Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Micro SD kártya, felhő alapú...

Micro SD kártya, felhő alapú tárhely, vagy külső merevlemez a jobb megoldás adatok tárolására?

Figyelt kérdés

2022. nov. 2. 12:05
A kérdező szavazást indított:
Felhő alapú tárhely
Külső merevlemez
Micro SD kártya
12 szavazat
1 2
 1/15 Szirty ***** válasza:
74%

Attól függ hogy a "jobb" milyen szempontok szerint jobb.


Hozzáférhetőség szempontjából a felhő jobb ha gyakran kell hozzáférned az adatokhoz.

Rosszabb azonban két szempontból:

Az egyik az hogy több szolgáltatás működésétől is függ az elérhetősége.

A másik meg az hogy az adataid számodra fizikailag hozzá nem férhető ismeretlen helyen vannak és ismeretlen emberek kezelik.

Értékes adatok esetén ez nem éppen megnyugtató.

2022. nov. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Milyen adatok, milyen hosszú időre történő tárolása? Mennyi adatról van szó?
2022. nov. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 L.. István ***** válasza:
100%
Felhőben nem tárolok semmit. Külső merevlemezem van kettő, fizikailag két különböző helyen, + a pc-n is rajta van minden. Így vagyok nyugodt.
2022. nov. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

felhőben nem

SD kártyán igen

tárolás, mentésre külső winchester

2022. nov. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Saját készítésű videók, fotók, egyetemi dokumentumok
2022. nov. 2. 12:45
 6/15 A kérdező kommentje:

Felhő alapú tárolástól miért fél ennyire mindenki?

A márkaszervízben nekem azt mondták, hogy az a jövő.

2022. nov. 2. 12:46
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
a bankoktól se kell félni, és mégis időnként becsődöl valamelyik, aztán elveszett a több éves megtakarítás.
2022. nov. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmi értelme itt választani, mert fontos a felhő is, meg a helyi mentés.


Van egy úgynevezett 3-2-1-es szabály.


3: legalább 3 példányban kell biztonsági mentést csinálni


2: legalább kétféle adathordozón, legalább egy olyanon, ami nincs folyamatosan a géphez csatlakoztatva (pl. külső merevlemez). Gondoljunk csak bele, ha egy vírus hozzáfér, akkor annyi.


1: legalább egy biztonsági mentést más helyszínen tároljunk. Itt jöhet szóba például a felhő.


Illetve fontos megbizonyosodnunk a biztonsági mentések sértetlenségéről is rendszeresen.

2022. nov. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
"1: legalább egy biztonsági mentést más helyszínen tároljunk. Itt jöhet szóba például a" második otthonunk.
2022. nov. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Szirty ***** válasza:
100%

"Felhő alapú tárolástól miért fél ennyire mindenki?"


Én inkább bizalmatlanságnak nevezném, nem félelemnek.

Én már leírtam mi az oka.

Idegen helyen tárolják az adataidat ismeretlen emberek férnek hozzá. A te hozzáférésed egy bonyolult infrastruktúra működésének függvénye (áramellátás, internet kapcsolat, internet előfizetés, esetleg térerő, a felhőszolgáltató, stb).

A tárhely szolgáltató fizetőssé teszi, vagy eleve fizetős, lejár, nem fizeted be (elfelejted, nem fogadja el a kártyátdat stb).

A tárhely szolgáltatója bármikor egyoldalúan módosíthat a felhasználás feltételein, stb.

Ez túl sok függőség.

2022. nov. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!