Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Androidos telefonoknál mi az...

Androidos telefonoknál mi az a Rootolás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Napokba érkezik meg a ZTE Blade telefonom. Első androidos telóm. Olvasgattam de nem vágok pár dolgot az androiddal kapcsolatban.: Mi az a "Rootolás"? "Laucher"? És persze hogy kell majd, honnét, és hogyan? Köszönöm!
2011. máj. 23. 02:55
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

1. Ezt elolvasod: [link] - ebből megtudod, mi az a rootolás,


2. Universal Androot nevű szoftvert (amit minden kretén ajánlgat) a Blade-re elfelejted,


3. z4root-ot innen letöltöd: [link] , Blade-re felmásolod, elindítod, engedélyezed a külső forrásból származó szoftverek futtatását, működik, örülsz,


4. felrakod azt az appot, amihez a root kellett neked, működik, örülsz,


5. adod nekem a pontot a hasznos válaszért.

2011. máj. 23. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
93%

A roottal lényegében megszerzed a rendszergazda jogosultságokat. Csak mivel az android linux alapú rendszer és ott rootnak hívják ezért lett androidnál is root.

A Launcherek pedig egy másik kezelőfelület. Windows Mobile-nál Home alkalmazásnak is hívták az ilyeneket. Több féle program létezik pl. ADW, ADW EX, Go Laucnher, Go launcher EX, Launcher Pro, Panda Home stb. Ezekhez lehet témát is találni (kivéve Laucnher pro, de ennek meg vannak widgetei, és szerintem kicsit jobban testre lehet szabni mint a többit) míg a gyári kezeleőfelülethez nincs és jobban testre szabhatóak is mint a gyári

2011. máj. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Uhh! Köszönöm szépen a válaszokat! :) Kezdem érteni a lényegét...remélem sikerülni fog!:D Első válaszolótól kérdezném, te katona voltál? Jesszus... De mennek a pontok köszönöm nektek!
2011. máj. 23. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!