Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lehetséges, hogy egy családtag...

Lehetséges, hogy egy családtag bele tudjon nézni a mobilomba anélkül, hogy feloldaná?

Figyelt kérdés
Elvileg csak ujjlenyomat nyitja a telóm, vagy egy 6 számjegyű kód, mégis a semmiből nekem támadt valaki, amiért váltottam pár üzenetet egy számára szerintem nem szimpi egyénnel. Utána jött a parásabb dolog, miután egy másik felületen írtam a legjobb barátnőmnek, hogy ha velem történik valami, hol van számára elrejtve pár levél. Ezután nem is engedtem ki a kezemből a mobilom, mégis ma feltúrva találtam azt a helyet, ahol a szóban forgó leveleket tartom, de hálistennek lezárva.. Már ezt is alig merem kiírni, és keresgéltem neten, de nem jöttem rá, létezhet-e olyan kémprogram, ami más telóról belenézhet az enyémbe.

máj. 22. 01:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Változtasd meg a számkódot, lehetséges hogy tudja valaki. Kapcsold ki a lezárt képernyőnél az üzenetek részletes megjelenítését az értesítések menűben. Annak ellenére hogy a telefon nincs feloldva, a legújabb üzeneteket megjeleniti lezárt képernyőnél is, ha a beállíás ki van kapcsolva akkor csak annyit ír ki a telefon hogy új üzenet. Az is előfordulhat hogy be vagy jelentezve egy másik eszköszről pl egy telefon vagy asztali gép. Érdemes a "kijelentkezés minden eszköszből" beállításra menni.


Másra nem tudok gondolni, régen engem így nyomoztak le.

máj. 22. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
4%
Hát az ujjlenyomatos zárolás annyira rohadtul nem biztonságos, hogy ha mind a 10 ujjammal végig próbálgatom feloldani 1 tök vadidegen telót akkor sikerülni is fog.
máj. 22. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Számítógépen nem vagy belépve ezeknek a csevegő programoknak a PC-s megfelelőjébe? Mert akkor ott simán megtudják nézni, vagy egy régi telefonnon, amit már nem használsz, de bevagy lépve rajta.
máj. 22. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Kikkel laksz együtt? Szedd le a messenger előnézetet is, hivatalos papírt meg ügyvédnél helyezz el, többit leírták. Esetleg inkognitó mód, de ha elég agyas vki, az se gond neki.
máj. 22. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Morzsi007 ***** válasza:
100%

Pl messengereddel van belépve a saját mobilján az illető és látja az üzenetváltásokat.

Más esetben, ha nem tudja a telefonod jelkódját, nem tud belépni.

máj. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 L.. István ***** válasza:
79%
Azt tudnám írni amit a többiek, de mielőtt bármit is tennék én előtte betonkeményen megszívatnám valamivel. Úgyse meri rám kiabálni, mert akkor elismerné vele, hogy kémkedett utánam.
máj. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is érdemes minimum tesztelni egy fals üzenettel/hírrel. Ezután ki tudod léptetni a többi eszközt (ha vannak), alkalmazástól/platformtól függően. Facebook esetén pl. itt:

[link]

máj. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi! Az első eset FB volt, de a másik Insta.. :-/ Elvileg nem vagyok belépve máshol. Azóta sajnos már olyan is volt, hogy amit anyámnak mondtam, azt "érdekes módon" másnap mondta, pedig nem rá vall.. Ugye ilyen sztorikat hallani, hogy beszélget 2 ember pl. babakocsivásárlásról, de még sose keresett rá, mégis utána elkezdenek olyan hirdetések feljönni. Ez persze a "hangalapú marketing", de gondoltam akár egy ilyen okos programra, amit mondjuk rátett valahogy a telómra (mindent megmagyarázna), de mivel az illető tett már más házban fel kamerát, aminek az eseményeit telón követte, az is benne van a pakliban, hogy elrejtett valamit nálunk is és emiatt hallotta. Már mondott is régebben ilyet, hogy felteszi, de mondtam, hogy ne.

Hogy kikkel lakom együtt.. Hát ez a férjem. :-/

máj. 23. 01:40
 9/11 A kérdező kommentje:
Ja és anyám üzeneteit is ismeri állítólag, de nem tudom, az ő telefonjáról vagy az enyémről sikerült megnéznie. Övéről úgy is simán, hogy valami "felteszek egy frissítést"-felkiáltással mást is bogarászott rajta. :-/ Persze ezeket bizonyítani is kéne, mármint elég gáz dolog ahhoz, hogy ne hagyjam annyiban.
máj. 23. 01:43
 10/11 anonim ***** válasza:
Én a helyedben gyári beállításokra állítanám vissza a telefont, miután elmentettem pár dolgot. Az új rendszeren PIN-kódot, mintát vagy jelszót állítanék be, ujjlenyomat kizárva, feloldhatja amíg alszom, FaceID esetleg.
máj. 23. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!