Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hétköznapi embernek kell...

Hétköznapi embernek kell víz-por-ütésálló telefon?

Figyelt kérdés

Gondoltam, hogy olyat veszek, mert 1-2x sikerül leejtenem a telefonom, de a reklámban szörgffel, meg barkácsolós meg ilyen emberekkel reklámozzák, hogy nem lesz baja a víztől, az ütéstől, a sártól.

Én meg nem nagyon vagyok lyen környezetben.

Tehát, egy hétköznapi embernek, fontos az ilyen?


2012. jan. 11. 10:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha nem akarod rendszeresen cserélgetni, akkor szerintem hasznos. Én minden telefonom csak akkor cserélem le, ha tönkrement az előző, és tény, hogy ezek olyan alkalmak voltak, hogy pl. nyaraláskor a kertésznadrág felső zsebébe tettem a telefont, és bementem a tengerbe (bokáig érő vízbe) kagylót gyűjteni. Ahogy lehajoltam, kiesett a telefon, és hiába kaptam ki azonnal a vízből és szárogattam, meghalt (nyilván a só miatt). A következő telefonom ellopták, de az utána következőnek megint az volt a halála, hogy a nyitott ablakban ülve telefonáltam, megszédültem, persze kapaszkodót kerestem, a telefon meg lezuhant. Tehát újat kellett venni.

Ha te is hasonlóképp vagy ezzel, akkor szerintem megéri.

Ha viszont évente cseréled a telefonod, mert szereted a legújabb technikát használni, akkor nem éri meg, legfeljebb ha leesik, pár hónappal előbb veszed meg a következőt.

2012. jan. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Nem hangzik haszontalanul a dolog. Főként az ütésállóság. Szerintem nincs nagyon olyan ember, aki még sose ejtette le a telefonját. A vízállóság meg akkor jön jól, ha esőben bőrig ázik, és nála van a telefonja. Ami meg vízálló, az egyben porálló is.
2012. jan. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
első hozzászóló: Ha a sokadik emeletről esik ki a teló, azt még az ütésállók se hinném, hogy túlélik. :)
2012. jan. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
én a szabadban dolgozok(erdő stb)szerintem egy komolyabb telefontok elég.szoktam leejteni megázni,rá is léptem és semmi baja pedig érintős teló.szerintem így olcsóbb
2012. jan. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Persze, sokadikról nyilván meghal, de ez csak kb. 6 métert esett. Ennyit egy jó telefon azért kibír.
2012. jan. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én egy teljes mértékben hétköznapi felhasználó vagyok, de ennek ellenére Defyt akartam venni. Leejted véletlenül tuti nem lesz nagy baja, vagy ha véletlenül elázol valahol, akkor nem fog beázni stb. Mondjuk én szeretem a geocachinget is, oda sem árt egy átlagnál többet bíró telefon. Szerintem nagyon is jó dolgok ezek, kár hogy nem sok van a piacon. Ha ilyenen gondolkodsz, vegyél Motorola Defy-t vagy Defy Plusz-t, esetleg egy Xperia Active-ot. Galaxy Xcovert pedig kerüld nagy ívben, nagyon sz@r telefon.
2012. jan. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mind a 3 funkciónak megvan a maga helye.


Pl: a vízállóságnak akkor van értelme, hogyha uszodába jársz gyakran, így pl beleesik a vízbe vagy valami. A porállóságnak akkor van értelme, hogyha olyan helyen vagy ahol nagy a tér, és sok a por. Tornapályákon salak van, de ha valaki homokos úton lakik akkor is hasznájára van a porállóság. Ütésállóság az bármikor jöhet, hiszen sosem lehet tudni, hogy mikor ejted el. Nekem egy másik telóm már landolt a paprikás csirkémben egy szombati ebédnél képernyővel lefelé de nem volt semmilyen álló sem. Mindegy. Fent leírtam, hogy mikor minek van értelme. Ha ilyeneket csinálsz akkor érdemes egyet venned.

2012. jan. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az ütésállóság jó dolog, nekem már repült el biciklizés közben és csak egy pici nyom emlékeztet rá a sarkán.

A vízállóságot is megtudod ha egyszer nyáron elkap egy zivatar. Én sokat járok horgászni, esett is vízbe már nem egy telefonom. Ezt ugyan nem ejtettem még be, de nem is kell attól tartanom hogy baja lesz a halak között.

2012. jan. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ilyen strapabírónak kéne lenni az alapmodellnek, aztán jöhet a többi csicsa. Vicc, hogy a méregdrága csudaherkentyűt óvni kell, mint egy antik porcelánt. De nyilván a gyártók se nagyon bánkódnak, hogy törnek-repednek a telefonok...
2012. febr. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
samsung c3050-em van a másik telom is samsung 8000ftos kis vacak... annyiszor ejtettem vertem már le hogy a a műanyag sarkából letört egy darabki is már, még sincs semmi baja.... nálam a telokra jobban hat a gravitáció, agy ha veszek majd spécibb telot csakis ütésállót :D (a reklám meg nyilván túloz, hisz az is eszköze)
2012. jún. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!