Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi az a root és hogy kell...

Csency888 kérdése:

Mi az a root és hogy kell csinálni?

Figyelt kérdés
Az egyik kérdésemre olyan választ kaptam amiből kiderült hogy valami root kellene az okostelefonomra... de azt sem tudom mi az...

2012. szept. 1. 02:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Köznyelven megfogalmazva korlátlan hatalom a telefonod felett. Amit eddig nem tudtál megcsinálni, mert csak korlátozott felhasználó voltál a telefonodon azt ezután meg tudod csinálni.

Olyan, mint pl. Windowsnál a vendég fiók és a rendszergazda (ahol a rendszergazda a root, mert ugye mindent meg tud csinálni).


Telefonfüggő, hogy hogy kell csinálni, googlebe beírod a telefon nevét +root és kész, követed a leírást.

2012. szept. 1. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 saelin válasza:
Én csak megemlíteném, hogy a telefon piszkálása a garancia elvesztésével járhat. Úgyhogy, ha ki akarod rootolni vagy más rendszert akarsz rátenni várd meg míg elévült a gari... Ha valami baja van a készüléknek inkább a szervizbe vidd, ezzel rengeteg kellemetlenséget megspórolhatsz.
2012. szept. 1. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Aki ilyen kérdést tesz fel, az ne csináljon a telefonjával semmit sem.
2012. szept. 1. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én meg megemlíteném, hogy nem jár garanciavesztéssel.
2012. szept. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

én is ugy toom h nem jár gari vesztéssel de 1 kérdésem lenne:

van olyan magyar oldal ahol szépen leirják a root menetét?(több telefonra persze)(htc sensation xe re kéne spec))

2012. szept. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én olyat még nem találtam, amit meg is értenék pontról pontra, persze tök hülye vagyok hozzá. Az viszont tény, hogy eddig a legrészletesebb leírás, amit olvastam, az is úgy fogalmazott, hogy azt egy olyan ember, aki egyáltalán "nem része ennek a világnak" az nem érti meg.

Vannak ilyen easy root programok, amik egy kattintással működnek, pl. one click root, meglehet próbálni, hátha működik. Van egy app. amivel tudod ellenőrizni, hogy sikerült-e, ez a Root check.

Nálam azért nem lehetséges, mert 4.0.4 van fönt, s azt még nem lehet rootolni, tehát vissza kéne raknom a 2.3-mat, amit rootolni, majd azt újra fölfrissíteni 4.0.4-re. No én már ott elakadok, hogy a 2.3-mat visszarakni.

2012. szept. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
szal most h nálam a 4.0.3 van fennt nem is tudom rootolni?XD még ha akarnám se?
2012. szept. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
De! Úgy, ahogy leírtam. Visszarakod a 2.3-mat, rootolod, majd fölfrissíted 4.0.3-ra.
2012. szept. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

és ahoz honnan és mit kéne leszednem?

(ugye nincs rá esély h elbassza ma telefonom?XD) gari már nicns rá

2012. szept. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Lg optimusom van. letöltöttem rá a universal androot nevű programot de hiába próbálom rootolni,ki írja hogy failed...
2012. szept. 1. 10:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!