Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az Androidos telefonok tényleg...

Az Androidos telefonok tényleg sokkal rövidebb ideig bírják mindenféle probléma nélkül (belassulás, lefagyás, gyorsabb merülés, stb), mint az Iphone-ok?

Figyelt kérdés

Én most cseréltem le a Huawei P30 Lite-omat Samsung Galaxy A54-re, de azt olvastam, hogy a Samsung telefonok nem tartanak ki túl sokáig, maximum 2 évig.

Igazából az S23at vagy az S24-et szerettem volna megvenni, de túl drágának gondolom, és nem szerettem volna kiadni 300-400 ezret egy telefonért, persze még nem vagyok 18, úgyhogy szerintem csak felnőttkoromban tervezek Iphone-t venni.


Akinek Iphone-ja van, mennyiért vette?


ápr. 8. 08:50
1 2
 1/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
77%
Ez nem igaz, mi Samsung telefont használunk már régóta, kb. 3-4 évig, semmilyen belassulást nem tapasztalunk. Az A54-re meg elvileg még frissítés is jön 4 évig állítólag azt hallottam. Apámnál van a régebbi Samsung telefonom, 3 év után akksicsere ugyan volt, de már 4 éves és semmi baja.
ápr. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
iPhone van most,Samsung volt nekem is 5 évig
ápr. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

Nem igaz. Simán bírják 4-5 évig. Én az előzőt a kamerája miatt cseréltem. Más baja nem volt. Vegyél korábbi, S21 vagy 22. Azok olcsóbbak.

Nekem egyébként A54 van, teljesen jó. Nekem semmi sem hiányzik belőle.

ápr. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

A P30 Lite-od meddig bírta?

Lassult? Fagyott?


Ha nem, vagy csak minimálisan, akkor már meg is válaszoltad a kérdést.

ápr. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
27%

Samsungról nem tudok nyilatkozni, egyetlen egyszer, még az okostelefon korszak kezdetén volt Samsungom, abban 2 év után tönkrement az akku, meg a telefon is lassú volt.

Az utolsó nekem is Huawei P30 Lite volt és még mai napig is működik, csak már nem használom. 4 év után már tényleg lassabb volt, de nem használhatatlan.

Samsungot nem akartam, mert gagyi a UI és tele van pakolva fölösleges vackokkal, Huawei ugye halott, Xiaomi tele reklámokkal, a régi jó gyártók meg, mint a Sony és az LG eltűntek. Vettem először egy Motorola-t, azzal megszívtam mert egy hét után kijelzőhibás lett, utána vettem egy iPhone 14-et 280-ért és teljesen jó. Még azokat a kötöttségeket sem érzem, amitől tartottam Android után. Bár szerintem így is túl van árazva, de jó telefon.

ápr. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
4-es, hát 3 éve és 4 hónapja vettem, igazából csak az a két problémája van, hogy sokszor lefagy és nagyon gyorsan merül, ezek miatt cseréltem le.
ápr. 8. 12:14
 7/13 A kérdező kommentje:
Most úgy döntöttem, hogy ezt a telefont megint legalább 3-4 évig szeretném használni, aztán gyűjtök egy Iphone-ra.
ápr. 8. 12:15
 8/13 anonim ***** válasza:
43%

3 és fél évig bírta különösebb gond nélkül.

Tehát egy középkategóriás androidos telefon sem lassul be annyira, hogy gond legyen vele.

Egy iPhone négyszer annyiba kerül - nem használnád négyszer annyi ideig.

ápr. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%

"Egy iPhone négyszer annyiba kerül - nem használnád négyszer annyi ideig."

Egyrészt nem kerül négyszer annyiba, mert egy középkategóriás Android 150 ezer, egy normális új iPhone meg 300 körül már megvan (csak persze nem a legújabb Pro Max)

Másrészt nyilván nem használja 3-4 évnél tovább, viszont biztosabban és jobb áron eladható, mint egy középkategóriás Android.

T.i: egy Huawei P30 Lite, ami 4 éve került 100 ezerbe, azt most (ha jó az akkuja) el tudja adni max 15 ezerért, ha egyáltalán talál rá vevőt. Míg egy 4 éves iPhone 11-et lazán elad 100 ezerért úgy, hogy az újkori ára volt kb 300. Ja, és az iPhone-t pár nap alatt el tudja adni.

ápr. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
6 évig használtam egy A5-öt. Az S24-re sem adnának 7 év frissítést ha megdöglene 2 év után.
ápr. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!