Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megéri 2-3 éves samsung...

Megéri 2-3 éves samsung telefont vásárolni?

Figyelt kérdés
A reyojnál néztem a Samsung S21 vagy S22 telefonokat amik még méretben megfelelőek lennének nekem, illetve az áruk is már megfizethető. Fontos szempont, hány évig tudnám használni? Én minimum 4 évig használok egy telefont.

máj. 9. 10:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Már miért ne tudnád használni? Az appok 99%-a nem követeli meg nemhogy a legfrisebb Android verziót, de egyenesen egy ősöreg is elég nekik. Az S22 támogatása még tart, az S21-nek meg talán mostanában jár le. Semmi akadálya annak, hogy 4 évig használd, bár nyilván nem lesz olyan már az élmény, mint újkorában. Ezeknél sokkal gyengébb telefont is lehet használni ennyi idősen, feltéve ha hardveresen nem mennek tönkre. Minimum egy aksi csere kelleni fog.
máj. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az élmény alatt mit értesz? Lassú?
máj. 9. 11:12
 3/6 anonim ***** válasza:

Van új Xiaomim, de az S7-esemet használom ősidők óta.

Semmi baja. 2-3 naponta töltöm.

máj. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Az élmény alatt mit értesz? Lassú?"


Azt, hogy a telefon minden alkatrésze elhasználódik idővel, nyilván az aksi adja magát, a hangszóró is gyengülni fog, a telefon passzív hűtése is idővel megmakkan, ami miatt a maximum teljesítményt is vissza fogja fogni.

Továbbá az alkalmazások és weboldalak teljesítményigénye is állandóan nő. A telefonban lévő kamera is bizony tud apró sérüléseket elszenvedni, amiket te nem veszel észre, de a képminőség rovására mehet hosszú távon.


Semelyik telefon sem fogja azt az élményt nyújtani pár év elteltével, mint újként. Még a drága telefonok sem, akkor sem, ha a tulaj behazudja magának. Az én iPhone 13-mam is gördülékenyebb volt új korában. (Nyilván ez sem rossz most sem és egy S21 sem lenne az, de azért nyilván nem új már egyik sem.)

máj. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Aha értem. A mostani 4 éves P30 liteom sem rossz még, kicsit már lassú, illetve már vannak alkalmazások amiket nem lehet rá letölteni/frissíteni, ezért kezdtem el nézelődni.
máj. 9. 16:59
 6/6 anonim ***** válasza:

Csúcstelóknál 5 éves életciklussal lehet számolni bátran, igen. S21-22 abszolút jó választás.


(Oké, nem ezek a csúcstelók, hanem az ultra, de a csúcsteló kicsit butított változata... megkapja a frissítéseket ez is.)

máj. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!