Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IPhone: alkalmazás kipróbálása...

IPhone: alkalmazás kipróbálásakor alkalmazás miért szerzett tudomást e-mail címemről? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Kipróbáltam egy alkalmazást (7 napos próba, utána x ezer Ft évente).

Miért van az, hogy az alkalmazás megtudta az Apple ID-met? (én nem regisztráltam az alkalmazásba), pár hónapja volt a kipróbálás, mivel a 7 napon belül mondtam le, így a kipróbálási időszak végén tényleges fizetés nem történt. Most jön a reklám-levél, hogy fizessek elő stb, meg hogy leiratkozhatok, ha akarok. Fel sem iratkoztam.

Én abban a hitben voltam, hogy saját rendszeren belül az almás cég megoldja a fizetést és személyes adatokat nem továbbít kifelé az alkalmazásnak anélkül hogy engem értesítene.

Semmilyen e-mail cím megadás nem történt az alkalmazásnak.



2022. márc. 6. 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Letöltéskor jóvá kell hagynod az Apple ID fiókoddal az interakciót, ezáltal megtudja az e-mail címedet is :)
2022. márc. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Most jön a reklám-levél, hogy fizessek elő stb, meg hogy leiratkozhatok, ha akarok. Fel sem iratkoztam."

Gondolom elolvastad a szerződési feltételeket ami az alkalmazással jár ...

2022. márc. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Biztos nem regusztráltál?


[link]


Én még ilyent nem láttam... nálam sosem volt ilyen, pedig elég sok appnál kipróbáltam az ingyenes időszakot, még többnél meg előfizető vagyok régóta. Meg még visszatérítést is kértem párszor. Mindig csak a számla jött, reklám sosem. Szerintem rányomtál a bejelentkezés AppleID-velre az alkalmzásban. Máshogy nem tudja meg a mailedet.


"Letöltéskor jóvá kell hagynod az Apple ID fiókoddal az interakciót, ezáltal megtudja az e-mail címedet is :)"

Nem, az app nem tudja meg. Az olyan lenne mintha a boltban a pénztáros megtudná a számlaszámod meg az emailed amikor kártyával vásárolsz.

2022. márc. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem nyomtam rá, hogy Apple ID segítségével kívánok bejelentkezni, egyébként is kerülöm az ilyen "harmadik fél általi" bejelentkeztetéseket, mint pl. Google fiókkal, Fb fiókkal stb).

Nekem is eddig ez az első ilyen, ami értesít. Két levél is jött.

Múlt év szeptembere környékén próbáltam ki, most meg jön a háromnapos próbaidőről való értesítés, gondolom hogy ismét kipróbálhatom, kapok három napot stb.

2022. márc. 7. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!