Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sony Xperia SP android 4.3-as...

Sony Xperia SP android 4.3-as frissítése után a készülék nem jól működik. Ötlet?

Figyelt kérdés

Néhány hete frissítettem az xperia SP készülékemre az android 4.3-at. Nos, azóta hihetetlenül rossz (nem akarok csúnya szavakat írni). Először a Sony PC Companion-nal raktam fel, szinte SEMMIT nem lehetett csinálni vele, még feloldani se. 1 óra szenvedés után sikerült újratelepíteni, nagyon kicsit jobb lett. Ez így ment egy darabig, hogy 2-3 naponta újratelepítettem, míg egy ismerősöm mondta, hogy a Sony Update Service-el kellene. Megcsináltam úgy is. Már kétszer. Sokkal jobb mint előtte, de szinte használhatatlan.

A konkrét problémák:

-Lefagy

-Alkalmazás 4. indításra indul el, az első 3-nál nem válaszol.

-A bekapcsológomb 20. megnyomására világít fel, hogy feloldhassam.

-Az alkalmazásoknál a billentyűzet nagyritkán jön elő fél percen belül.

-A kamerát 2 percig (nem túlzok) tölti be...

Ezek egyike se túlzás, a t*k*m tele van már az egésszel. Hetek óta nem tudom használni a 80 000Ft-os telefont :(

Kérdéseim: Valaki tapasztalta ezt rajtam kívül?

Mit csináljak vele? Van valami, ami az egészet megoldja? Valamit nem jól csináltam?

T-Mobile-ba vettem, vigyem vissza oda, hogy telepítsék ők újra, vagy tegyék vissza a régi androidot, vagy vigyem be egy Sony szaküzletbe? Ott esetleg kell fizetnem egy normális újratelepítésért?

A garanciát nem szeretném elveszíteni, ezért a Sony hivatalos programjain kívül nem szeretnék telepítgetni máshonnan szerzett androidot. Amúgy azt hozzátenném, hogy az előző verziójú androidnál SEMMI baj nem volt a telefonnal, imádtam. De most... :((


Élőre is köszönöm! :))



2014. ápr. 26. 22:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Ismerős a helyzet, nekem is Xperia M vacakolt 4.3-ra frissítés után, a full rendszercsere oldotta meg Sony PC Companion-nal. Előtte mentsd pl. SD kártyára a fontos dolgokat számokat. Fent ha a "telefon/táblagép napra készre" klikkelsz, válaszd a javítást, konfigurálás után ne töltsd vissza a beállítások mentését Google vagy Sony fiókkal.
2014. ápr. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Csináltam már ilyet is, és sajnos semmi változás :(
2014. ápr. 26. 22:55
 3/23 anonim válasza:

Szia! Nekem is ilyen telefonom van, és hasonló problémáim vannak az új frissítés óta, bár szerencsére ennyire nem rossz a helyzet, mint nálad. Fagy, akad, szar az egész.

Olvasd el ennek a fórumnak a végét, szinte csak erről van szó benne:

[link]

Ebből nekem az jött le, hogy nagyjából 3 megoldási lehetőség van:

1. felrakod újra úgy, hogy előtte visszaállítod a gyári beállításokat, szóval leszedsz minden programot, stb.

2. felraksz egy "főzött" rendszert, sokan erre esküdnek, de garanciavesztéssel jár

3. van valami app, amivel vissza lehet tenni a régebbi verziót


Hasonlóan tanácstalan vagyok, mint te, kíváncsian várom az egyéb megoldási lehetőségeket. Külföldön élek, itt a szerviz ezzel nem foglalkozik különösebben, mondván, majd jön a javított verzió, ha sokan rinyálnak.

2014. ápr. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de akkor egy kis kiegészítés:

MINDENT letöröltem, gyári adatokat visszaállítottam, és úgy telepítettem újra, és a biztonsági mentést se állítottam vissza meg semmit, de így se működik. Főzött romba tuti nem megyek bele. És az az app... Bárhogyis tesszük vissza a régebbi verziót, az garanciavesztés, nem? Mert elvileg házilag csak felfelé lehet menni, vissza nem. Vagy nem jól tudom?

2014. ápr. 26. 23:07
 5/23 anonim ***** válasza:
Telenoros sp 4.3-mal nekem hibátlan. Úgy tudom, vissza lehet tenni házilag a régit garivesztés nélkül.
2014. ápr. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
Értem. Én ebben gondolkodtam (mármint letúrni mindent és újra felrakni), de akkor ezek szerint kár a gőzért. Remélem, valaki tud valami okosabbat mondani.
2014. ápr. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Ha bevinném egy Sony boltba, kezdenének vele valamit? Elvégre Sony a telefonom... Csak kár, hogy T-Mobile-ban vettem :\\
2014. ápr. 26. 23:16
 8/23 anonim ***** válasza:

Gyári adatok visszaállítása nem ér semmit, újra kell húzni a telefon szoftverét, ez olyan mint ha egy játékba visszaállítod a gyári beállításokat mert hibás a játék, de nem oldódik meg a gond. El kell távolítani a gépről a játékot, és újratelepíteni.

Progi ami újrahúzza a hivatalus gyári szoftvert: [link]

2014. ápr. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Ez a 4.3-at fogja újra rárakni? És tuti megmarad a garancia? :)
2014. ápr. 27. 15:41
 10/23 anonim ***** válasza:
Igen a 4.3-at. Garancia minden megmarad, de amugy a Sony-nak hivatalos programja, nézd csak meg jobban a weboldalt?! ;)
2014. ápr. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!