Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mivel\meg lehet előzni átlátsz...

Mivel\meg lehet előzni átlátszó telefontok sárgulását?

Figyelt kérdés

Éves tapasztalataim alapján ha a tok már besárgult, nem hat rá semmi, ezért most eldöntöttem, hogy a frissen érkezett átlátszó tokom sárgaságát megelőzöm.

Úgy tudom, az UV sugarak okozzák a sárgulást, de ebben nem vagyok biztos.

Pár dolog jutott kapásból eszembe, ilyen hajra való hővédő spray-jel befújni vagy napolajjal. Meg valamiért a vízlepergető spray, de az csak hirtelen agymenés volt xdddd

Az volna tehát a kérdésem, hogy valaki csinált-e már ilyet, és ha igen, mi vált be neki?



2022. aug. 10. 20:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%

Semmi nem válik be sajnos. Az anyagot megeszi az idő vasfoga.

A megoldás: rendszeres csere.

Nekem nem átlátszó tököm van, mégis cserélem, mert elkopik, belemegy a karcokba a kosz és ilyen mocskos, szutykos undormány lesz. Ahogy az autón, kerékpron cseréljük a gumit, úgy a telefonon meg a tokot. 1-2 évente 3-5eret rá kell szánni. 2 bigmac menü árából megvan. :D

2022. aug. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
2022. aug. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy legjobb esetben sem bír ki egy évet, ocsmány sárga lesz addigra.

Nyilván nem a pénzt sajnálom inkább rá, hanem hogy ez is megint műanyag, ami végül a kukában fog landolni

Próbálkoztam már olyannal, hogy inkább üvegtokot nézzek, de sajnos nem igazán kapni a telefonomra, aliexpressről sem:\

2022. aug. 10. 21:16
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
bör fliptok
2022. aug. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%

Fodrászati peroxid esetleg? Régebben árulták kínai boltokban is, talán most is.

Még nem próbáltam, de engem is érdekel a kérdés.

2022. aug. 11. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#4 irreleváns válasz, tekintve hogy a kérdésben egyáltalán semmilyen említés nem volt egyéb tok opciók ajánlására. De köszönöm, hogy rám szántad az idődet.

#5 Az a hajszőkítő, ugye?

Az esetleg inkább utána működhet, előtte nehéz elképzelni.

2022. aug. 11. 09:52
 7/14 anonim ***** válasza:
33%
beteszed a szekrénybe és nem veszed elő...
2022. aug. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs ilyen tok, mert az a fajta műanyag, amiből készül nem UV álló.
2022. aug. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%

"#5 Az a hajszőkítő, ugye?"


Igen, a fodrászatban arra használják, de pl fogfehérítőknek is az a hatóanyaga, erős oxidálószer. Ha nem felejtem el, majd kipróbálom, és beszámolok az eredményről.

2022. aug. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszi!

Te előtte vagy utána használnád?

Bár ha a fodrászatból indulok ki, akkor előtte, és utána ilyen sárga pigmenteket semlegesítő sampont használnak.

Ez mondjuk akár működhet is szerintem.

2022. aug. 11. 21:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!