Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyire megbízható az okosórá...

Mennyire megbízható az okosórák vérnyomás mérése?

Figyelt kérdés
Samsung telefonom van így Samsung tórát vennék ami a wath 6 classic lenne. Pont a vérnyomás/ekg miatt lenne rá szükségem.

ápr. 27. 19:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Nekem sima watch 6-om van, meg ugye samsung telefonom, nyilván nem a legpontosabb, illetve be is kellett kalibrálni egy rendes vérnyomásmérővel, hogy vérnyomást tudjon mérni. Nagyjából jó adatokat mutat, ha baj van, az úgysem 1-2 hgmm-en fog múlni, és hálistennek velem még nem volt, de simán képes felismerni a rendellenes szívműködést felismerni, és értesít, ha baj van. Ettől függetlenül ez nem egy orvosi eszköz, rossz ötlet kizárólag az óra méréseire hagyatkozni.
ápr. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
Vérnyomásra eléggé pontatlan, hacsak nem valami komolyabb, drágább, tappancsos konfiguráció, de gyanítom, hogy nem.
ápr. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
82%
Semennyire
ápr. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
0%
#3 Lennél szíves megindokolni, hogy miért?
ápr. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

4


Nem a 3-as vagyok, de megindoklom neked én: azért semennyire, mert ezek az okosórák nem orvostechnikai eszközök. Mindegy hogy Apple vagy Samsung, ők maguk is leírják, hogy bár van bennük ilyen funkció, NEM orvostechnikai eszközök és elég pontatlanok.


Ezek a funkciók mind marketingelemek. Olyan mint az alvásfigyelés.


Egy okosórának fogalma sincs mikor vagy REM-fázisban, pusztán a karod/csuklód mozgásaiból és az eltelt időből kikövetkezteti, hogy VALÓSZÍNŰLEG most vagy REM-fázisban. De számtalanszor előfordult olyan eset, hogy az illető kiszaladt WC-re éjjel 3-kor, az óra pedig úgy érzékelte, hogy éppen álmodik az illető és REM-fázisban van...


Hogy mikor vagy REM fázisban és en bloc milyen az alvásod, az akkor fog kiderülni, ha elmész egy alváscentrumba, ahol feltappancsozzák a fejed, monitorozzák a szívműködésed és ott pontos képet kapsz az alvásról.


Ugyanez a vérnyomásmérés is.

ápr. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem megbízható a mérés. Én nem bíznék benne. Nekem volt olyan okos órám amely akkor is tökéletesnek ítélte meg a pulzusom amikor rajtam sem volt az óra.
ápr. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van 3-asnak. Nem tudnek ezek vérnyomást mérni. Azokat a paramétereket amiből a vérnyomsát meg lehet állapítani nem tudja egy óra sem mérni. Még a felfújódós csuklós vérnyomás mérők is sokkal pontatlanabbak mint a felkaros mandzsettás vérnyomásmérők.

Ahogy 1-es is írja, ezeket az órákat kalibrálni kell és utána tud csak működni úgy-ahogy. A kalibrált értékhez képest figyeli a változásokat és a gyártó által betáplált rengeter adatból próbál kalkulálni. Aztán vagy eltalálja, vagy nem.

ápr. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%
Értem, idéznék akkor a 1-es válaszomból: "Nagyjából jó adatokat mutat, ha baj van, az úgysem 1-2 hgmm-en fog múlni, és hálistennek velem még nem volt, de simán képes felismerni a rendellenes szívműködést felismerni, és értesít, ha baj van.Ettől függetlenül ez nem egy orvosi eszköz, rossz ötlet kizárólag az óra méréseire hagyatkozni." Ellenben nem mér össze-vissza, az adatok jellemzően max 2-3 Hgmm-el térnek el a valós, rendes vérnyomásmérővel mért értekektől.
ápr. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

1-8-as mikor volt kalibrálva?

Szerintem bizonyos időközönként kéne 1-1 újrakalibrálás is.

ápr. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
#9 Fél éve vettem, akkor kalibráltam, de nem tűnik úgy, hogy gond lenne a méréssel. Szoktam mérni rendes vérnyomásmérővel is a vérnyomásom, és nagyjából egyeznek az értékek. Az pont nem zavar, hogy a vérnyomásmérő mondjuk 128/78-at mutat, az óra pedig 126/76-ot.
ápr. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!