Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az iPhone SE 3. (2022) megéri...

Az iPhone SE 3. (2022) megéri 2024-ben?

Figyelt kérdés

márc. 3. 13:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Azon az áron amennyiért most árulják újonnan, nem. 220-ért van 13 mini még, 240 körül 13 is
márc. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Meg leszek kövezve, de az a telefon sosem érte meg. Maximum ha te egy nagyon pici telefont akartál, de nem volt pénzed a 12/13 Minire, ragaszkodtál az ujjlenyomatolvasóhoz, nem zavart hogy ez ezeréves kijelzője és kamerája van, nem baj a kicsike tárhely (vagy az emelt ár a több tárhelyért), nem probléma a mai szemmel nagyon gyenge üzemidő és kizárólag iOS-es telefon felelt meg neked.

Minden más esetben azt mondanám, hogy ha olcsó és "nem nagy" Apple telefon kell, akkor újonnan a sima 13 jó alternatíva. Mindenben jobb telefon (sokkal), mint az SE 3.

A 13 Minit már nem gyártják, bár még talán ki lehet fogni normális áron új készüléket is.

márc. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%
Ja igen: ha nem ragaszkodsz az iOS-hez és nem a mérete miatt kellene az SE, hanem az ára miatt gondolkodtál rajta, akkor gyakorlatilag végelethetetlan számú alternatíva van Android vonalon, több tárhellyel, már hosszabb szoftveres támogatással, több memóriával, sokkal jobb kamerákkal, modernebb kialakítással, kategóriákkal jobb üzemidővel.
márc. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%

#3.

Nincsen jelenleg androidos telefon, ami hosszabb szoftveres támogatással rendelkezne.

Mobilaréna topikokat ajánlom figyelmedbe, azért a Samsung is egészen más stratégiában frissít, mint az Apple.

Ha van amit nem lehet felróni az SE2022-nek az a support.

A több memória sem jó pont(had ne menjünk bele a különböző működési elvekbe android vs IOS esetén), SE2022 messze a kategóriája leggyorsabb telefonja.

A többivel egyetértek.

(de én ezeket a frissítési ígéreteket nem venném készpénznek, de kíváncsian várom, melyik az a telefon, ami az iPhone XS mellett kap ma még support-t)


Kérdező:


Fapados telefon, röviden ennyi. Kb. minden téren 2017-t írunk, én ezért óva intenélek. Az előnyei ellenére, szerintem kimeríti a pénzrablás fogalmát.

Kb. mintha egy Trabantba kerülne V8-as motor.

A szériás Samsungok sokkal jobbak, meg használtan még egy iPhone 11 is köröket ver rá kb. minden téren.

márc. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
36%

"Nincsen jelenleg androidos telefon, ami hosszabb szoftveres támogatással rendelkezne."


Az SE 2022-re ugyan még mincs a szoftveres életciklusa közepén, de nincs már messze tőle. 3-4 éve van maximum. Már a középkategóriás androidos telefonoknál is ez a standard, de több gyártó, pl. a Samsung és a Pixel ennél jóval többet ad.


"Mobilaréna topikokat ajánlom figyelmedbe, azért a Samsung is egészen más stratégiában frissít, mint az Apple."


Na, és mit ajánlasz ott? Van a mobilarénán az a réteg, aki már 3 nap múlva ott vergődik a fórumokban, hogy az ő xy készüléke miért nem kapta meg a frissítést? Ezzel nem foglalkoznék. Főleg úgy nem, hogy ha követed a híreket, pont nem ez a tendencia manapság. Mivel hardverben alig tudnak a gyártók újat mutatni, ezért mindenki ráfeküdt a szoftverre.

Anyám már lassan kikészít azzal, hogy miért akar mindig frissítgetni a Samsungja (hát igen, őt idegesíti). Szerintem semmivel sem kap ritkábban OS updateket, mint az én iPhonem. Nem kell eltartott kisujjal nézni mindenre, ami nem alma. Jó pár éve vége van annak, hogy egy olcsóbb androidos telefonnál a gyártó kb. azonnal elengedi a kezedet. Ez már tényleg csak a leggagyibb kínai telefonok egy részénél van így.


"A több memória sem jó pont(had ne menjünk bele a különböző működési elvekbe android vs IOS esetén), SE2022 messze a kategóriája leggyorsabb telefonja."


A kategóriája? Pont arra akartam célozni, hogy ez az a kategória, ami egyetlen telefonból áll, az SE-ből (jó, meg az eggyel korábbi SE-ből, már ha ezeket lehet egyáltalán külön telefonként kezelni).

A memóriakezelés tudom hogy nem PONTOSAN ugyanaz, nyilván máshogy kezelik az operációs rendszerek, de poweruser szintjén se látsz ebből semmit sem. Az én 4 giga memóriámat iOS-en megveri a droidos 8. Ezt direkt többször kipróbáltam. Nincsen csoda, nem lehet átb..szni a matekot. 1+1 az nem lesz 3. Gondolom az iOS a háttérben vadul használja a virtuális memóriáját, de ezt ugyanúgy tudják az androidos telefonok is kismillió éve.

Előbb bezárja az appokat az én telefonom, mint egy sokkal több memóriás telefon, feltéve, ha nem direkt agresszív a memóriakezelése a készüléknek az aksi kímélés miatt, de ez tipikus "valamit valamiért" helyzet.


"(de én ezeket a frissítési ígéreteket nem venném készpénznek, de kíváncsian várom, melyik az a telefon, ami az iPhone XS mellett kap ma még support-t)"


Nyilván egyik gyártó sem - az Apple sem - vállal bármilyen számonkérhető módon frissítési időt, de eddig a nagyobb gyártók mindig 100%-ig tartották magukat az ígéretekhez. Egy Samsung, Google, Sony, Xiaomi, stb. azért nem egy himi-humi harmadvonalas kínai márka.

márc. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ne vedd meg, nem jó telefon. Gyenge kijelző, kamera és üzemidő. Csak prociban jó, de minek jó proci ha minden más rossz?
márc. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Max még az iPhone 12 gondolkoztam, de amúgy csak használtan akarnék venni telefont.
márc. 5. 20:44
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja és ez lenne az 1. iPhone-onom, mert androidos vagyok.
márc. 5. 20:45
 9/11 anonim ***** válasza:
42%
Csak azért ne vegyél iphonet mert iphone. A régi modelleknél mindenképp jobbak az új korrektebb Androidos telefonok. A 12 még szódával elmegy ha jó áron hozzájutsz, de készülj egy akkucserére.
márc. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
59%

"Ja és ez lenne az 1. iPhone-onom, mert androidos vagyok."


Na hát első iPhonenak meg aztán pláne ne vegyél SE-t. Úgy abszolút nincs semmi értelme.

Le lett pontozva a 3. válasz(om), de még egyszer kiemelném, hogy ebben az árban a processzort leszámítva mindegyik droidos telefon jobb. Hatalmas visszalépés lenne mondjuk egy két éves középkategóriás Samsungról is az SE hangszórója, kijelzője, kamerája, üzemideje.

márc. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!