Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Adatmásolás Siemens SL65-rőL?

Tukk78 kérdése:

Adatmásolás Siemens SL65-rőL?

Figyelt kérdés
Barátom adott egy Siemens SL65 típusú mobilt, mivel van USB-s infra portom, hogy esetleg az ősrégi képeket levenném e neki. Nos, az első problem az volt, hogy "természetesen" a Windows 10 (64bit) hallani sem akart az én infra portomról :DDD Már ez is hervasztó volt, de aztán szerencsém lett: a hardverazonosító alapján kiderült, hogy a dongle SigmaTel gyártmányú, és volt is hozzá egy driver, amivel alkalmas lehet Win10-hez. Valóban, elfogadta, szóval most van egy Win10/64 alatt működő infraportom, hallelúja... A probléma az, hogy viszont az SL65 meg nem küld rajt át semmit, mivel azt mondja nem található eszköz... Más egységem nem lévén per pillanat nem tudom ellenőrizni, hogy az infra portom ugyan kommunikál e egyáltalán. Próbáltam kép helyett csak egy mezei névjegykártyát küldeni (anyósnak volt egy kinyitós Samsungja, SGH-X660 ha jól emlékszek, arról tudom, hogy csak névjegyet lehetett küldeni az infráján semmi mást, így ott végül adatkábel lett a megoldás), de névjegykártyát sem küld, mondván nem talál eszközt. BT nincs benne, wifi pláne... Adatkábelt meg nem kapni hozzá (még jó, kb. 2004-es konstrukció). Szóval az lenne a kérdés, hogy van e ötlet a képek lementésére, vagy nincs e valakinek elfekvőben adatkábele ehhez a csodához! Köszönöm a barátom nevében is.
2022. jan. 9. 16:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez nem az a telefon, mint a S35, C45 és hasonlók, hogy AT parancsok segítségével lehetett kommunikálni vele?

Nézz rá ezzel, hátha:

[link]

2022. jan. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Gigatelnél nézz körbe. Ott lehet ilyen régebbi csodákhoz kapni kábelt.
2022. jan. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha van még olyan géped, melyen van soros port, hátha tudsz még hozzá kábelt szerezni. Nekem C35/C45 kompatibilis kábelem van, nem tudom ehhez képest az általad írt telefon milyen.
2022. jan. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszönöm a válaszokat!


Első: nem tudom milyen parancsokkal lehetne kommunikálni vele, a menüjéből szépen irányítható minden művelet, csak nem úgy tűnik nem látja egymást a 2 infraport.... Minden esetre ezt a szoftvert megnézem, köszi!


Második: köszönöm a tippet, valóban mindenre is rá lehet keresni, azonban Siemens SL65 esetében ha szűkítem a választást adatátvitelre akkor 3 opciót hoz, de ezek microUSB-s kábelek... Ennek köze nincs a microUSB-hez, szóval nem nyert.


Harmadik: soros port, igen, olvastam róla, hogy ehhez aligha nem olyan adatkábel készült, ami soros porton kommunikál, ez megoldható szerintem, portom van, elvileg a lap támogatja, de ha nem, vannak ismerősök retro gépekkel, szóval szerintem nem lenne akadály :) Ámde néztem képeket az általad írt C35/C45 Siemensekről, láttam a töltőjét, na ami csatlakozó legalábbis a töltőjén van, az nem egyezik az SL65-ével, kvázi nem lesz jó.... Azért köszönöm!


Nem lesz ez olyan egyszerű, úgy látom - igaz eddig is úgy láttam xDDD

2022. jan. 10. 07:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy anno ilyenre az SCMXX alkalmas volt -e, szinte a kezdetektől fejlesztették és amint látom 2013-as az utolsó kiadása.
2022. jan. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Addig kutakodtam a neten, míg találtam egy olyant, hogy DCA-540 töltő és adatkábel. Kemény 287 magyar forintért be is szerezhető a Skyphone-tól... Gondolom elfekvő készlet. Szállítással 1500 xD... Na de a lényeg, hogy van, már folyamatba tettem az ügyet. Speciel ez USB-s, meglátjuk, a rendszer szóba áll e vele - a fent említett anyós féle Samsung SGH-660X se volt egyszerű menet, mert ugye a Windows oldaláról is kellenek mindenféle driver-ek, aztán valamelyiket ott is úgy kellett összevadászni sehonnai bitang oldalakról, hogy végül működjön a kommunikáció. Azért persze optimista vagyok :) Folyt. köv. amint megérkezik a kábel.
2022. jan. 12. 07:17
 7/8 anonim ***** válasza:

Ok, azt is írd majd le hogy milyen programmal sikerült.

Ha gondolod, tehetsz olyan próbát is, hogy Live Ubuntu-val be boot-olsz (nem kell telepíteni) és ott is megpróbálod.

Talán erre a telefonra is jellemző volt az "obex" használata, ami azt hiszem a memóriájához történő hozzáférést jelenti és voltak ilyen explorer-ek.

Lehet hogy keverem és valójában .jar meg stb fájlokat lehetett így rápakolni, nagyon régen volt és én csak SMS üzenetek mentésére-küldésére meg telkönyv szerkesztésre használtam valamilyen programot.

Amint látom lehet az infrás adatcserére is van lehetőség.

[link]

Lehet az is, hogy félreértem az egészet és pont nem azt csinálja, ami számodra kellene.

2022. jan. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szia, köszönöm a tanácsokat. Semmi extra, csak a barátom családjában előkerült a sufniból a készülék, aztán kiderült, hogy van rajta pár régi a fotó meg néhány video, amikkel szegényebb lenne a világ(uk) azokat kellene levarázsolnom. Mint feljebb írtam az anyós hasonló korabeli Samujáról ez sikerült, de volt vele agyalás, ez sem egy egyszerű eset. Ami az infrát illeti, van egy piszok régi infra portom, még a K510i-mel használtam, szóval az sem mai gyerek... Win 10 alapból szóba se állt vele, update nem talált semmit. Egy rakat drivert leszedtem, mire egyikkel települt (igaz ez pont a gyártóé. szóval elvileg jó), ezzel együtt nem tudom eldönteni, hogy a Siemens akadékoskodik e, vagy az infraport tesz úgy, mint ha működne, aztán mégsem. Nincs kéznél másik infrás eszköz, hogy ellenőrizzem.... A Samsunggal ellentétben a Siemensről nincs infóm, hogy mit ereszt át az infrája. Akárhogy is, a barátom jelezte, hogy vegyem meg az adatkábelt, lesz, ami lesz :)
2022. jan. 13. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!