Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung Galaxy S23 ultra vs...

Samsung Galaxy S23 ultra vs Iphone 14 Pro max. Melyiket vegyem?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Két telefon között választhatok A Samsung S23 ultra és az Iphone 14 Pro Max között. Mind a kettőben vannak dolgok, amik tetszenek és ami nem. Árban kb egyformák. Első sorban olyanok válaszát várom, akik vagy mind a két platformot használják vagy használták a közelmúltban. Nő vagyok, ezért nem a technikai tudás oldaláról közelítem meg. Az, hogy mennyit tud, milyen a kamera az nem mérvadó a döntésben. Mind a kettő sokkal többet tud, mint amit én ki tudok használni.

Ami tetszik az Iphoone-ban: Tartja az árat, szebb kinézet, szebb tok, státusz szimbólum (sajnos ez is fontos néha a munkám kapcsán), Face ID.

Ami nem tetszik az Iphoneban: kényelmetlen fogni, fáj a kezem ha sokáig tartom, sok programnál, amit használok csak alternatíva van, nagyon nagyon rossz a billentyűzete.

Az S23-ban amit szeretek: 15 éve Samsungot használok, ebből 10 éve az S és a Note sorozatot. Kényelmes fogni, bele símul a kezembe. Mindent meg tudok rajta csinálni. Néha még azt is, amit nem szeretnék. :-) Szeretem a stylust és használom is. A billentyűzetet mivel 10 éve használom, ezért már behunyt szemmel is tudom használni barokkos túlzással.

Az S23-ban amit nem szeretek: Az Iphone szebb, szebb tokokat is lehet rá venni (számomra ez is fontos). A Face ID is nagyon klassz.

Pár napja egy Iphone 13 Pro max-ot és egy S21 ultrát használok, amin nincs stylus.



#iPhone #S 23 Ultra #váltás androidrol I OS-re
2023. okt. 6. 10:50
1 2
 11/19 Alex Fly ***** válasza:
73%
Ha már belaktad az Androidos ökoszisztémát, ott vannak a szinkronizált anyagaid, a megvásárolt appok, stb., akkor semmi értelme mindezt veszni hagyni és elölről kezdeni mindent egy másik rendszerben... Ha minél előbb, a lehető legkevesebb macerával használni akarod az új készülékedet, akkor a Samut ajánlom. Ha a nulláról akarod kezdeni, akkor az alma...
2023. okt. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
@mindenki. Köszönöm a tanácsokat. Sok jó nézőpont van benne.
2023. okt. 6. 19:22
 13/19 A kérdező kommentje:
#5 A Samura most 5 év a támogatás. Tudom az Apple megtoldotta egy évvel. Soha nem szokott 5 évig telefonom lenni. Általában 2 max 3 évenként váltok, ha addig nem ejtem le, nem lopják el, a lányomnak nem kell egy "újabb telefon", stb... Eladni valahogy még nem sikerült, pedig volt egy pár.:-)
2023. okt. 6. 19:25
 14/19 A kérdező kommentje:
#6 Köszönöm a válaszod. Szerintem a te válaszod volt az, ami a legjobban segített. A telefonom általában oda van ragadva a kezemhez, sokat használom. Sokan azt mondták, hogy pár nap alatt megszokom az Iphone-t, most 5 napja használom. Az első két nap szentségeltem, mert semmi nem ott volt, ahol akartam. Most már aránylag jó helyen van minden, ahogy megszoktam, de az írás a billentyűzet miatt katasztrófa. A Samsung billentyűzeten felül vannak a számok. Sok számot írok és zavaró, hogy betűk között váltanom kell. A másik nagyon zavaró, hogy a vessző és a pont miatt is váltani kell. A harmadik probléma, hogy a hosszú írásjelek amik a Samsungon egy hosszú nyomással elérhető (Pl é, ó. á) és nem úgy, hogy megnyomom és jobbra vagy balra elhúzom az ujjam. Biztos, hogy megszokható, de zavaró egyenlőre. Próbáltam letölteni billentyűzetet, de van amelyik nem QWERTZ, van amelyiknek a számok felül vannak, de vessző nincs váltás nélkül. A FB-on is ami a Samsungon felül van, azaz Iphone-on alul. Nincs visszaléptető nyíl vagy ha van, akkor felül és nem alul. Az egyik számomra legfontosabb programom a Samsung Healt, ami ugyan meg van az Iphone-on, de a butított változat. Így, ahogy válaszolok arra amit írtál kezd kristályosodni bennem, hogy nem Iphone lesz a nyerő.
2023. okt. 6. 19:41
 15/19 A kérdező kommentje:
#7. Köszi, Valószínű, hogy Samsung lesz. Egyre jobban hajlok arra.
2023. okt. 6. 19:42
 16/19 A kérdező kommentje:
#8 Nekem is jobban tetszik az Iphone, de a fenti problémák miatt hajlok a Samsung felé. Nincsenek nagyon messze egymástól. Mind a kettő egy nagyon drága és nagyon jó telefon.
2023. okt. 6. 19:45
 17/19 anonim ***** válasza:
22%
Az iPhonet venném inkább.
2023. okt. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
86%

Azért az iPhone közel sem statusszimbolum.

Az a rolex meg a bentley.

Van egy fotós ismerősöm, na ő iPhone bzi. Még a laptop is apple. És a tablet is. És az óra is.

Na ő nála szimbólum munka során.


Egyébként pedig ha mindened androidon van, akkor samsung.

Hidd el, jóval egyszerűbb osszedolgoztatni az Androidot a Windowsal.


Amúgy Android környékén sokkal több készüléket kapni.

2023. okt. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
72%
Az S23 Ultra 100-szor szebb ha engem kérdezel és a legtöbb ismerősömnek is az tetszik jobban. Nyilván ez egy szubjektív dolog, de szerintem a 14 pro hülyén néz ki azzal a kameraszigettel. Státusszimbólumnak egy telefont sem mondanék. Az a státusszimbólum, amit az átlag ember ha megszakad sem tudja megvenni. Az iphone 14 Pro Max egy tömegcikk, vagyis nem státusszimbólum. Ugyan ez vonatkozik az S23 Ultrára is. Egyébként mindkét készüléknek vannak előnyei és hátrányai, nem lehet egyértelműen meghatározni hogy na most ez a jobb. Én elég objektíven tudok nyilatkozni mert van mind a 2 márkától készülékem és naponta használom mindkettőt. Egy ipad és egy galaxy telefon. Számomra a Samsung rendszere a szimpatikusabb. Sokkal több funkciót nyújt, de igazából a filekezelés volt a döntő indok hogy Galaxy-t vettem. Ha számodra fontos a kényelem, akkor én a Samsungot ajánlom. Sokkal jobb a fogása. Egyébként ha a specifikációkat nézzük nagyon hasonló a 2 készülék. Egyikkel sem lenne problémád. Kamerában meg mindig úgy van hogy az újabb modell egy picit jobb. Vagyis a 14 Pro-nál picit jobb a 23 Ultra. A 23 Ultránál meg picit jobb a 15 Pro Max. Nincsenek nagy különbségek.
2023. okt. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!