Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az szerintetek gáz, hogy már...

Az szerintetek gáz, hogy már 8 éve nem tudok megválni a gyönyörű zőld színű IPhone 5C telefonomtól van még olyan aki ilyen régi készüléket használ ilyen rég óta akár Android oldalon?

Figyelt kérdés

Nem csak én vagyok az egyedüli aki egy lassan 10 éves csúcsmodelt is ilyen sokáig tudott használni úgy, hogy mind idáig nagyon elő sem kellett venni a potelefonját?


Az a helyzet, hogy 2014-ben 400 ezer forintért vettem meg. Egy picikét van benne erősebb hardver. Mint a sima 5-ben. Talán elvileg az 5S-től gyengébb. + műanyag de színes. Bár gondolkodtam anno azon, hogy a sima 5-ből ezt vegyem meg:

[link]

Mert ez a szép fekete is szerintem az eddigi legszebb IPhone volt. Kár, hogy a 6-os szériából nem csináltak ugyanilyen fekete színű csodát mert az még szebb lett volna.


De, hogy a lényegre térjek ez a telefon még 2018-as évben is elég gyors volt. Tehát jó sokáig bírta. Utána kezdet el fokozatosan lassulni. És most jutott el odáig, hogy már eléggé használhatatlanul lassú. Bár szinte alapból csak a fortnite az egyedüli olyan játék amit nem visz el. Még mindig. Viszont az internet már lassú. Illetve a Pubg is egyre laggosabb rajta. De nincs komoly probléma. Mivel vettem 2019 év végén használtan. Egy Honor 10-et. Ami szintén jó most jelenlegi telefonnak majd ha lesz új telom akkor pedig másodlagos telónak. De most az lenne a kérdésem, hogy szerintetek milyen telefont érne meg újonnan vagy használtan venni 245-250 ezer forintért? Mivel az ios engem megfogot. Pl IPhone 12 ebből Lilát, Feketét vagy Koralt vennék a zőld nem tűnik olyan szépnek mint az 5C esetén. De lehet, hogy jó lehet esetleg IPhone 11 Pro Max 512gb használtan? Annak a zöld színű változata komolyan olyan csúnya zöld előben is? Illetve az arany változat van olyan szép mint a XS esetén. Csak mert valamennyire nosztalgikus is akarok lenni persze nyilván az IPhone 5C az még akkor is az enyém marad, hogyha teljesen tönkremegy. Az alak nem számít. Az, hogy szögletes vagy lekerkített. Csak, hogy hasonló legyen kinézetben mint az 5 és 6-os széria. Illetve lehetőleg legalább 3 évig támogatott legyen még. Mivel az IPhone 5C akkor kezdett lassulni mikor az ios 12-öt már nem kapta meg.



2022. febr. 15. 20:40
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%
Nekem 5s-em van, hát szépnek szép, de már lószar se működik rajta.
2022. febr. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz. Nekem is csomó régi cuccom megvan még.
2022. febr. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Van IPhone 2G is. De az már akkor felmondta a szolgálatot amikor a 5C megkapta az utso támogatást. De régen az is gyors telo volt. Simán gyorsabb mint egy Galaxy S1/S2. És egy barátom S1-et használ néha youtubera. Azért, hogy ne jelenjen meg a sok reklám. És még az is csak ritkán van az, hogy nagyon lassú. Illetve van itt Samsung Galaxy Pocket Neo 2 is. Az viszont mikor megjelent lassabb volt mint ez most.


Na igen és egyébként én nem úgy értettem ezt. Én az utcán is az 5C-t használtam. És 2 hete tettem át a sim kártyámat a Honor 10-be.

2022. febr. 15. 20:54
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

Ez a sztori azért nem igaz mert:

- Nem 400 ezer forint volt megjelenéskor, hanem max 200 ezer vagy annyi se, mert az 5 sem jelent meg drágábban.

- az 5C-ben pontosan ugyanaz a hardver van mint az 5-ben.

2022. febr. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%
Hol fizettél te 400k-t azért a telefonért ember? Ne kamuzzál már mindent össze-vissza.
2022. febr. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%
5C sose volt csúcsmodell
2022. febr. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A legöregebb iphone, ami még működőképes az az iphone se
2022. febr. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
A zöld rövid ö.
2022. febr. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
De nekem 32gb tárhelyes modellem volt. ÉS az igen is volt 400 ezer. A 3GS került még 200k-ba. És mégis hogyan gondolod, hogy az IPhone 5C nem volt csúcsmodell. Mivel akkor az megjelent új alap IPhonek mind csúcs modellnek számítottak. Talán a sima IPhone 7 az amire már nem lehetett azt mondani, hogy csúcs modell. Mivel nem tudom mennyire rémlik az, hogy az IPhone 5C. Simán alázta az akkori csúcs androidos telókat. Pl Sony Xperia Z1, Samsung Galaxy S4, Nokia Lumia 1520, Sony Xperia SP.
2022. febr. 15. 22:33
 10/16 A kérdező kommentje:
Ez mikori már 2015-ös?
2022. febr. 15. 22:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!