Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nokia Lumia 820 vagy Sony...

Nokia Lumia 820 vagy Sony Xperia SP?

Figyelt kérdés
Miert?
2013. aug. 14. 22:26
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Félreértés elkerülése végett: #6-os hozzászólónak szántam az üzenetet.
2013. aug. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
57%
Lumia 820 as gyorsabb , mivel az SP androidos , hiába az a pár plusz herc , nézzél videókat te is rájössz , a husszú zsumbúj zövegben csak értelmetlen hablaty volt , hogy csődbe mennyen a nokia , lehetetlen . és egyéb unalmas hülyeségek , kapod a gyenge százalékot majd lemegy az arányod is .
2013. aug. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
25%

Nos, kedves #8, ha a % aránnyal jössz, a te kommented tűnik nekem 0%-ban hasznosnak... :)


Ha szerinted az alig 220 ppi érték ugyanolyan, mint a HD kijelző 320-as ppi értékkel, akkor ne haragudj, de k*vára kiröhöglek! :D Ha te telefon boltban dolgozol és ilyet állítanál nekem szépen kiccamognék a boltból. :D Na meg szerinted nem kell erősebb hardver? Mutasd már meg pl. a Need for Speed Most Wanted milyen gradfikán fut a Lumián (adreno 225, lol), mint az SP-n (adreno 320). Gondolom feltűnne, hogy nincs real time reflection, motion blur, sunshaft, stb effekt. Nem fordítom le, majd kiszótárazod, úgyis szuperokos vagy.


Azért mondtam, hogy erősebb a hardver az SP-ben, mert valóban így van. A 2 magos Krait 1,7-en adreno 320-szal+snapdragon S4 pro SoC-kal erősebb, mint a 2 magos 1,5-ös krait adreno 225-tel (majdnem 1,5 éves gpu...) és sima snapdragon s4 SoC-kal. Az Adreno 225 jól tudja mozgatni akadás nélkül a 800x400 felbontást, gratula... Az meg, hogy szerinted azért kell 4 magos proci, meg jobb gpu, hogy fusson az android... hát hozzád se vinnék telefont. :)

Gondolom tudod mit jelent a FULL HD? Mutass már PC-n 1 magos procival full HD-ban felbontást, akár a legcsúcsabb vga-val (főleg játékot). Szerintem lefagyna a gép.


Érdekes, hogy telefonboltban dolgozol, de alapvető ismereteid nincsenek.


Az androidfagyás meg task killer-cleaner stb. miatt van. Az agyhalott felhasználó kitörli a rendszerfájlokat + kikapcsolja a rendszerfolyamatokat, jóhogy le fog fagyni. De ezt windows felhasználóként tudhatnád. Gondolom ezeket a programokat sem ismered, pedig te nagy telefonguru vagy.


Szoftveres részt meg hagyjuk, az android mindenben fejlettebb, nem véletlen, hogy a WP-t használják a legkevésbé és kihalóban van (konkrétan a HTC most hagyta abba a WP-re gyártást). Csak a Nokia tartja életben, viszont ez a cég a csőd szélén, minden telefonjuk egyre nagyobb fail.


Szóval továbbra is úgy néz ki, az SP magasan veri a Lumiát.

2013. aug. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
67%

Már megbocsáss, nem akarlak megbántani, de miről is beszélsz pontosan?

Ha az a drágalátos android olyan jó operációs rendszer lenne, akkor miért kell neki egy ilyen erős rendszerkövetelmény? Talán azért mert a túlzott fejlesztői szabadság miatt hajlamos az instabilitásra.

meg azért ne hasonlítgass össze egy számítógépet egy okostelefonnal...még jelenleg nem tart ott a mobiltechnika , hogy kiváltsa a teljesértékű op.rendszereket.

de a legjobb az egészben, hogy nem kell itt példálózni játékokkkal, meg hatalmas számítási teljesítményekkel.

amúgy meg miért nem elég az a felbontás, ami a lumia 820-ban van? miért kell egy telefonba full hd panel belezsúfol? egy tévénél meg megértem, de egy telefonnál abszolút felesleges...őszintén szólva nem sok értelme van azon kívűl, hogy eszi az áramot...lehet, hogy szebbek a képek és a videók rajta, de ez az egész csak a divat miatt van így...divat és semmi más, ugyanúgy, mint a tepsiméretű kijelző...funkcióban nagyon sok értelme nincs átérni kényelmesen egy ujjal nem lehet.

de egyet magyarázzál meg, hogy honnan veszed azt a baromságot, hogy a nokia haldoklik. a nokia majd akkor fog haldokolni, amikor már nem tud pl. új telefont bemutatni...ennyi erővel mondhattam volna én is egy másfél évvel ezelőtt, hogy a sony haldoklik...majdnem padlón volt, az eladásai kezdtek romlani...szóval ez akkor nem haldoklás? mert a nokiánál ugyanez a szitú játszódott! le. de a nokia haldokli.

Szóval tényleg gondolkozz el azon, hogy mit is válaszolsz, mert lehet, hogy nevetséges neked az egész, de nem a több maggal az ultratuti hardveres felépítéssel kell élni...manapság a technológiával se lehet lépést tartani...ennyi erővel 2-3 havonta dobhatnád ki a telefonodat, mert ki jött egy új

de a kérdésre válaszolva, a válaszom nokia lumia 820!

miért?

stabil, nem akad, carl zeiss objektív van benne (eszméletlen jó képekkel, pl. [link] teljes offline navigáció, ami még elnavigál is, és nem kér cserébe néha netet...rengeteg speciális app, ami csak nokiára létezik, cserélhető hátlap (a nyilvánossá tett tervek alapján, akár saját hátlapot is készíthetsz, csak egy 3d nyomtató kell hozzá), nokia clearblack display, ami napfényben is kitünően látható az akkuidő romlásának nagybani rovása nélkül...röviden ennyi...jah és teljes integrálási lehetőség a microsoft további eszközeivel, termékeivel (windows, xbox, hotmail, microsoft live, skydrive stb.)

a sony sp-nek, amúgy mi értelme van...minek az a ledes villódzás az alján...házidiszkóba lehet, hogy de amúgy semmi haszna

2013. aug. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
a korábbi linkem hibás volt: ez a jó link [link]
2013. aug. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
A nagy Sp fann nak 0% a hasznossági mutat
2013. aug. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
64%

#13-as


Alapból én nem ítélem el az alacsony százalékú válaszadókat, de ha valaki már okoskodik, meg másokat leoktat,akkor azért lehet van valami alapja,hogyha az aránya feleannyi mint kellene.A miheztartás végett nem én pontoztam le a válaszod,de ha 10 ember mond valamit és mégse hiszed el tényként azzal senki nem tud mit csinálni.


Az a legnagyobb probléma,még ha a válaszaid egy része tartalmaz is hasznos dolgot, hogy magát az ok-okozat elvet és a vásárlói centrikusság szempontjából való megítélést sem érted,ez alapján még értelmetlen is a válasz,de ezekbe már kedvem sincs belemenni mert ez egyéni felfogás vagy megítélés szüleménye,ugye.

A ppi érték mizériát én kiveséztem,ha nem vagy képes megérteni akkor utána olvasol,ha telefont venni jönnél be akkor a,lepasszolnálak másik eladónak mert szerintem már az első mondattal felidegelnél b,úgy jössz be hogy tudod mit veszel.De én biztosra veszem hogyha eléd rakok 2 ugyanakkora panelt eltérő felbontással, nem tudnád megmondani melyik melyik.Másrészt ha 3 éve vettél volna egy 5800-át, aminek 640x360as felbontása van 220-as ppi értékkel szintén, az tűélesnek volt titulálva,és látom is,egy rece nincs rajta,ezen elv alapján nyilván átlagszemnek nincs "ereje" különbséget tenni köztük.Érdekes,lehet 3-4 év alatt az emberek látása olyan éles lett hogy ugyanazon ppi érték akkor tűéles volt (és az) most már meg nem trendi mert "recés",furcsa dolgok történnek itt..


Az emberek nem játékokra verik magukat a telefonon,nem arra való elsősorban,arra ott a pc a konzol és társaik.egy okostelefon nem mérvadó tulajdonsága (nem arra van) hogy az ember ultimate grafikán játszon 4,x colon,mert értelmetlen.Ez alapján nem erre van kitalálva se az sp, se a 820, se semmi, max az n-gage meg néhány széria, másrészt a telefonon való játék ugy kb a tizenévesek hypeja lehet óra közben,efelett inkább egyszerű populárisabb játékokkal játszanak.(mérges madarak pl)nem is értem hogy lehet ez szempont egy telefonvásárlás elött,hogy van e az adott játékban motion blur meg hdr meg kitudja.még az érvelést se értem,dehát mindegy.A wp-re optimalizált játékok kicsit másak,de röhögve elfut egy mirrors edge és egy assassins creed is egy 820on,vagy az arkham city, nem hinném hogy ez valakinek problémát okozna,de ezek szerint mégis, ez lesz a telefonvásárlás gerince hogy milyen játék fut rajta és hogyan..


Az lehet hogy az spben ilyen-olyan tipusú emilyen-amolyan procsszor és vas van,de ennek is mi az oka 1, normálisan fusson a rendszer mert fáj nem fáj nem jól optimalizált,2,legyen motion blur.....xd namármost a lumia hardvere még ígyis bőven sokkal több mint amit ez a rendszer(wp) és a rajtalévő alkalmazások megkövetelnek, így nincs szükség arra hogy havonta új vassal szerelt és új soc-os lapokat adjanak ki, mert a több éves hardveren nyújt flottabbul futó teljesitményt.az is érdekes hogy egymásmellé téve egy 620at és S4-et, utobbi képes volt belaggolni hát csak pislogtam. szóval ezért kell egy überhardver... egy wp-s telefonba fölösleges hardver pakolni és mindig újitgatni olyan lenne mintha ferrarival mennél el a tescoba. nnincs értelme, nem lehet kihasználni nem követeli meg a vásárlás hogy sportkocsival menj oda,mert egy egyszerű kombival" ugyanúgy megteheted pontosan ugyanazt.ezért van ilyen hardver a wpben.de ha hiányolnád,a "tudatlanok" kedvéért egy frissités engedélyezni fogja a 4magot és a csilivilliséget,a microsoft már most leközölte hogy semmi értelme nincs, de mivel a felhasználók ez alapján vesznek meg valamit,hogy 2 mázsa mag van e benne,így muszáj lesz..

történetesen azért kell a jobb vas android alá,mert optimalizálatlan, olyan mint a nem is tudom a crysis első része.azt vesszük androidnak". van vagy 5-6 konfiguráció (azok a gyártók akik androidos telefont is gyártanak)akik összeraknak egy-egy pc-t hogy futtassák a "játékot". elindulni el fog, a legegyszerűbb gagyiságon is,de annak semmi értelme (ezért nem ajánlják a 30-40.000 alatti androidokat) és nem is lehet teljesen kihasználni a képességeit a rendszernek.aztán egy másik gyártó is összerak valamit, ami azért már komolyabb vas, ezen hellyel közzel elmegy, hozza azt a szintet amit neki kell,de még igyis van hogy nem teszi azt amit kellene úgy ahogyan kell.és olyat is összeraknak amiben mindenböl a legújabb és leggyorsabb van,azon jól fog menni,de mivel az egész komplexuma kaotikus, néha hajlamos lesz igyis belaggolni.vagy swappolni,vagy kitudja mit csinál..úgyhogy igen, kell egy jó erős vagy hogy fusson rendesen a rendszer.


ezt a pc-s 1 magos eszmefuttatást nem teljesen értem,lehet nem is baj.


Az alapvető ismeretem ott kezdődik hogy az alapján adok el valamit, amire használni akarják,nem pedig az alapján hogy másfél éves ezmegaz van benne vagy nem, ráadásul az alapvető ismeretek nem követelik meg ezen tulajdonságok közül egyiket sem ami alapján te az sp mellett érvelsz. nem jönnek be azzal hogy "heló játékra kell telefon" vagy hogy "heló magyarázd már el nekem mi az a ppi érték".mert történetesen a vásárlók 60%a azt se tudja milyen rendszer fut a telefonján de tudják,ha más lenne,jobb lenne.arról meg főleg nem tudnak mi van benne.


Androidot én nem láttam még kifagyni,csak szörnyen lassulni,összeomlani, vagy öntudatra ébredve,na meg nem hiszem hogy a felhasználók azzal szórakoznának hogy rendszerfájlokat törölgetnek vagy folyamatokat állitgatnak le.tény hogy az andoird, a használat során, még ha be is zárkálod a háttérben futó folyamatokat és takaritgatod rendesen, akkoris annyi lomot és adatot tárol mélyen magában amelyek elöbb utóbb belassitják és rászorul egy soft resetre..itt van előttem 2 is,mintha irtam volna de nemtudom leírom megint, egy lg optimus 3d, kb 4 és fél perc mire bekapcsol..2.3al ..szegénykém elég reumás állapotba van 1 év után. és egy s advance ami kb féléves,menüváltásnál megakad, tele van adattal hála főleg a vizuális felületnek és már lassan rá is fér erre (is) a soft reset,de nem sorolom ezek tulajdonságait, el kéne hinni talán, több szakfórumot meg statisztikát olvasni.de ha akarod, akkor összeírom majd neked hogy mikor visszahoznak egy androidos telót, akkor azt miért teszik és mennyi idősek..meg hány mag van benne és mikoriak..


Nem a wp-t használják a legkevésbé, nem mindenben fejlettebb az android és a haldoklásnak közelébe sincs a rendszer, most lépett a 3. legnagyobb gyártó helyére.a htct a kutya se veszi 0 támogatással, talán azért nem gyárt már wpt hogy mentse magát amig még teheti ,de sajnos ez elkerülhetetlen lesz szerintem.nem tudom neked mi a fail",lehet a legjobb mobilos kamera, vagy egyéb hardveres elemek,nem tudom , a válaszod első fele még egész értelmes volt, itt már megint előjött a tizenéves szubjektiv hiszti,nem is megyek inkább bele,azt gondolsz ugye amit akarsz (dehát ha hülyeség akkor...)


és eddig sem verte az sp a lumiát,szóval nincs továbbra is".fórumoldalon is feltetted ezt a kérdést?hogy melyik telefon jobb a 2 közül,ahol szakértők" részletesen leirkálják neked melyik jobb miben és melyik nem? mert nem hiszem..ha még mindig játékoktól való függésröl beszélsz és hogy az hogy megy egy telefonon.

2013. aug. 17. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Értem-értem-értem, nem a mag számít, sem a hd kijelző... akkor a 825 miért 4 magos lesz 1 giga (2 talán) rammal, adreno 305-tel? :S Ez egy full androidos konfig... mégis mi történik? WP8-nak talán gyenge a hardver? o.O
2013. aug. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Jah és valószínűéeg full hd-s lesz a következő Nokia, biztos rájöttek, milyen ocsmány recés kijelzőket raknak a tróger telefonjaikba.


Bementem tegnap T-pontba, az SP mellé raktam az egyik Luimiát, asszem 620, vagy 520 volt, mindegy, valami 2 magos... hát röhögtem egyet. K*vára látszik a különbség, az SP javára. A nokiának olyan a kijelzője kb, mint egy 2 éves samsungé... túlszaturált, mesterséges színek, és sajnos nagyon látszik, hogy kisebb a felbontás... borzasztóan recés az SP mellett.


Ezek szerint másmilyen szemem van, mint neked. ;(

2013. aug. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Barney96 ***** válasza:
60%
Nem lehetsz annyira **** hogy belekötsz abba hogy egy alsóközép kategóriás telefonon 480*800as kijelző van.. Komolyan.. Talán nem 5cm-ről kéne nézni a képernyőt. Egyébként egyszer éni odatettem a lumia 620amat egy xperia go mellé és szánalmas milyen recés volt. Amúgy szerintem a l520/620 párosnak a MAGA KATEGÓRIÁJÁBAN jó kijelzője van, Ugyanezt nem feltétlenül mondhatjuk el az xperia z tft paneljéről (ezt az állítást a 2x taperolásra és bogmester véleményére alapozom)
2013. aug. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!