Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Xiaomi 14 ultra vagy Samsung...

Xiaomi 14 ultra vagy Samsung galaxy s24+?

Figyelt kérdés

Belső tarhely, fényképezés és gyorsaság szempontboo döntenek a 2 telefon között.

Akinek van tapasztalata velük, szívesen fogadom, illetve ezeken kívül ajanlasokat is (iPhonet nem szeretnek, Huawei párti vagyok, csak sajnos az ujakon már nincs Google támogatás)



#Xiaomi14ultra #Samsunggalaxys24+
ápr. 21. 16:39
A kérdező szavazást indított:
Xiaomi 14 ultra
Samsung galaxy s24+
Mást ajánlok
15 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem honor ha Huawei párti vagy, azt mondják az kb olyan mint a Huawei, googlevel. Nekem is Huaweiem van, nem tudom milyen a honor, nem próbáltam még
ápr. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

A szívem szakad meg, amikor látok egy olyan kommentelőt, aki azt írja, hogy hozzám hasonlóan ő is Huawei párti. Én is az voltam, anno a P20-as mobil egy álomteló volt. Most meg az ember már nem mer Kínait venni, miközben látja, hogy a Samsung 7 éves szoftvert ígér a csúcstelefonjaira.


De a kérdésre térve, szerintem ne a Xiaomi ultráját vedd, hanem a Samsungét. A Xiaomi ultrája kereken 600000 forintba kerül, a samsungé pedig szintén 512-es kiadásban 585000 forintba. Ezek természetesen hivatalos forgalmazók árai, ilyen drága telefont nem szabad az "aluljáróban" venni (Coolmobile, btel, meg ilyenek). A Xiaomival szemben a Samsung szoftvere jóval kiforrottabb, valamint a Samsung nem évente ad ki egy biztonsági frissítést, mint a Xiaomi. Aztán nem vágják haza a telefon rendszerét egy frissítéssel úgy, hogy utána csak a gyári visszaállítás segít rajta (volt már példa a Xiaominál ilyenre is). Aztán a Samsung mellett szól még, hogy jóval tovább fogják szoftveresen támogatni a telefont, mint a Xiaomi (A Xiaomi 4-5 év, a Samsung pedig 7). A Xiaomi mellett nem szól más, mint hogy gyorsabban tölt az akkumulátora a Samsunggal szemben, viszont ha otthon töltöd, vagy még ha nem is otthon töltöd, de van Kb. egy órád telefontöltésre, akkor édes mindegy. További marketing még a Xiaominál a 16 GB ram. Azért csak marketing, mert az emberek 99-100 százaléka nem megy 8 GB fölé, még ha játszik sem. Jelenleg a Samsung által biztosított 12 GB ram bőven elég, és amíg a telefon bírja szuflával, addig elég is lesz. Amikor meg már 12 GB ram nem lesz elég, addigra már úgy is csereérett lesz a készülék. Remélem sikerült meggyőznöm!

Vagy van valamilyen oka, amiért nem szeretnéd az S24 ultrát? Ez a kérdés azért merült fel bennem, mert meglepett nagyon, hogy a Xiaomi ultráját a Samsung pluszjához hasonlítottad. Teljesen eltér a két készülék egymástól, így nem említhetőek nagyon egy lapon.

ápr. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A kettő közül Xiaomi. S24+-ban az itthoni verzióban egy trágya processzor van.


Gondolkozz még inkább el egy S24 Ultrán.

ápr. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

#2es neked külön köszönöm a kifejtett választ.

Nekem most p30-as van és nem igazán akartam még cserélni, de nagyon elkezdett belassulni, igy legkésőbb nyárig cserélni kellene.

Ami miatt a 24+t kérdeztem es nem az ultrat, leginkább a méret es forma. Ezt a két telefont megtudtam nezni boltban is, viszont a xiaomit nem.

Nagyon döntéskeptelennek érzem magam es az sem kizart, hogy egyik se lesz a befuto a végén, próbálom körül járni a dolgokat, azert egy 4 évet ha kibirna az új telefon nagyon jó lenne

ápr. 21. 19:02
 5/9 anonim ***** válasza:
Amíg nincs meg az új telefon, próbálkozz egy gyári adatok visszaállításával. Az sokat tud segíteni. Persze mentsd ki amit ki kell (galéria, névjegyzék, üzenetek, satöbbi). Az alkalmazásokat úgy is letöltöd a play áruházból vagy APK-ból visszatelepíted. Meglepő, hogy mennyi szemetet tud letakarítani a gyári visszaállítás a telefonról, olyanokat is, amikről azt sem tudja az ember, hogy ott van.
ápr. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az mondjuk biztos, par naponta egy automata tisztítást mindig indítok rajta, meg hetente törlök is dolgokat, mar sok appot is leszedtem, ami most nem kell.

De egy gyári biztosan sokat dobna rajta, ha lesz időm leszedni a cuccokat, akkor megcsinalom, köszönöm 🙂

ápr. 21. 19:17
 7/9 anonim ***** válasza:
Konkrétan kamerában jobb a Xiaomi 14 Ultra, de minden másban az S24+ a jobb.
ápr. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, lassulásra még jó lehet egy appkiller is.

Play Storeon fent van.

Röviden és tömören annyit csinál, hogy végigmegy az összes applikáción, és kényszerleállítja őket. Ilyenkor nem fognek futni a háttérben, és nem lassítják/merítik a telefont.


Arra fokozottan figyelj, hogy a kényszerleállított appok értesítést sem tudnak küldeni (mivel nem futnak), így érdemes fehérlistázni azokat, amikre szükséged van, például messenger, gmail stb

Remélem segítettem!

ápr. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Honor ?
ápr. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!