Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért van az, hogy mondjuk az...

Miért van az, hogy mondjuk az Ipad Mini-ben nincsen csak 512mb ram és csak 1GHZ-es a processzora, de akkor is minden játék megy rajta? Egy csomó androidos tablet dupla magos és 1GB rammal nem képes erre ez miért van?

Figyelt kérdés
2013. jún. 18. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:
iOS van rajta, jól optimizált rendszer, játékoknak kisebb a rendszerigénye
2013. jún. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 reptoid ***** válasza:

Mert iPad miniből csak 1 van, rendes iPadből is csak 3 (4) van. A mini is elég sokban hasonlít az iPad 2-re. Szóval ha sokat mondunk, akkor is van 4-féle iPad. Androidos tablet ezzel szemben van rengeteg, mindegyik más-más belső felépítéssel.


Amikor csinálnak egy játékot, akkor eldöntik, hogy mennyi időt/pénzt szánnak a fejlesztésre. Ezen az x időn/pénzen 4 iPadnek kell osztozkodnia, és nagyon sok Androidos tabletnek. Magyarán egy Androidos tabletre elég kevés idő/pénz jut.


Nyilván ez egy eléggé leegyszerűsített dolog, de azért rávilágíthat a lényegre.



Ezenkívül valószínűleg jóval több embernek van pl iPad minije, mint egy konkrét típusú Androidos tablete. Ugyanannyi fejlesztéssel több embert elér ugyanazon a színvonalon, mint egy Androidosnál. Több embert ér el, több pénzt tud beszedni érte, ezért oda jobban is odateszi magát, hogy jó programot adjon ki.


Emellett vannak mindenféle kimutatások is, amiknek a hitelességét én nem tudom bizonyítani, hogy az iPad felhasználók inkább fizetnek egy programért, mint egy Androidos felhasználó. Elvégre a cucc is többe kerül, nyilván van pénze alkalmazásra is a vevőnek. Egy fejlesztőt ezek is nyilván befolyásolják.

2013. jún. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Fú nagyon köszi! :) Ennél jobban szerintem még Steve Jobs sem tudta volna jobban elmagyarzáni nekem :D köszi! Még 1 kérdés. Az IOS-re is ugyanúgy letudnék kalózkodni programokat amik amúgy a storeban fizetősök lennének? Mert most androidos készülékem van és ezzel azt csinálom, ha lehet nem veszem meg az alkalmazást.
2013. jún. 18. 15:23
 4/8 reptoid ***** válasza:

Jó eséllyel le.

Ahogy minden más hasonló dolognál, itt is a híres, népszerű dolgoknak hamar van kalóz alternatívája, de egy 0,89 centes Goldman Hodgkin Katz egyenletet számoló alkalmazást, amit velem együtt max 10 ember töltött le szerintem összesen, nyilván nincs :D

2013. jún. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát jó azért én sem olyanra gondoltam.. :) Nagyobb alkalmazásokra elsősorban :D Köszi szépen a választ! :)
2013. jún. 18. 15:49
 6/8 anonim ***** válasza:
#2 jól leírta a dolgokat (kivéve az utolsó bekezdés, az hülyeség), de azért azt gondoltam megjegyezném, hogy azért egy 2 magos Androidos tablet már bír minden játékot ugyanúgy, még az intenzívebbeket is.
2013. jún. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És itt konkrétan milyen tabletre gondolsz? Mármint a neve érdekelne. Mert, ha már lemondanék az ipad-ról akkor ez legyen sokkal olcsóbb, mert annak semmi értelme, ha 10 ezer forinttal olcsóbb, mint az ipad. Mert akkor még úgyis az ipad érné meg. Milyenre gondoltál? nézegettem a wayteq-et, de annak elvileg nagyon rossz az érintő felülete. Nekem a Nexus 7 sem jön be, mert egy tesztvideóban jobban teljesített az ipad és nem is olyan sokkal olcsóbb nála.
2013. jún. 18. 16:40
 8/8 A kérdező kommentje:
És hiába erős az a tegra 3, de nagyon sok jó játék élvezhetetlen a támogatás hiánya miatt. :/
2013. jún. 18. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!