéve, ha ezt megfelelő hatóság rendeli el részére. Mivel a kérdező nem hatóság, erre nem kell tekintettel lennie, nem keletkeztet jogot vagy kötelezettséget az ilyen irányú ügyfélpanasz.

A kérdezőnek jogi úton van lehetősége megoldást találnia.

Ehhez az illetékes hatósághoz kérelemmel kell fordulnia, csatolva a panaszát igazoló dokumentumokat. A hatóság megvizsgálja a kérelmet, és dönt arról, hogy befogadja azt és indítson-e eljárást. Ha nem utasítja el, és az eljárás során bizonyosságot nyer, hogy a kérelmező által előterjesztettek megalapozottak, vagyis a jogait sérti hogy sms-ben kap általa kifogásolt tartalmakat, akkor határozatot hoz. A határozat tartalmazhat olyan elemeket, amelyek a szolgáltatóra nézve kötelezettséget ró.

Annak a valószínűsége, hogy ez a kérdező számára kedvező eredménnyel záruljon, elég kicsi.

Ezen túlmenően felmerülhetnek kapcsolódó költségek, melynek viseléséről is rendelkezhet at eljáró hatóság, és azt akár a kérdezőre róhatja.

Természetesen egy ilyen határozat ellen a szolgáltató ellentmondással élhet, stb. szóval még elvi síkon is nehéz megjósolni, mi lenne ha ...


Az sms üzenetek törlését javaslom megoldásként.

2021. okt. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Rendszeresen törlöm az üzeneteket heti szinten, de már ott tartok, hogy napi 10-15 ilyen üzenet érkezik és mikor ránézek a kéretlen menüpontra, akkor az egész tele van vele.


Nem konkrétan csalás, mert nincs benne semmi link vagy kérelem, csak annyi, hogy egy kitalált OTP számlára befizetés érkezett, levettek róla pénzt meg ilyenek, de az összeg is kitalált, a hülye is látja. Viszont rendkívül idegesítő, hogy éjjel nappal ömlik a spam a telefonomra és a szolgáltató nem tesz semmit, de automatikus törlésre sem kínál lehetőséget az android, ha jól értem. Néha abbamarad pár napra, aztán folytatódik előlről, mindez már legalább fél éve.


Erről a számról van szó:

[link]


Letiltom, de aztán időnként változik a szám és kezdődik előlről az egész. Pl. 30-as helyett 70-es lesz, 700 helyett más lesz a vége, stb.

2021. okt. 2. 21:30
 8/8 anonim ***** válasza:
CSerélhetsz telefonszámot, ha ez megnyugtat.
2021. okt. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!