Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IPhone 15 vagy Galaxy S24 éri...

IPhone 15 vagy Galaxy S24 éri meg jobban, ha a lényeg az akku strapabírása és hogy tovább legyen rá támogatás?

Figyelt kérdés

Jópár évig nem akarok telefonra költeni, ezért ez a két dolog a leglényegesebb nekem.


Mindegyikből az alap készülékről van szó, nem a pro ultra megatron superman 3000-ről.


márc. 20. 11:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
22%

#9.

Akkor kérek egy Samsung telefont, ami 7 éve támogatva van.

Az Apple-nek nyilván ígérnie sem kell, mert ők betartják...

márc. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

"Akkor kérek egy Samsung telefont, ami 7 éve támogatva van."


Idéntől ad a Samsung és a Google 7 évet a telefonjaikra, szóval ez elég ostoba kérés.

Ennyi erővel meg majd jön Pistike, hogy alig pár iPhone kapott 7 évet elérő supportot, sőt több még nyamvadt 3 évet se, szóval biztosan hazudik az Apple, ugye?

márc. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

#12.

Miért lenne ostoba kérdés?

Nagyon sokat csalódtam frissítés szintjén rendre a legnagyobb gyártókban, Apple az egyetlen kivétel.

A frissítés minőségét már írtam, mint ellenpélda. Mert ki lehet küldeni trehány módon is, meg úgy hogy használható legyen.

Manapság is elég gyors pl. egy iPhone X a hasonló korú Androidos telefonokhoz képest.

Google frissítéseihez is volt szerencsém, érezhetően több hibát vétettek, mint az Apple és a frissítési ciklus végére, már nem éreztem annyira gyorsnak.


Nem vagyok Apple fanatikus, utálom az üzletpolitikájukat, mert undorító, hogy most is bankot kell raboljak kb. egy 15 Pro-hoz, mert a simába nem tettek 120HZ-t, de nincs nagyon alternatíva support és megbízhatóság terén.

márc. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
64%

"Miért lenne ostoba kérdés?"


Na, akkor segítek: idéntől vállalták a 7 évet, előtte az S szériánál jellemzően 5 év volt, amit tartottak/tartanak. Ha mostantól van 7 év, akkor mégis hogy mutassunk neked 7 éve támogatott Samsungot? Te sem tudsz mutatni nekem - hasra csapok - öt éve támogatott iPhone 15-öt, mert nincs 5 éves iPhone 15. Így már érthető? :)


"Manapság is elég gyors pl. egy iPhone X a hasonló korú Androidos telefonokhoz képest."


Egy iPhone X mai szemmel abszolút archaikus egy középkategóriás telefonhoz képest is, minden téren. Továbbá ne játsszuk már itt az agyunkat, hogy feltalálta az Apple a melegvizet. Az iPhone X azért "használható" manapság is, mert a korában kapott egy erős chipsetet. Nálunk is van 10 (!!!) éves S Samsung ami tavaly lett kivéve a napi használatból, az is használható volt még netezésre meg videózásra, de azért nem egy öröm nyomkodni, ahogy egy iPhone X-et sem az.


"Google frissítéseihez is volt szerencsém, érezhetően több hibát vétettek, mint az Apple és a frissítési ciklus végére, már nem éreztem annyira gyorsnak."


Ez egy ilyen anektodikus, nem megbízható érvelés. Ha én leírom ennek a teljesen ellenkezőjét, akkor én nyertem? Ez nem így működik. :)


"de nincs nagyon alternatíva support és megbízhatóság terén."


Akkor hadd közöljem a jó hírt: már sok éve a legtöbb gyártó felismerte, hogy a radikális hardveres fejlesztések korának vége (?) és mindenki az OS supportra helyezi a hangsúlyt. Már a középkategória aljában, sőt még az alsó kategóriás telefonoknál sem kirívó a 3-4-5 éves támogatás.

Apple telefonom van (ha így halad az Apple, akkor mondjuk többet nem lesz), de nem érzem semmivel sem megbízhatóbbnak, mint az előző droidos telefonjaimat. Egyszerűen nem is bírom hová tenni ezt a "megbízható" kifejezést. Nektek hetente szétesett a telefon a kezetekben, vagy mi történt? :D

márc. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

14-es, ezek kész érvek.

Nem is tudok vitába szállni, én inkább szubjektív módon válaszoltam és nem is összeegyeztethető teljesen. De mivel elég korrekt választ adtál és jó eszmecserét folytatsz ezért csak annyit fűznék hozzá, hogy ezek is valósak.

De én még továbbra is megvárnám az első olyan telefont, ami kifutja a 7 évet.


Jó, hogy a gyártók efelé mozdulnak el de jelenleg ez csak a Samsungra igaz.

A Xiaomi elég szépen lehúzta a 4 éves telefonjait, pedig jelenleg top3-mas gyártó kb.(legalábbis itt az EU-ban biztosan)

Google nincs hazai forgalmazásban, a Pixel 8A már igen, akkor már őket is lehet alternatívának tekinteni, annak akinek androidos készülék kell.

márc. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"Jó, hogy a gyártók efelé mozdulnak el de jelenleg ez csak a Samsungra igaz."


Igazából mindenki erre mozdult, már a Xiaomi is tud meglepően hosszú támogatási időket adni, de valójában Android fronton piacvezetőként a Samsung a legjobb eddig ebben.

Pixelek itthon nincsenek valóban, de ők is elég hosszú supportot adnak.

márc. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!