Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Okostelefonon ha internetezek,...

Okostelefonon ha internetezek, kb mennyi adatforgalmat csinál az msn egy óra alatt csak szöveges üzenetekkel kommunikálva? és mennyit a skype, ha hanghívást intézek skyperól-skypera?

Figyelt kérdés
Ezenkívül azt is jó lenne tudni hogy mennyi a forgalom internetezés, emailezés terén.. mondjuk ha egy hónapban 450 oldalletöltéssel számolunk? (sima weboldalak, youtube nézés meg ilyesmit nem.)
2012. jan. 20. 03:22
 1/3 anonim ***** válasza:
68%

Az MSN csak szöveges üzenetekkel kommunikálva egy óra alatt szerintem 2-3 Mb-nál nem fog több adatforgalmat felhasználni.

A Skype hanghívás olyan 20-30 Mb körüli adatforgalmat fogyaszt egy óra alatt.


Egy átlagos weboldal mérete 500 Kb körüli, de a nagyobbak akár 1 Mb-osak is lehetnek. Ez alapján a 450 weboldal 250-300 Mb-ba belefér.


Ha veszel egy 500 Mb-os csomagot, az az adatmennyiség ésszerű használat mellet elegendő lesz okostelefonon egy hónapra.

2012. jan. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%

Egyébként ha Emailezel, a Gmail, illetve a Freemail mobil felülete csak kb. 50 Kb forgalmat generál, tehát ha ezzel csinálsz 450 oldalletöltést, akkor az csak 20 Mb forgalmat generál.

Illetve ha Minioperát felteszed a telefonra, az lekonvertálja mobil méretre a weblapokat, ez főképp a képeket érinti, így akár ötször is többet böngészhetsz ugyanazzal az adatmennyiséggel.

Minioperával akár 3-4000 oldalletöltésre is elegendő lehet 500 Mb.

Ez egy komprumisszum. Gyengébb lesz a weblapokon a képminőség, de nagyságrendekkel több oldalt nézhetsz meg cserébe.


Ezért írtam az előbb, hogy 500 Mb ésszerű használat mellet elég lesz egy hónapra. Nekem 100 Mb-os csomagom van, böngészésre (Minioperával) tökéletesen elegendő ez is, bár én Skype hanghívást nem indítok vele.

2012. jan. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm, ment a zöld kéz.

megfogadom a mini operát. a skypehívás meg szerintem nagyon ritka lesz, alkalomadtán :)

2012. jan. 20. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!