Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mobilnet probléma androidos...

Mobilnet probléma androidos telefonon - nem netezek, mégis számol?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam egy új androidos telefont, első dolgom volt játékokkal is megpakolni, és tettem rá 3G számlálót is, hogy figyelje az adatforgalmat. 0-ról indult, és nem is kellett internet, elég volt a játékokkal játszanom ahhoz, hogy 2 MB-ra ugorjon a számláló fél óra alatt. A játékok menüjében nem lehet kikapcsolni az ilyen kapcsolódást, a telefonon viszont van olyan menüm, hogy "adathálózat deaktiválása", akkor viszont olyanokkal riogat, hogy a szolgáltatóm pluszköltségeket számol fel. Mit tudok tenni azért, hogy ne számoljon fel adatforgalmat minden gombnyomásért?
2012. febr. 2. 20:24
 1/2 anonim válasza:
beállítások/vezeték nélküli hálózatok/mobilhálózatok/adat engedélyezve(Adathozzáférés engedélyezése a mobilhálózaton) ez ne legyen kipipállva, és akkor nem lesz neted(mobil), csak ha kipiálod. Remélem segítettem:)
2012. febr. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 rémuralom válasza:

A beállításokban a vezeték nélküli kapcsolatokon belül a mobilhálózatoknál tudsz olyat, hogy az adatforgalom engedélyezése mellől kiveszed a pipát.

A játékok, nem tudom, milyen játékokról van sz, de lehet, hogy adatforgalmat igényelnek. Rengeteg olyan játékot találsz a Marketen (meg egyéb helyeken az interneten), amelyekhez nem kell adatforgalom, próbálj ilyenekkel játszani.


Az a szolgáltató plusz költségeket számol fel blablabla meg azért lehet, mert az adatforgalmat igénylő játékok mindenképpen adatforgalmat fognak generálni. Ha az előfizetésedről letiltod őket, akkor előfizetésen kívül számlázott adatforgalmat fog generálni, és az nem olcsó mulatság.

2012. febr. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!