Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogy tehetem szerkesztheto...

Hogy tehetem szerkesztheto szoveges dokumentumma a kepkent megjeleno magyar ekezetes szoveget az okostelefonomon ?

Figyelt kérdés

Xiaomi redme note 10 plus


Szerzodes szoveg, szamozott pontokba van.



#Sose keso felebdedni
máj. 17. 11:10
 1/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Van olyan, hogy OCR (Optical Character Recognition), ha nem is tökéletes, javítgatást igényelhet.

Bár én régen használtam, most már fejlettebb intelligenciák is vannak.

máj. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Off: ennek volt köze valaha az optikához?
máj. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

[link]

"Az optika szó a görög optikosz (ὀπτικός = látás) szóból származik."

Amikor egy papírt lapolvasó szkennerrel beolvastam, az "látta" az ábrákat.

Utána a feldolgozás persze már csak szoftveres és ilyen értelemben mellékes, miből származott a kép (fájl).

Vagy mondhatnánk átvitt értelemben, hogy a szoftver "látja" a képet.

OCR szerepel még a Subtitle Edit programban is, amikor a feliratot képformátumból próbáljuk visszafejteni. (Nyilván egyszerűbb az MKV-ból kinyerni a szöveges formát.)

máj. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

OCR kell, vagyis szövegfelismerés, vannak ingyenes szoftverek is, de a dolog mindenképpen munkás.

Nem nagyon értem, hogy egy szerződést miért képformátumban kaptál?

máj. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#3 én kérdeztem. Optika alatt általában egy lencsét, vagy lencserendszert értenek tudtommal, és még ha így is ment annak idején, akkor sem értem, miért kellett ezt kiemelni, miért volt szükség ilyen hülye rövidítésre (tudom, az amerikaiak szeretik az ilyesmit). Mindegy, kösz.
máj. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!