Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Egy vizallo telefonna ti...

Egy vizallo telefonna ti kiprobalnatok a viz alatti fotozast?

Figyelt kérdés

2015. jan. 5. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Az S5 nem vízálló csak cseppálló szerintem ne próbáld ki de te tudod.
2015. jan. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
még egy vízállót sem...majd ha belevonják a gariba a beázást, max akkor...de az s5 tényleg még annyira se vízálló, mint egy xperia z3...arra jó ez, hogy ha elkap az eső, akkor nem megy szarrá a teló, de úsztatni nem érdemes.
2015. jan. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
26%

Sem a Sony, sem a Samsung, sem az LG nem állította eddig, hogy víz alatti fotózásra alkalmas az IP akárhányas gépe...


egyedüli, víz alatti fotózásra alkalmas telefon a Caterpillar..


a többi telefonnál csak jópofa parasztvakítás.

tudom, mert kettő is van.

2015. jan. 6. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Wadmalac ***** válasza:

Xperia Z-nél kipróbáltam, facán működik.

Csak az volt a kis nehézség, hogy fel kellett tenni egy appot az exponáláshoz, mert fizikális exponáló gomb nincs, az érintőképernyő meg víz alatt nem működik.


Egyébként azért dugdosom ilyen bátran vízbe, mert előrelátóan megkötöttem a készülékbiztosítást, az meg érvényes beázásra is.

2015. jan. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 doni1201 ***** válasza:

Z1 Compact-tal már többször fényképeztem, videóztam víz alatt. Semmi baja sem lett. Sőt még gyári minialkalmazás is van (Touch Block), amivel le lehet tiltani az érintőképernyőt, hogy a víz ne zavarjon be.

De azért nem bíztatok senkit, hogy nyomja víz alá az IPxx-es telefonját, főleg, ha nincs külön beázás elleni garancia rá.

2015. jan. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 doni1201 ***** válasza:

#3 > Egyébként a Sony hivatalosan állítja, hogy használhatók víz alatti fényképezésre a vízálló telefonjai, az IP szabványban meghatározott korlátokon belül.

A garancia viszont itt is necces. A gyári jótállásban az van írva, hogy, ha bebizonyosodik, hogy nem a szabvány keretek között használtad, és nem csuktad be rendesen szigetelt fedeleket, akkor elveszik a garancia.


Viszont a Samsung (és a többi gyártó) tényleg nem hirdeti ezt. Pl a hivatalos oldalukon csak csepállóságot említenek az S5-nél, pedig az IP67-es minősítése szerint 1m mélységig 30percig ki kell bírnia a telefonnak. És valószínűleg ki is bírná, de nem vállalnak érte felelősséget.

2015. jan. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

igen, az a baj, hogy ezt csak a szervíz tudja megnézni, te nem, és itthon akár emiatt néha-néha tuti visszaélnek vele. nem létezik, hogy tényleg minden beázott sony tulaj annyira hülye, hogy nem tudta a vízzáró ajtókat rendesen rányomni.

ez ugye ott derülne ki legegyszerűbben, hogy az indikátorok melyik oldalon szineződtek el. gondolom van 2 oldalon is. nyilván, ha azon az oldalon van ázás nyom, ahol nincs nyílás, akkor illesztési hiba, és nem a user hibája volt...csak ugye ezt neked nem mutatják meg, illetve hát ha ezek után magánakcióként elviszed egy független szervízbe, és szétszedik megnézni, be is bizonyosodik, hogy tényleg a másik oldalon ázott be, maximum mehetsz a fogyasztóvédelemhez, mivel ugye ha ezután visszaviszed, akkor meg azt mondják, hogy jó, de ezt már más szétszedte, szal így meg ezért nem jó a gari :D

2015. jan. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Wadmalac ***** válasza:

Egyébként az az indikátor is elég szigorúra van hangolva.

A Z-m sosem ázott be, de most megdöglött az USB kupak tömítése és egy hét alatt bepirosodott az indikátor csak a zsebpárától.

2015. jan. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!