Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Használt vagy új telefon?

Használt vagy új telefon?

Figyelt kérdés

Üdv!


Hardveraprón nézegetek Iphone 15-öt nagyjából 260-280 ezer forintért árulnak 1 év Apple garanciával.


Hivatalos kereskedőtől nagyjából 330 ezer forint,3 év garanciával.


Nektek mekkora az az összeg amiért bevállalnátok a csak 1 éves garanciát?


Nagyjából fél éven belül szeretnék új telefont venni, addig hátha lemegy az ára jobban.



ápr. 24. 07:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nagyságrendű beruházás esetén én 50ezer miatt nem akarnék bukni két évet a gariból.
ápr. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Morzsi007 ***** válasza:

Nagyon ritka az, mikor 1 év után valami elromlik egy iphone-ba. Sőt, biztos vannak hibásak is, de én még nem hallottam, hogy valakinek valami baja lett volna, manapság jó pár ember használ ilyet a környezetemben. Ha valami gáz lenne vele, szerintem egyből észreveszed, egy éven belül.

Kb 3 és fél éve vettem HA-ról iphone 12-t 80000 Ft-tal a bolti ár alatt, teljesen új volt, gyárilag független. Mai napig használja anyám, hibátlan, még az aksija is igencsak rendben van, (2-3 naponta tölti, de ez most nem is lényeges)

Megbízható eladótól nyugodtan vennék, ha 70-80000 Ft-tal olcsóbb lenne. Fél év múlva sem fog nagyon lemenni az ára, max az új modell megjelenése után, de akkor már azt is megvehetnéd.

ápr. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
ápr. 24. 10:57
 4/11 anonim ***** válasza:
Vásárláskor még új, aztán használt.
ápr. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem ér annyit amennyit megspórolsz vele. Valami aluljárós találkozoval, adnak valami kamionról leesett, vagy himihumi gsmben vásárolt telefont. Az értékelés semmit nem ér, ugyan úgy átverhetnek a 500 értékeléses eladók is, a nagy megbízható hardveraprós tag nemrég vert át vagy 20 embert mostmeg nyoma sincsen
ápr. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
új
ápr. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, kiegészíteném annyival, hogy nekem tavaly januárban jött a hoppáré, hogy mivel anyagilag "elértem valamit" így egy komoly, jó telefont akarok magamnak. Nem vagyok egy ilyen csereizgága, mindig addig használom mindenemet, amíg csak lehet. Így az iPhone 14-re esett a választás, egy haverom, akinek van GSM boltja, 100ezerrel a gyári listaár alatt hozta, de teljes garival, kártyafüggetlenül, újonnan. Azóta is imádom, ez a közben eltelt egy év meg sem látszik rajta. Nagyon bevált. És nekem megnyugtató érzés volt, hogy csont új volt, én bontottam ki. És ameddig csak tudom (fizikálisan és frissítésileg), addig fogom használni.
ápr. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én se cserélem minden évben a telefonomat.
ápr. 25. 07:42
 9/11 anonim ***** válasza:
Semmilyen elektronikus eszközt nem veszek használtan.
ápr. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A vélemények eléggé megoszlanak, és mindkettő mellet meg ellen vannak érvek.

Új telefon: te bontod ki, garantáltan szép állapotú és biztosan nem azért adják el, mert régi vagy rossz. Mindig van rá garancia, akár több év is. Cserébe drágább, és gyors az amortizáció (értékcsökkenés), különösen az elején, ha kibontottad, már kevesebbet ér.

Használt telefon: nem mindegy hol/kitől veszed meg, ismeretlentől hibás, rosszabb esetben lopott készüléket is vehetsz. Ha nem fizeti a részletet, könnyen tiltó listára is kerülhet. Ha viszont kereskedőtől vásárolsz, garanciát is kaphatsz rá, van ahol 2-3 év garanciát is kaphatsz használt készülékre, ezzel a feltétellel már bátran bele merek menni. Itt még népszerű a felújított mobil, ez még alaposabban tesztelt, szükség esetén cserélik az akkumulátort és egyéb hibás alkatrészeket, egy ilyen készülék csaknem olyan jó, mint egy új, persze sokkal olcsóbban.


Én nemrég táblagépben (iPad mini) vettem felújítottat kereskedőnél garanciával. Picivel volt több, mint kéz alatt, de konkrétan tudom, hogy új akkumulátorral kaptam meg, egyébként ez megy benne tönkre leggyakrabban. Nem bántam meg, mert egy hibátlan készüléket kaptam garanciával, ami az új akkumulátor miatt sokáig jó lesz. Egyébként használt készülék vásárlásakor az akkumulátor állapota a leglényegesebb, mert kb. addig lesz jó, amíg ez nem megy benne tönkre.

ápr. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!