Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogy kell androidot cserélni...

Hogy kell androidot cserélni Xperia X8-on?

Figyelt kérdés

Nem rég vettem egy Xperia X8-at telenoros és 2.1.1.A.0.6 rendszer van rajta amit egy 2.3.7-re cserélnék!

[link]

Ezt az oldalt találtam és a legalsót raknám fel rá a POPFAN rom-ot.

Olvasgattam hogy smint kell de elégé kínai(számomra)...

Ha lehet írja le valaki lépésenként. Annyit tudok h le kell menteni a régi rom-ot ha valami gond lenne. SD karit formázni kell, azt viszont nem tudom h mivel kell lehívni a root menüt vagy mit és hogy milyen programok kellenek.

Előre is köszönöm.


2011. nov. 20. 21:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ennél egyszerűbben senki nem tudja leírni, olvasgasd, értelmezd, nem kell egyből belecsapni, senki se úgy kezdte, hogy durr bele a közepébe, nem kell elkapkodni, és 100% menni fog(saját tapasztalat, nekem se volt először több ismeretem, mint amit az ilyen oldalakon, fórumokon leírtak.)
2011. nov. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Miért kéne leírni lépésről-lépésre azt a folyamatot amit már egyszer leírtak?

Mert ha az kínai akkor az is kínai lesz amit itt leírnak.

Amúgy meg van ez a link a leírásban(regisztráció kell): [link]

Itt szépen le van írva, hogy flashtoollal hogyan rootold a telefonodat és hogyan tedd fel vele a xrecovery-t. Ráadásul ha az már fent van akkor a program segítségével el is tudod indítani recovery módban a telefont.

Ráadásul még egy plusz lépést is be kell iktatni, mert az általad kinézet romot csak a cwm recovery-vel kell felrakni amit ugyanúgy mint a romot, xrecoveryből fel lehet tenni. Itt van leírás:

[link]

2011. nov. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Oké megpróbálom holnap ma már fáradt is vagyok ehhez.

Amúgy ezzel nem tudom teljesen gajra vágni a telefont ügye?

Tehát ha nem sikerülne akkor csak vissza állítom és kész?

Amúgy csináltam hasonlót samsung s5230al amin ugyan úgy az egész rendszert lecseréltem.

De az androidos csere jobbnak tűnik.

2011. nov. 20. 22:11
 4/11 anonim ***** válasza:
El lehet cseszni vele a telefont, de elég nehéz. Amíg a flashtool felismeri addig sok probléma nincs. Azzal fel tudod tenni az eredeti rendszert.
2011. nov. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ügyes voltam ráraktam minden hiba nélkül :D

Egy kicsit fura főleg a market mivel mást rakott rá az nem is tetszik annyira...:S

A beállítások menüje kicsit laggos lett de az vhogy nem is érdekel, de a progik amik voltak rajta nem írtam fel ez kicsit felidegesít de lényeg h megy a teló és jól!

Kösz az infókat, akinek viszont nem megy vagy nem tudja akkor írjon mert most már tudok én is segíteni :D

Valaki viszont tudna írni egy kis listát jó progikról?

PL: zenelejátszó, rendszerrel kapcsolatos dolgok!

2011. nov. 21. 22:15
 6/11 A kérdező kommentje:
Tudom nem programok hanem APP-ok mielőtt valaki beszólna:P
2011. nov. 21. 22:17
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát igen. Az új Market ronda. Lehet próbálgatni a romokat míg meglesz a tökéletes. Valamelyikben csak nem laggol a beállítások menü.


Jó alkalmazások:

Zenelejátszó: Player Pro

videó lejátszó: mx video player

üzenetkezelés: go sms pro

ébresztő: alarm clock plus

pdf olvasó: ezpdf

quck settings, ez amolyan mindenes kapcsolgatós

képnézegető: quick pic

wifin keresztül fájlcserére gép és a teló között: samba filesharing

kezelőlfelületnek meg a Go launcher ex, teletűzdelve go widgetekkel.

De javasolt több alkalmazás kipróbálása.

2011. nov. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ok köszi le is töltöm majd őket.

Amúgy lecseréltem a 2.3.5 GingerBread MiniCM Alfa1.7 nevű verzióra a szoftvert és most nincs menübe lag és nem is lassú a telefon sem. Érezhető hogy más van rajta.

Ügye ezeket "főzőt" romoknak hívják, hát a PoPfan ROM-nál túl sok fűszer került bele a főzés alatt...

2011. nov. 22. 14:47
 9/11 rostasmark válasza:
Le kell törölni mindent ami a telefonon van és csak akkor lehet mert én is elvoltam vele 2 hétig és igy kell
2013. jan. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 rolandka11 válasza:
segitsetek mar nekem is van facebookod
2016. febr. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!