Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megoldás lehet az iCloud tárhely?

Megoldás lehet az iCloud tárhely?

Figyelt kérdés
Adott egy iPhone, aminek betelt a belső tárhelye. Gondolkodom az iCloud tárhely bővítésén, de nem tudom ez megoldaná-e a problémát. Azt értem, hogy feltöltődnek oda a képek pl., de ettől mennyi hely szabadul fel a telefonban? Fogok tudni mondjuk alkalmazásokat letölteni? Vagy ha ilyen szándékom van (tehát nem biztonsági mentést szeretnék vagy stb.) akkor erre is jó az iCloud tárhely?

2022. máj. 12. 10:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Beállítások -› Általános -› iPhone tárhely

Itt meg tudod nézni hogy mi mennyi helyet foglal.

A képek feltöltődnek az iCloud fotókba ha bekapcsolod és nem foglalják tovább a tárhelyet - csak kisebb méretű képek maradnak a telefonon.

De én nem javaslom a tárhely manuális felszabadításának elodázását!

Az iPhoneok nagyon belassulnak, megbolondulnak a kevés szabad tárhelytől. Ezt tapasztaltam már magam is a sajátjaimon és az itt a gyakorin feltett kéréseknél is sok esetben az segített ha valaki letörölte a felesleges dolgokat a telefonjáról.

Nagyon sok app nagyon-nagyon sok felesleges helyet elfoglal. Ajánlatos letörölni ezeket az appokat, majd újra letöteni, így törlődnek azok az adatok amiket már nem használ az app, csak foglalja a helyet. Facebook, Messenger Whatsapp, Tiktok mind rengeteg helyet el tudnak foglalni feleslegesen. Mail csatolmányok is sokat foglalnak.

Érdemes a fotókat is átnézni és átteni számítógépre azokat amik nem kellenek. Az is lehet hogy van néhány nagy méretű videó is fotóknál ami már nem kell.

Szóval illenék alaposan átnézni a telefont és kigyomlálni a sok baromságot amit nem is tudod hogy miért töltöttél le :D


Számítógépre biztonsági mentés készítése - gyári visszaállítás - és a mentés visszarakása is sok helyet felszabadít, ez is törli a feleslegesen tárolgatott adatokat.

2022. máj. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Morzsi007 ***** válasza:

Teljesen jókat írtál, viszont egy dologgal nem értek egyet. Az iphone nem lassul be kevés tárhely esetében. Volt, hogy 0kb szabad helyem volt, és működött a telefon, néha újratöltötte a dolgokat, amiket amúgy nem szokott.

Azt ajánlom mentsd le egy pc-re vagy laptopra a fotókat, videókat, aztán iphone-ról töröld le, csak azt hagyd meg, ami fontos, vagy szeretnél. Ha icloud-ba fel van töltve egy kép a kis méretű változata ott lesz a telefonon, mikor meg akarod nyitni, elkezdi letölteni a mobilra az eredetit, még képek esetében nem annyira vészes, de videónál már nem egyszerű. Szóval én nem töltöm fel ezeket, meg évente leválogatom, mert rengeteg szemét összegyűlik évek alatt, több ezer kép meg videó.

2022. máj. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!