Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha nem akarok okos telót,...

Ha nem akarok okos telót, csupán egy olyan nyomógombost, amin van net, megtudom nézni az időképet reggel, zenét tudok hallgatni rajta, melyik telót ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Igazából csak ennyire kellene egy nyomógombos teló.

máj. 12. 09:30
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
100%
Nekem volt régen egy Nokia C3 amin lehetett böngészni azt tudom ajánlani én szerettem, nézz utána.
máj. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudnék nyugodtan nyomógombos telefont ajánlani, ami tudja ezeket.

Esetleg valamelyik új nokia, ha muszáj választani.

máj. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
A Nokia 225 4g-vel szemezgetek.
máj. 12. 10:06
 4/28 A kérdező kommentje:
Csak nem tudom megéri e az árát.
máj. 12. 10:06
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem éri meg az árát, de ha ragaszkodsz a nyomógombhoz, akkor nincs sok választásod.
máj. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Hát ott a Caterpillar, a doodgee, a Nokia 3310.
máj. 12. 11:18
 7/28 anonim ***** válasza:
82%

Egyik rosszabb, mint a másik.

Mi a gondod az okostelefonnal?

Pont erre valók, amire neked kell.

máj. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Sok

Több netet fogyaszt, zavar a koncentrálásban, mert csak ugrálok az appok, és az oldalak között, félek vele játszani, nehogy berepedhen a kijelző, szóval nekem ezek miatt elegem van az okos telefonokból.

máj. 12. 11:53
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

"zavar a koncentrálásban, mert csak ugrálok az appok"

Ez fura érv, akkor inkább nálad van a hiba, mintsem az okostelefonokban.

Jó eszköz, de ezzel is meg kell tanulni bánni, ahogy nagyon jól tudjuk, hogy ittasan nem ülünk be az autóba, és tudatmódosítást sem alkalmazunk előtte semmilyen formában, attól még nem fogunk órákat tömegközlekedni helyette, amikor van sokkal jobb megoldás rá...

máj. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
28%

"Ez fura érv, akkor inkább nálad van a hiba, mintsem az okostelefonokban."

Argumentum ad hominem érvelési hiba.


"ahogy nagyon jól tudjuk, hogy ittasan nem ülünk be az autóba, és tudatmódosítást sem alkalmazunk előtte... ...attól még nem fogunk órákat tömegközlekedni helyette"

Hibás analógia.

A tudatmódosító szerek nem az autó részei, azokat lehet a tömegközlekedés használata előtt is alkalmazni.

Ez inkább egy olyan autó, ami arra sarkall, hogy gyorsan hajts.


Az okostelefonok "alkalmazásgazdagsága" pont a figyelemelvonás célzatát szolgálja: több alkalmazásokban eltöltött idő --> több megtekintett hirdetés és több eladható begyűjtött felhasználói információ --> profit

Az már csak hab a tortán, hogy ez mentálhigiénés problémákhoz vezet.


Kérdező: a probléma az elképzeléseddel a böngészés lesz.

A nyomógombos telefonoknak kicsi a kijelzője (a weboldalak meg nem igazán ilyen mini kijelzőre optimalizáltak), gyenge a processzora és a rajta levő operációs rendszer (most a KaiOS-re utalok) sem annyira testreszabható.


Amit szeretnél az kivitelezhető okostelefonnal is (legalábbis bizonyosokkal): a megoldást az jelenti hogy olyan ROM-ot raksz rá, amiben megadhatod, milyen alkalmazásokat telepítesz fel (nincsenek erőszakosan felrakva a közösségi médiás meg a gyártó által rádtukmált bloatware-ek).

Ilyen ROM például többek között a LineageOS:

[link]

itt böngészheted:

[link]

milyen telefonokra rakhatod fel.

máj. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!