Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IPhone 5s vagy Sony Z3 Compact?

IPhone 5s vagy Sony Z3 Compact?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Telefon vásárlás előtt állok, ez a kettő telefon keltette fel az érdeklődésemet (alapból BB Q10-et akartam, de azt egyéb okokból már nem tudok venni) az androidot próbáltam elkerülni, de a Z3 com. rettentő megtetszett, mind kinézetre, mind arra amit tud, teszteket olvasgatva, meg rettentő gyorsnak bizonyul a telefon, mondhatni a legjobb a kategóriájával szemben, és olvastam h iPhone 6 ellenfelének is tartják.

Nos, de tartok tőle, hogy az Android egy idő után elkezd lassúlni akadni stb (mint ahogy nálam sajnos eddig volt (az az idő meg 1-1,5év) ) de a tudása rettentő meggyőző.


Az iPhone meg azért tetszik mert nem android van rajta, és a rendszere így rettentő optimalizálva van a készülékhez (az én észrevételem szerint, bármilyen iphonet nyomogattam (4,4s,5,5s) egyszer nem akadt be nekem.

Igazából nem vagyok nagy multimédiás felhasználó, internetezek, zenét hallgatok, chat, viber, telefon/sms.

Amire egy mai átlagfelhasználó használja.

Szeretnék egy jó erős, stabil telefont venni ezek alapján, és őket néztem ki.


Szerintetek?



2014. okt. 22. 23:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%

Mindkettő jó lesz még 2 év múlva, és biztos vagyok benne, egyikkel sem járnál rosszul. A döntő szempontot tekintve nehéz helyzetben vagy, illetve vagyok, hisz a méret ebben a helyzet nem számít.

Az iPhone mellett legalább annyi indok áll, mint a SONY mellett. Én a Compact mellett döntenék, hisz iPadem, és Macbookom van, de iPhone-nak nem érzem szükségét. A Sony viszont vízálló, és sokkal jobb üzemidővel kecsegtet. Ezért nehéz a dolog. Passzoljon, vagy legyen (legalábbis számomra) kényelmesebb.

2014. okt. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%
Az előző remekül összefoglalta a különbségeket, de szeretném felhívni a figyelmedet a Nokia Lumia 735-re, ami az iPhone 5S-t lekörözi, és körülbelül ugyanannyit nyújt mint a Z3 Compact
2014. okt. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
43%
Ha nicsenek különösebben oprendszer átszabási igényeid amit az android kínál, akkor 5s szerintem. Nekem az van, sose fagyott le, sose szaggatott. Voltak apróbb bugok benne ami ios6 és előtte sose, de lassan kijavítják ezeket is. Nővérem galaxy s3án sokkal durvább gondokat láttam.
2014. okt. 23. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
63%

"Nekem az van, sose fagyott le, sose szaggatott."


Az ilyen hülye válaszokból milyen elegem van már...

Igen, a Samsung lehet lefagyott, hisz a Samsung az Android legalja (ha a kínai noname gyártókat nem nézzük), normális telefon nem fog lefagyni, vagy legalábbis nagyon ritkán (kb mint az iPhone).


Az iPhone stabil, ez tény, és az Android is ugyanolyan stabil, ugyanolyan biztonságos, gyors, stb.

Mindkét rendszernek vannak lemaradásai bizonyos téren, egyik sem tökéletes, és mindenkinek más tetszik, de hülyeségeket ne állítsunk már.


"Nos, de tartok tőle, hogy az Android egy idő után elkezd lassúlni akadni stb"


Nem kell aggódnod, erre nem lesz példa. Régebben még tényleg sok Androidos telefonnak ez volt a sorsa, de már jó ideje gyártanak olyan telefonokat (illetve az Android is minden egyes újabb kiadásával egyre jobb teljesítményű), amiknél nem kell a belassulástól aggódni.


Szóval nem kell félned attól, hogy akármelyik telefon/OS befagyna, belassulna, döntésedet ez ne folyásolja be, csak az, hogy melyik tetszik jobban.

2014. okt. 23. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
35%
Jó, elhiszem hogy az új androidok már nem omlanak össze vagy lassulnak be (nem samsung készülékeken)de azzal vitatkoznék hogy az android ugyan olyan biztonságos a teljesen nyílt-jóformán ellenőrizetlen szoftverboltjával, vagy hogy ugyan olyan gyors amikor olyanokat látok hogy a (neharagudj de nem tudom pontosan milyen) 4k-s képeket készítő telefonnál egy frissítés után másodperceket! kell várni görgetésnél hogy betötse a fotók miniatűrjeit, pedig nem olcsó telefon. Hardver alapján biztos gyorsabb a telefonok nagy része, de az amit a felhasználó lát, sok esetben nem-vagy inkább lassabb. Természetesen nem próbáltam ki az összes létező androidos telefont, így én általánosítok most. Nekem iOS után a Windows phoneok jönnek be legjobban, csak keveslem az appokat.
2014. okt. 23. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

utolsó:


ez az android lefagy a galaxy mini és társai óta tartja magát... csak azóta eltelt legalább 3-4 év...

2014. okt. 23. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

a samsung pedig az elért sikerein ül, egyelőre sikerrel...


a sony és a többi androidos gyártó pedig nem sok sikerrel küzd ezzel...


legjobb példa erre az alsó kategóriában a pocket neo sikere...


ui:


anno agyon xarozták itt a sony xperia minit mert kicsi a kijelzője, ez már nem gond a pocketnél...

2014. okt. 23. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
26%
Az iphone is ugyanúgy lefagy. Nagyon sok olyan kérdés van, hogy mit tegyek mert lefagyott az iphone-om. A csúcskategóriás Sony-k már nem nagyon fagynak le ezt tapasztalatból írom. Szerintem válaszd a Z3 compactot jobban jársz vele.
2014. okt. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
44%

#5


Újabb baromságok...


"teljesen nyílt-jóformán ellenőrizetlen szoftverboltjával"


Ebből látszik, hogy abszolút fogalmad sincs miről beszélsz.



"vagy hogy ugyan olyan gyors"


Igazad van, hisz az Android még gyorsabb is.

Bár általánosítani nem szabad, szóval ezt visszavonom, csak épp akad nem egy telefon, ami gyorsabb még az iPhone 6-nál is, ami most jött ki.


Most csak egy videót linkelnék:

https://www.youtube.com/watch?v=hPhkPXVxISY


Nexus 5 gyorsabb, vagy legalábbis egy szinten van itt az iPhone 6-al. Három dolgot érdemes megjegyezni:

1) a Nexus 5 pont egy évvel régebbi telefon, mint az iPhone 6

2) a Nexus 5 kijelzőjének felbontása 1080p, ami azt jelenti, hogy kétszer annyi pixelt kell kirajzolnia

3) itt még KitKat megy a Nexus-on, Lollipop jelentős teljesítményjavulást hozott, szóval a különbség még nagyobb lenne (a Nexus 5 javára).


Szóval nem, az Android nem lassabb az iPhone-nál, az más kérdés, hogy van olyan Androidos telefon, ami lassabb még akár a régebbi iPhone-oknál is, de olyan baromságokat beszélnek az emberek, hogy már kezd idegesítő lenni.


Ha valakinek az esne le, hogy én az iOS-t/iPhone-t támadom, nem ez a helyzet, csak épp hamis állításokat akarok kijavítani. Ha valaki az iOS-ről mondana valami baromságot azt is kijavítanám, próbálok annyira objektív lenni, amennyire csak lehet.


Röviden az egész: az Android nem egy lassú, akadozós, nem-biztonságos OS, az iOS szintjét simán hozza, ami sokak állítása ellenére nem egy tökéletes rendszer, ugyanúgy megvannak a hibái, mint az Androidnak vagy a WP-nek.

2014. okt. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
30%
Mondhatod hogy nincs igazam de nekem te ne hülyézzél meg baromságozzál te senkiházi.
2014. okt. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!