Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Screenshot készítése olyan...

Screenshot készítése olyan appban ami ezt tiltja, hogy megoldható? (Máv app)

Figyelt kérdés

Máv appban vásárolt bérletemet szeretném képként lementeni, hogy ne kelljen mindig perceket várni hogy megnyithassam.

(Főleg mióta BKV-n is használható, metróból kifele kellemetlen várakozni..)


Esetleg próbálta már valaki másik telefonnal befotózni? Úgy leolvasható a kód?


ápr. 9. 14:51
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

19, Androidon is két mozdulat, csak ha elfogadta volna a leírtakat megoldásként, akkor nem lenne min duzzogni órák óta. :)


De tessék, még egy megoldás: bkk appon is meg lehet venni a vármegye bérletet. Ott ugyan kötelezően kell internet a bemutatáshoz (de ez ugyebár nem gond, hiszen amúgy is olyan roppant fontos ember vagy, hogy fél percre sem vállalod a repülő módot), ellenben van képernyőre kihelyezhető widget, ahonnan valóban egy-két érintés a bérlet bemutatása.

ápr. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:

Írtam 2x hogy iphone-om van, de ha közben online csinálnék valamit akkor ahhoz kellene a net.


#21

A folyamatos net nem fontosság kérdése, a vonaton sok helyen nincs mobilhálózat, így ez nem opció. Pedig bkv bérlethez szerettem, alapvetően sokkal kényelmesebb app, jó lenne ha orvosolnák ezt és a megvásárolt jegy/bérlet bemutatása menne offline is (nem is értem ez miért megugorhatatlan).

ápr. 9. 17:26
 23/36 anonim ***** válasza:
66%

"Mondjuk, mert a kifotózott bérlet simán átruházható, és innentől kezdve nemcsak, hogy érvénytelen, de még okirathamisítással is megvádolhatnak."


Nem ruházható hát, mivel rajta van a személyi igazolvány szám és eleve csak azzal együtt érvényes. Ennyi erővel a papír alapút be is lehetne szüntetni, mert azt is odaadhatod bárkinek.


Egyébként a jegyeket elküldik emailben PDF-ben is. Nem értem, hogy a bérletet miért nem. De a MÁV-nál nem szabad logikát keresni.


Kérdező: nyisd meg előre az appot, én ezt nem érzem olyan nagy problémának.

ápr. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

Megnyitod az appban a bérletet és aztán nem törlöd a korábbi appok közül.


Kérdező milyen iPhone-od van?

ápr. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

Próbáltam hogy ha tv-re vagy másra airplay-el tükrözöm az iphone kijelzőjét, azonnal elveszi a jegyet az app a kijelzőről.

redditen olvastam hogy valami teamviewerrel megosztotta és a másik készüléken screenshotolta le, De ez sem biztos már hogy működik.

De ez sem tűnik túl egyszerű megoldásnak.

Maradnak az eddig felsorolt megoldások és az hogy rendszeresen küldönk a fejlesztőknek visszajelzést hogy mit szeretnénk: Widgetet ami azonnal megjeleníti a jegyet töltés, net, minden nélkül. Ha akar a háttérben töltögethet az app, de a jegyet, bérletet azonnal mutassa.

Amúgy nem tudom mi a rákot töltöget... gigabites nettel is képes 1 percet töltögetni. Annó amikor elindult az elvira, 1,44MB-os floppyn osztogattuk egymásnak az adatbázist :D Most sincs sokkal több vonat, nem lehet sokkal nagyobb az adatmennyiség. Ráadásul elég lenne csak a változásokat letöltögetnie.

ápr. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

25ös bár a te idődben (a Floppy-k szép idejében) élhettem volna :D


És azoknak akik szerint ez okirat hamisítás: Nem, nem az. Ha valahogy sikerül ki screenelned akkor használd egészséggel!

De a legpraktikusabb tényleg a Widget lenne, én is kerestem már, de sajnos nem csináltak olyat...

ápr. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

Mondjuk nem értem, ha a repülőjegyeket is be lehet screenshotolni, akkor egy nyamvadt vonatbérletet miért nem.


Számítógépre tükrözd a telefon képét (pl. vysor-ral) és ott csinálj screenshotot.

ápr. 10. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
24%

"Nem ruházható hát, mivel rajta van a személyi igazolvány szám és eleve csak azzal együtt érvényes. Ennyi erővel a papír alapút be is lehetne szüntetni, mert azt is odaadhatod bárkinek."


A hasonlatod sántít. Úgy lenne egálban, hogyha a papíralapú bérletet fénymásolgatnád, mert jaj a hőpapír. De ilyet sem csinálsz, ugyebár.

ápr. 10. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

#24

Évek óta így csinálnám, de ha pár perce nem volt aktív az app akkor újra kell tölteni és/vagy hibát dobál.

Jelenleg iphone 14, korábban iphone xs, azelőtt xiaomi, azelőtt samsung, mindegyiken ugyanígy működött.


#25

A legjobb egy olyasmi widget lenne mint a budapest go-ban, tök jó lenne ha megcsinálnák.


#27

Na igen, repjegyet (vagyis boarding passt) rendszeresen lementem és beállítom zárképernyő háttérnek az utazás napjára hogy könnyítse a dolgom a reptéren, pedig az jellemzően drágább mint egy szros megyebérlet. :D

ápr. 10. 10:25
 30/36 anonim ***** válasza:

Emberek + Kérdező:


Nem az a kérdés, hogy jogilag okirathamisítás-e. Az tök mindegy. Elég az ellenőrnek azt hinni, és repül a büntetés. Amivel meg neked - Kérdező - kell majd rohangálnod meg emailezgetned, hogy töröljék már, mert amúgy van bérleted.


Tök mindegy, hogy jogos vagy sem, büntetni tudnak "jogerős ítélet" nélkül is, ha így tetszik.


Érti, kedves?

ápr. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!