Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Iphone letiltás. HELP!?

Iphone letiltás. HELP!?

Figyelt kérdés
Letiltották az Iphone-omat. Kb. 1 éve vettem magánszemélytől. Készült adásvételi, amelyben garanciát vállalt, hogy nem fogják letiltani. Ilyenkor mit lehet tenni? A Vodafone központi számán azt mondták, hogy vigyem be az adásvételit az üzletbe és akkor feloldják. Erre az üzletben azt mondták, hogy ez hülyeség. Ti hallottatok már ilyesmiről? Ez egyedi elbírálás kérdése?
2013. nov. 1. 22:44
 1/8 anonim ***** válasza:
persze, hogy hülyeség. azért, mert valaki nem fizeti, egy adás-vételi nem fogja felülírni ezt(bár tegyük fel, ebben az esetben simán el lehetne képzelni, hogy mondjuk a hátralékot átvállalhatnád, de még ezt sem lehet). max polgári pert indíthatsz az eladó ellen, de nem hinném, hogy a végén kapnál tőle kártérítést.
2013. nov. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Miért nem?
2013. nov. 1. 22:52
 3/8 anonim ***** válasza:

Két lehetőség van.

Az egyik hogy kp-re vette a telót és a letiltás más okból történt. Ilyen esetben valóban feloldhatják (ha akarják) ha a tulajdonviszonyt igazolni tudod.

A másik az, hogy a vásárláskor valamilyen kedvezményt vett igénybe szerződéses jogviszonyért cserébe, amit nem teljesített. Amíg a szerződött feltétel nem teljesül, a szerződésben foglaltak szerint a szolgáltató jogosult az abban kikötött szankciókat véghezvinni. Ebben a felállásban az adásvételid csak az iskolai papírgyűjtésen ér valamit. Hiszen a tulajdonjog a szolgáltatón marad, akkor is ha a pápával írattál papírt.

2013. nov. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
más okból végülis csak akkor tudná, mondván poénból letiltatni, ha meglennének a papírjai. szóval valószínű tartozás. azért nem valószínű a sikeres per, mert ha már tényleg 1 éve nálad van, és idáig semmi gond nem volt vele, előfordulhat, hogy nem direkt nem fizeti a számlát, hanem munkanélküli lett tegyük fel, és nincs miből fizetni tovább. és ha ez így van, akkor esetleg átváltják neki közmunkára, és ledolgozza az okozott kárt. szomszédoméktól tudom, ő is megjárta már ugyanígy, bár nem 1 év után, hanem kb 2. hónapon már tiltották, az eladó meg volt olyan amatőr, hogy azért mégis saját adataival aláírta az adás-vételi szerződést, és írásba adta, hogy tehermentes. szomszédom perre ment, meg is nyerte, de kapott 40 nap közmunkát a srác, mert nem volt semmilyen vagyona, amiből megtérítse a kárt. meg persze ismerősnek nem lett jó a telefonja.
2013. nov. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Még akkor is tilthatják ha a tulaj lopottnak jelenti.
2013. nov. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
mondjuk határeset, elvben akkor is kellenének a telefon papírjai hozzá, nekem is 1x ellopták a telefonom, az eredeti tulajnak kellett elpostáznom a papírjai másolatát, mert csak az eredeti tulajdonos kérheti a letiltást, de elképzelhető végülis, hogyha nevén van, akkor papírok nélkül is elhiszik, hogy az övé...nem tudom.
2013. nov. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Nem mondják meg a Vodánál, hogy miért tiltották le. Pedig elég fontos lenne....:S A srác nem lett munkanélküli, ezt biztosan tudom. És azt is, hogy még árul más dolgokat a neten. Plusz szerintem nem ő vette a telót a Vodától, ő a második tulaj és én a harmadik vagyok. Ilyenkor mivan? Valami ötlet?
2013. nov. 2. 11:40
 8/8 jackpot2567 válasza:

szia! van 2 választásod

1. Indítasz ellene polgári pert és ha megnyered akkor se biztos hogy kapsz kártérítést

2. ha a vodafon tiltotta le akkor kicseréled az alaplapot 40-60 ezer ft-ér és örülsz

2014. aug. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!