Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Jótállás elvesztése így?

Jótállás elvesztése így?

Figyelt kérdés
Nos, van egy T-mobileos S Advance-m. Fölfrissítettem 4.1.2 JB-re. De piszokmód fogta a telefont. A Blitz Brigade nevű játék akadt rajta míg 2.3.6 GB-n nem. Így elvittem szervízbe hogy legyenek szívesek visszatenni a régi GB-t. Ahelyett hogy visszatették volna, nyomtak rá egy factory resetet, így megmaradt a JB. Erre fölbuzdulva kutakodtam neten, hogy mit is tehetnék, és találtam egy ramot, ami magyar is, gb is, és T-mobile is, így visszahúztam odinnal. Egy ideig tök jól működött, aztán nekiállt újraindulni amikor ki/be kapcsoltam a repülő üzemmódot, illetve meghalt a gps (gyanítom hogy nem emiatt, ink hardveres). Elvittem szervízbe, majd amikor visszakaptam bevonták a jótállásom merthogy rootolt a készülék. Nos én úgy tudom hogy a root rendszergazdává tesz a telefon felett, tehát mindenbe lehet turkálni. De én nem voltam rendszergazda, csak jómagam visszahúztam az előző rendszert. Valahogy rájöttek arra, hogy vmi nem ok, és bevonták a jótállásom. Ez így helyes???

2013. nov. 22. 21:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Mivel a root csak szoftveres módosítás , nem tesz kárt a mobilban, a szervízesnek első dolga ha bekerül egy mobil a szervítbe, akkor rárakja a gyári verziót, hogy megnézze, úgy is előjön-e a hiba.

Ha rendes ember lett volna, akkor nem sírt volna a root miatt.Ha Odinal visszatelepítetted , akkor nem marad nyoma a rootnak, ha pedig custom romot teleptettél, a számlálót le tudod nullázni egy usb jig-el.

Amúgy ha Odinal frissítel , akkor előtte és utána is factory resetet kell csinálni , hogy biztos legyen utána a normális működés.Kárt nem okozol vele, mivel a szervíben is ezzel frissítenek.

2013. nov. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 |Orfeusz| ***** válasza:
Teljesen jogosan jártak el, mivel te belepiszkáltál a rendszerbe és tulajdonképpen te idézted elő a problémát. A rendszercseréhez meg kell ROOT, te is megcsináltad, gondolom a leírás alapján. Azt meg elolvashattad volna a leírás elején (mindenhol kiírják) hogy a root és a romcsere a garancia elvesztésével jár.
2013. nov. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 |Orfeusz| ***** válasza:

Ja hát igen az már más kérdés hogy ez a garanciavesztés mennyire fair, nekem úgy tűnik hogy nem akarnak szenvedni félreflashelt telefonokkal ezért inkább meg se néznek semmit ami rootolt.

Te otthon még meg tudod csinálni, csak kell szerezned egy T-s 2.3-mas ROM-ot valakitől. Prohardver fórumon próbálj meg valakit megkérni.

2013. nov. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez teljesen jogszerű, és törvényes. Ugyanis a rootolással rendszergazdai jogokhoz jutsz, amivel ki is végezheted a telefont, bár nem közvetlenül ezzel.
2013. nov. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves Orfeusz!

Rendszercseréhez nem kell root. Odinnal visszahúztam a T.mobile-os 2.3.6-ot, és az indult újra. A GPS előtte is szar volt. Amikor frissítettem, teljesen korrektül KiES-el frissítettem föl 4.1.2-re először. És nem volt rootolva a telefon, hisz nem volt rendszergazda jogom, azaz nem "turkálhattam" a rendszerbe. Rendszertelepítés nem egyenlő root.

2013. nov. 27. 16:14
 6/10 A kérdező kommentje:
Azóta tettem egy sima (nem T-s) 2.3.6-ot, és semmi újraindulást nem tapasztaltam. Csak a GPS nem működik. Ha vki ért hozzá, privátozhat. :D
2013. nov. 27. 16:16
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy ha a T-mobileosok nem lettek volna genyók, és fölfogták volna h szeretném vissza a 2.3.6-ot (először ezért vittem szervízbe), akkor nem lenne bajom, csakhogy nyomtak egy factory reset-et a 4.1.2.-re... Abból nem lesz 2.3.6... Nem is értek kik dolgozhatnak ott... xD
2013. nov. 27. 16:20
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves Első válaszoló!


Mivel nem volt rootolt a készülék, akkor lehet hogy a Custom rom a visszatelepített T-mobilos 2.3.6-lehetett? És le kellett volna nulláznom? A papíromra azt írták hogy rootoltam, de te is láthatod hogy NEM! Esetleg van megoldás hogy erre hivatkozva visszakaphassam a jótállásom?

2013. nov. 27. 16:23
 9/10 anonim ***** válasza:

Custom romhoz kell a CWM recovery, ahhoy meg root kell.

Ha gyári romokat telepítesz Odinal, akkor előtte és utána is kell egy factory reset.Lenullázás alatt nem tudom mit értesz.

2013. nov. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A T-Mobile egy elég ramaty dolog, tőlük ne várj sokat.
2015. nov. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!