Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Xre.hu, planetgsm stb oldalakr...

Xre.hu, planetgsm stb oldalakról ha rendelnék egy telefont (Iphone 15 Pro) miért 100k-val olcsóbb mint egy hivatalos viszonteladó? Aqua-Emag, etc?

Figyelt kérdés
A boltok viszonylag megbízhatónak tűnik a temérdek pozítiv visszajelzés miatt, de mi a trükk?
ápr. 21. 18:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Az a "trükk", hogy nem hivatalosan szerzik be a készülékeket, hanem külföldről hozzák be, és valószínűleg adózni is "elfelejtenek". Egy olyan cég áll a bolt mögött, amelyet ha kell (már pedig előbb-utóbb kell), akkor bármelyik percben megszüntethetik, és megszűnik a bolt is.

Ez pedig a vásárló szempontjából azzal jár, hogy elveszíti még a reményt is arra, hogy ha elromlik a telefon, akkor legalább lesz foglalkozva vele, ugyanis ezekre a telefonokra nem érvényes a gyártói garancia Magyarországon.

Olvastam már a múltban olyat is, hogy egy ilyen bolt konkrétan Kínai piacra szánt telefonokkal üzletelt.

Tehát olcsó húsnak nagyon híg a leve!

ápr. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
1. Az Apple telefonokra én azt hallottam világgarancia van. Így is gond a szürkeimport?
ápr. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen. Mert az a világgarancia csak egy 365 napos garanciát jelent. Ez az a garancia, amit a beállításokban is tudsz ellenőrizni (talán "korlátozott jótállás a neve). Ugyebár ezt a korlátozott jótállásos dolgot a legelső aktiválástól számolja az apple, tehát onnantól, amikor először bekapcsolod a telefont.

Na de mi történik akkor, ha egy ilyen csodaboltból vett telefon mondjuk másfél év múlva hibásodik meg? Azért nem két fillér az IPhone-ok javíttatása, és ha a csodabolt megszűnik (mint a Telefonpont, vagy a Turbado, vagy a Bravomobil, ami helyett most elvileg a bmobil van, vagy mi a fene a nevük, de ide sorolhatóak még kismillió ilyen bolt is), akkor a vásárló szopja be, mert sem telefonja, sem pedig pénze nem lesz, mert nem tudja érvényesíteni a garanciát a világ túlsó végén értékesített telefonjára. A boltot pedig nem lehet elérni már réges-rég.


Így tehát pár telefontokon kívül, meg vagy két üvegfólián kívül, amikért nem nagy kár, ha tönkremennek, nem szabad mást ilyen helyekről venni. Mert oké, lehet nekik bizalmat szavazni, meg hogy tisztességesen kezelik majd a problémákat, viszont ahhoz kell egy jó nagy maréknyi szerencse. És azért egy félmilliós telefon esetében, ha elromlik, én nem a szerencsére szeretnék támaszkodni, és más se tegye!

ápr. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3. Értem, köszönöm.
ápr. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!