Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen érzés telefonnal fizetni?

Milyen érzés telefonnal fizetni?

Figyelt kérdés
2023. jan. 8. 21:31
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

"Sokszor még mindig nem értem, hogy mi a fenéért nem fizethetek az ujjammal..."


Jelenleg a telefonod elvileg csak lokálisan tárolja az ujjlenyomatodhoz kapcsolódó adatokat, ami csak azzal az egy konkrét típusú ujjlenyomatolvasóval működik, ami a készülékedben van. Ha te azt szeretnéd, hogy fizethess az ujjaddal mondjuk minden terminálon, akkor az összes banknak és más pénzügyi szolgáltatónak ismernie kéne a tényleges ujjlenyomatodat. Ha nem ismerik az ujjlenyomatodat, akkor nem garantálható az, hogy az A típusú terminál és a B típusú terminál is megbízhatóan azonosítani tud. Lehet, hogy téged ez nem zavarna, de eléggé aggályos jogilag és pl. én sem vagyok benne biztos, hogy magáncégek százainak szeretném megadni az ujjlenyomatomat.


Egyébként már vannak olyan kísérleti boltok, ahol előzetes regisztráció után úgy zajlik a vásárlás, hogy bemész, leveszed a polcról ami kell aztán fizetés nélkül kisétálsz. Közben természetesen a kamerák felismernek, majd azonosítja, hogy milyen termékeket vettél le a polcról és utána levonja az egyenlegedből az összeget.

2023. jan. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

20# mert még csak ott tartunk, hogy a kézbe ültetik a chippet,

ha az ujjban lenne az még zavarná a különféle tevékenységet.

2023. jan. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim válasza:

Az új típusú kártyás / chipes személyigazolvány is tartalmazza digitálisan az ujjlenyomatodat...És a reptereken már ezzel is be azonosíthatnak. A banknak adod meg az ujjlenyomat adatodat, nem a TESCO meg a METRO meg ALdinak, a terminál a bankkal köt össze, a bankban megnézik, melyik emberrel egyezik és hurrá már ki is fizettem.


22# Nem a chipet mondom az ujjlenyomatodat ami elvileg egyedi, de lehetne retina scanner is, csak nyilván az kicsit körülményesebb lenne.

2023. jan. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
"elvileg egyedi"
2023. jan. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:

A kártyát és a telefont is bárki ellophatja, simán fizet vele a nélkül, hogy bármi feltűnne bárkinek.


Egy levágott ujjal azért érdekes lehet..

2023. jan. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

"A kártyát és a telefont is bárki ellophatja, simán fizet vele a nélkül, hogy bármi feltűnne bárkinek."


Na ez meg a másik problémám az egésszel, de nem akartam még ezt is leírni.

Ha te bankkártyával vagy telefonnal fizetsz, akkor igazából két "védelmi vonalad" van:

1. Nálad kell, hogy legyen a kártya / telefon.

2. Tudnod kell a kártya PIN kódját / fel kell tudnod oldani a telefont. (Igen, tudom hogy nem kér minden vásárlásnál PIN kódot a terminál, de kód nélkül nem tudnak túl nagy kárt okozni...)


Tehát nem elég csak az ujjlenyomatodat ellopni (ami egyébként nem ördöngőség) és már tudnak is vele fizetni, hanem kell mellé a telefon is. Nem elég csak, hogy tudják a bankkártyád PIN kódját, kell mellé a kártya is.

Önmagában egy ujjlenyomatot ellopni nem lehetetlen, ráadásul nem is egyedi teljesen. No meg mint említettem: vagy megkapná az ÖSSZES bank és áruház az ujjlenyomat adatodat, vagy kénytelen lenne az összes szolgáltató egy, konkrét, ugyanolyan ujjlenyomatolvasót használni. A telefonod ujjlenyomatolvasója sem a tényleges ujjlenyomatodat jegyzi meg, hanem annak valamilyen digitálisan letárolt tulajdonságait. Két különböző típusú szenzor adataiból nem biztos, hogy meg tudod mondani, hogy két ujjlenyomat ténylegesen ugyanaz-e.

2023. jan. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!