Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen iPhone-ra érné meg...

Milyen iPhone-ra érné meg váltani Samsung Galaxy s20-ról?

Figyelt kérdés
Váltás előtt vagyok, iOS-t szeretnék mindenképp, viszont nem tudom ehhez az S20-hoz képest melyik iPhone ami előrelépés, és elfogadható áron is van. Mivel 120 hz kijelzője van, az iPhone 14 pro versenyzik ezen a téren, csak az az ára miatt felejtős. A sima 14-en gondolkodok. Ez 2 generációval újabb a Samsungomnál. Ez már 5G, nekem a Samsung csak 4G. A kamerája is jobb vajon, mint a Samsungomnak? Vagy esetleg várjam meg inkább az új szériát? Az kb október vége, mire eljut hozzánk a készlet.

2023. aug. 21. 10:37
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
szia. sima 14-et nem ajánlom, ugyanolyan mint a 13, csak nagyon apró újítások vannak a kamerában. a chip ugyanaz, szoftverfrissítés ezért ugyanaddig lesz rá. hidd el hogy a 13-al jobban jársz. érdemes lehet várni a 15-re, de ha nem lesz sokkal másabb, akkor vegyél 13-at:)
2023. aug. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az iPhone 13 Pro/Pro Max is tudja a 120Hz-et. Bár abból már csak használtan tudsz szerezni.

Az S20-nál gyakorlatilag mindegyik 2020 után kiadott iPhone erősebb. Kamerában pedig a 12 pro, 13 pro és 14 pro szériák biztosan jobbak.

Az új iPhoneokból mindig van készlet magyarországi rendelésre is már a megjelenés napján. Mindegyik iPhoneomat így vettem, sosem kellett október végéig várnom. Nem tudom honnan vetted ezt a baromságot. Biztos valami elmerobban droidos fórumon írta valami nagyonhülye :D


"A sima 14-en gondolkodok. Ez 2 generációval újabb a Samsungomnál."

3 generáció az... A 11 Pro is sok tekintetben erősebb mint az S20.

2023. aug. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"3 generáció az"


Én kettőnek számolom, mert az S20 évében jelent meg a 12 széria. Én ezt egy generációnak veszem, mert az egyik ugyan év eleje, a másik szeptember, viszont mindkettő ugyanaz az év, az akkori modellje a két gyártónak. Akkoriban egyébként gáznak tartottam, hogy a 12 pro még csak 60 hz volt, viszont ahogy utána kipróbáltam, szinte minimális a különbség, elfogadható a gördülékenység így is, cserébe ez már 5G volt.


"Az új iPhoneokból mindig van készlet magyarországi rendelésre is már a megjelenés napján. "


Tehát ha szeptember 12-én megvan az Apple eseménye, ahol bemutatják a telefonokat, másnap én már, ha besétálok egy nagyobb gsm boltba vagy szolgáltatóhoz, hogy itt és most meg akarok venni egy iPhone 15-öt, már hozzák is előfele?

2023. aug. 21. 11:57
 4/9 A kérdező kommentje:

"a chip ugyanaz, szoftverfrissítés ezért ugyanaddig lesz rá"


A szoftverfrissítés nem azon múlik, hogy mikor jelent meg a telefon, és ahhoz viszonyítva kapja meg 5 évig?

2023. aug. 21. 11:59
 5/9 Morzsi007 ***** válasza:

Szeptemberben bemutatják az új szériát, de itt Magyarországon inkább novemberben lesz elérhető.

A 12-es széria már tudja az 5G-t, de neked fontos a 120Hz, akkor 13 Pro vagy Pro Max vagy újabb modell kell.

2023. aug. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Végül is a 120 Hz-ből engedek, ha egyebként minden másban jobb egy 13 vagy 14 vagy a sima 15 majd.
2023. aug. 21. 12:07
 7/9 anonim ***** válasza:

4-esnek:

nem, a szoftverfrissítés a chip erősségén múlik. mivel ugyanolyan chip van benne, az dönti el hogy meddig elég erős a chip az új szoftverekhez.

2023. aug. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Én kettőnek számolom, mert az S20 évében jelent meg a 12 széria."

Jah... nem jól számolsz papi! Mindig az előző iPhonehoz kell nézni. És általában az előző év őszén megjelenő iPhone le szokta nyomni a következő év tavaszán megjelenő samsungot.

Nézd meg az S20 vs iPhone 11 pro teszteket! Ez a két telefon van kb egy szinten, nem a 12.

2023. aug. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6. Elveszíted még a zoomkamerát is. Számolj vele.
2023. aug. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!