Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A támogatás lejárata a hiba...

A támogatás lejárata a hiba oka vagy az hogy annyira lemerült hogy ki is kapcsolt a telefonom?

Figyelt kérdés

Nem kompatibilis alkalmazások tömkelege fogadott, de mint ha a lista csak bővülne. Bővebben kifejtve:


Nos az egész ott kezdődik hogy vettem még 2021-ben egy Motorola Moto G10 telefont. Tegnapelőtt este lemerült annyira játék közben hogy kikapcsolt. Majd mikor feltöltődött annyira hogy bemertem kapcsolni ( megvártam direkt hogy 15 % fölött legyen ) nem töltött be az android a sokadik próbálkozásra sem. Angol szövegett adott ki hogy nem képes betölteni mert megsérült vagy mi. Ekkor kikapcsoltam és a recovery menüből csináltam egy gyári visszaállítást. Ezután már betöltött rendesen és a google fiókomba is betudtam lépni Akkor fogadott a meglepetés hogy a korábban használt alkalmazásaim egy részét nem tudom telepíteni illetve frissíteni, mondván hogy nem kompatibilis a készülékem. Ilyenek például: Youtube, Youtube Music, Spotify, Netflix, Iránytű, Zepp Life, Igo szoftverek, Google tv távirányító app, Chromecast, Android tv-home és még néhány játék.


Neten rákeresve erre a telefonra azt írják hogy 2021 februárban jelent meg, az egyik ilyen oldalon azthiszem a prohardvernél hozzászólásokban viszont azt olvastam hogy a motorola csak két év támogatást ad a telefonjaira. És most nem tudom hogy mi van?... Vajon én rontottam el azzal hogy lemerítettem vagy csak a támogatás járt le róla?



2023. márc. 1. 17:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is: jó lenne tudni milyen angol szöveget írt ki, mert a lemerítésnek alapvetően nem kéne okoznia semmilyen problémát. A motorolának híresen xar a szoftvertámogatása, de viszonylag friss az android a telón, úgyhogy problémamentesen kéne futnia a fent leírt appoknak. Ha a fent leírt támogatás alatt szoftvertámogatást értünk, az csak annyit takar, hogy addig kap fixen android frissítéseket. (A Google biztonsági frissítéseit továbbra is kapja.)


Frissítsd a play áruházat, illetve a google play-szolgáltatásokat. Az esetek túlnyomó többségében ez a probléma forrása, mert factory resetnél ez is visszaállt gyárira, és valszeg valami megkergült, mikor automatán próbálta frissíteni magát. (Néha egy telefon újraindítás is megoldja a problémát.)


Ha ez nem megy, próbáld meg frissíteni az androidot, illetve magából a rendszerből csinálni egy gyári resetet, majd újra a fent leírtakat.


Ha ez után sem megy, írj, és kiötlünk valamit. :)

2023. márc. 2. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ez nem az én képem, google-ben kerestem. Arra emlékszem fixen hogy az a cant load volt az elején meg hogy csak az a két választási lehetőségem volt nekem is:


[link]

2023. márc. 2. 06:23
 3/10 A kérdező kommentje:

Ès nèhány kèp a play áruházas appokról:


[link]

[link]

[link]

[link]

2023. márc. 2. 06:29
 4/10 anonim ***** válasza:
Hard reset utàn, remèlhetőleg működni fog.
2023. márc. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem lehet rajta előhozni azt a menüt ahol a gyáribeállítást csináltam, ezek után meg már nem igazán merek az androidon belülről gyáribeállítást csinálni ugyan is, jelenleg nem tudnék másikat venni. Nem is hasonlít arra a menürendszerre amije eddig volt. Fotóztam miket ad be:


[link]

[link]

[link]


Ezen a képen az van ami a recovery mod megnyitása után fogadott

[link]

2023. márc. 2. 15:27
 6/10 A kérdező kommentje:
Mikor legutoljára visszaállítottam mert nem töltött be a renszer akkor is így kikapcsolt állapotból indítva csináltam. és az a kép fogadott amit még a kérdés feltevésekor linkeltem, most meg ezek amiket most linkeltem be.
2023. márc. 2. 15:37
 7/10 anonim ***** válasza:

Na szóval:


A hard reset egy recovery img-ből "rakja újra" a telefonodat, ezzel szemben a "gyári visszaállítás" csak töröl minden adatot a telefonról. Nem kell a recovery menü ehhez az egészhez. Már leresetelted azzal, azt most felejtsük el kicsit.


Android/Google play/Play-szolgáltatások frissítése után mennie kell az appok telepítésének. Szintén azt tudom javasolni, hogy próbáld meg amiket fent leírtam. Annyit tudsz még tenni pluszban, hogy playt, illetve a Play-szolgáltatásokat vissza tudod állítani alapra (lesz egy "frissítések törlése" menüpont) a beállítások->alkalmazások alatt, illetve töröld az appok cache-ét (ha rámész az adott appra -> adatok törlése)

2023. márc. 4. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Illetve még annyit hozzátennék, hogy elképzelhető, hogy azon a G10-en nem pont ugyanezek a menüpontok lesznek, de ehhez hasonlót keress.
2023. márc. 4. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nézd meg légyszives a képeket amiket linkeltem, azt a hármat egymás alatt. Sajnos a hard resetre már lehetőségem sincs mert eltűnt belőle. Ugyanakkor azóta eljutott odáig hogy már a simkártyát is kikellett vennem és áttennem egy régebbi telefonba ami volt itthon egy fiók mélyén, hogy legalább ha hívnak tudjam fogadni vagy én hívni mert ugyanis ki sem csörög már.


Tegnap azt csinálta hogy boltban voltam és anyukám hívott hogy vigyek még valamit amit nem mondott, de nem csörgött ki, sőt még rezegni sem rezgett, pedig csörgés és rezgésre van állítva. Aztán mikor hazaértem és néztük hogy mivan vele láttam hogy tényleg jól emlékeztem és maxon van minden hangerő. Ekkor újra felhívott, de a telefon nagyon halkan csörgött, de nem rezgett. Aztán két csörgés után nem is csörgött tovább, teljesen elnémult ugyanakkor nem tűnt el a bejövő hívás képernyő csak mikor a másik telefonon lenyomtuk a hívást. És a legroszabb hogy garancia is csak egy év volt rá, és másfél éve vettem :/


Illetve még egy dolog. Én a Xiaomi Redmi 10C-t néztem ki hogy azt venném meg helyette. Arról mit gondolsz/gondoltok, mennyire számít jó telefonnak?

2023. márc. 4. 08:59
 10/10 A kérdező kommentje:
Bocsi, a negyedik képen van az ami a recovery menübe belépve fogad.
2023. márc. 4. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!