Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A Microsoft annak idején...

A Microsoft annak idején belebukott az okostelefon bizniszbe. Nem lenne lassan ideje úrapróbálni?

Figyelt kérdés

A prémium okostelefonok teljesítménye ma alulról súrolja a középkategóriás laptopokét. A Windows 11 képes futni ARM chipeken, mi több emulálni x86_64-es programokat tűrhető sebességgel. És csak fejlődni fog a dolog. Ha a Microsoft kiadna egy olyan telefont, ami harveresen csúcs lenne, Windows 11 futna rajta egy mobilokra áttervezet kezelőfelülettel, teljes szoftveres támogatottsággal, átalakítóval a dobozában, hogy rá lehessen kötni monitorra, használni lehessen billenytűzettel, eggérrel.


Előnyök:

-Teljes hozzáférés minden Windows programhoz. Photoshop, videóvágás, nem túl teljesítményigényes játékok.


-A Windows 11 már most asztali PC-ken tud Android appokat futtatni, az apphiány nem lenne gond.


-Linuxot úgyszinten lehet Windowson belül futtatni WSL-el.


-EGY ESZKÖZZEL KI LEHET VÁLTANI MINDEN SZÁMÍTÁSTECHNIKAI CUCCOT. EZ ROHADT MENŐ LENNE.


-Emuláció szörnyeteg a zsebedben. PS1-től Nintendo Switchig minden játék játszható lenne.


-Kényelmes, hogy egy operéciós rendszert kell csak használni.


-Mindig minden személyes képedhez, videódhoz, dokudhoz hozzáférhetsz anélkül, hogy felhőben tárolnád.


Hátrányok:

-Rohadt drága lenne valószínűleg, ha tényleg jó teljesítményt akarnak adni.


-Ezen kívül semmi. Egy isteni áldás lenne ez a termék mindenki számára.



2022. jan. 17. 15:32
A kérdező szavazást indított:
Megvenném ezt a terméket.
Megvenném, de nem váltaná ki az asztali PC-met.
Érdekelne a dolog, de csak akkor vásárolnám meg, ha tényleg csodát tesznek a teljesítmény tekintetében.
Rossz ötlet. Elégedett vagyok külön a PC és külön okostelefon kombóval.
Megvenném, ha nem menne mondjuk 1000 dodó fölé az ára.
15 szavazat
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Én egy ilyenért szó szerint eladnám a vesém. Főleg, ha tényleg raknak bele egy iszonyat erős és energiahatékony chipet.
2022. jan. 17. 15:33
 2/23 A kérdező kommentje:
Valaki meg tudja indokolni, hogy ezen a terméken miért nem dolgozik még gőzerővel a Micro?
2022. jan. 17. 15:34
 3/23 A kérdező kommentje:
Gonosz Microsoft, nem ad a népnek innovációt.
2022. jan. 17. 15:36
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Amiért ők feladták hogy több bevétel volt az eladott app-okban, mint a készülékekben.

Ez most sincsen másképpen, túl nagy erőfeszítés és pénznyelés nekiállni egy ilyesminek. Ha sikeres lett volna nem hagyja abba.

Amelyik koncepcióról beszélsz, azt már az Apple lassan 100%-osan megvalósítja, kemény munkával.(igen, az M1-ről van szó)

2022. jan. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Igen, az Apple hasonlót csinál. Be is vált nekik anyagilag is. A Mac OS egy szép és stabil oprendszer, de korlátozott mennyiségű program van rá portolva. A Windows Phone meg csak az appok hiánya miatt bukott meg. Nekem is volt Microsoft telefonom, és nagyon szerettem. A bukás most elkerülhető lenne, hiszen futtatna natív Windows és Android programokat is. Teljes értékű PC lenne a zsebben.
2022. jan. 17. 15:54
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt Windowsos telóm, alíg vártam, hogy megszabaduljak tőle. Nekem nem jött be. Megvettem annak idején kíváncsiságból, hogy milyen.. nem hiányzik.
2022. jan. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Én személy szerint nem a régi csempés Windows phone felületet hoznám vissza, hanem egy Androidhoz nagyon hasonló felületet terveznék. Ha pedig a telefon rá van dugva monitorra, átkapcsolna hagyományos Womdows 11 asztalra. Ennyire nem hoz lázba titeket a koncepció, hogy egy telefon kiváltja az asztali PC-ket?
2022. jan. 17. 16:24
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán, így is a legkisebb normális okostelefont veszem a piacon.

Semmi szükségem nincs 1 téglára, ha nagyobb teljesítmény kell és felhasználói élmény akkor odaülők a desktop elé.

Nyilván van benne fantázia amit leírtál, de nyilván ha garantált siker lenne, már régen megcsinálták volna.

2022. jan. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Lehet kicsi az okostelefon, nem feltétlen kell nagynak lennie.
2022. jan. 17. 17:02
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
A Snapdragononos Windows-gépek most sem nagyon mennek, és régi asztali alkalmazásokat tudtommal csak emulálva tudnak futtatni, az Intel meg nem csinál x86-os processzort telefonba. De ha tudna is futtatni egy új telefon Windows-alkalmazásokat, akkor is bukás lenne, még nagyobb, mint a Windows-os tabletek, mert a legtöbb ember az appok miatt vesz telefont, azokat meg csak Androidra és iOS-re írják meg. Még a Samsung-os DeX (asztali jellegű felület) sem lett olyan népszerű.
2022. jan. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!